Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
07-01-2010 - 10:46:31
Re: Преглед на печата 2
07-01-2010 - 10:56:17
Re: Преглед на печата 2
07-01-2010 - 11:31:38
Re: Преглед на печата 2
07-01-2010 - 11:33:43
Quote
Naskata
Покупката на жилище вече по-изгодна от наема


*book*

Цените на имотите тръгват нагоре от юли

:]

Хубаво си пуснал 2 линка с едно и също, може би да се затвърди по някакъв начин, ама ще ми обясниш ли като на по-прост, откога точно да живееш под наем е по-зле отколкото да купиш на кредит при тези лихви. Ако може и с пример ще е най-добре, а може и да се свържеш с анализатора написал това, за да ти обясни той. При изчисленията може изобщо да не включваш диспропорцията наем/цена на жилищата в София smiling smiley
Re: Преглед на печата 2
07-01-2010 - 11:59:52
Quote
brotarius

Хубаво си пуснал 2 линка с едно и също, може би да се затвърди по някакъв начин, ама ще ми обясниш ли като на по-прост, откога точно да живееш под наем е по-зле отколкото да купиш на кредит при тези лихви. Ако може и с пример ще е най-добре, а може и да се свържеш с анализатора написал това, за да ти обясни той. При изчисленията може изобщо да не включваш диспропорцията наем/цена на жилищата в София smiling smiley

Свързвай си се ти и си го питай-тази тема е преглед на печата-както виждаш, аз нито съм изразил мнение, нито съм коментирал и точно защото е едно и също е в един пост, а не в два.

Ако исках да коментирам съотношението наем-продажна цена, щях да го направя в друга тема, а не тук-но не мисля да си губя времето. Ако имаш различно мнение от това на автора на статията-изложи го и се аргументирай. Аз не съм тълкувател, за да ти обяснявам кой какво е имал предвид и да ти давам примери.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-07 12:24 от Naskata.
Re: Преглед на печата 2
07-01-2010 - 12:26:23
Quote

Красен Йотов обясни, че през последните години в България е по-изгодно да се живее под наем, но със спада на цените на жилищата е по-удачно да се купи двустайно или тристайно жилище и да се плаща кредита за него, вместо да се плаща наем.

Пък през последните месеци лихвите по депозитите плащат наема, че и за тока и GSM-a остава, междувременно поевтиняват и наемитИ и `партаментитИ. :]
Re: Преглед на печата 2
07-01-2010 - 13:18:47
Абе точно последните месеци, лихвите по депозитите почнаха да падат .

Иначе да- при 80 000 евро депозит (примерна цена на тристайно жилище в добър квартал), ще получаваш месечно 353 евро което може да е наемната цена на непретенциозно обзаведено тристайно жилище в същия квартал. (посочена е втората по доходност оферта за депозит). При отрицателна капитализация на жилищата (цените им падат) и високи лихвени нива на депозитите и при дефлация-да тази конструкция е по-добра (и като се изключи рискът от възможна неплатежоспособност на банката), но подобно състояние на трите фактора е временно, икономически алогично и едва ли ще продължи дълго...
Re: Преглед на печата 2
07-01-2010 - 13:33:29
Re: Преглед на печата 2
07-01-2010 - 14:02:02
Quote
Naskata
Абе точно последните месеци, лихвите по депозитите почнаха да падат .

Иначе да- при 80 000 евро депозит (примерна цена на тристайно жилище в добър квартал), ще получаваш месечно 353 евро което може да е наемната цена на непретенциозно обзаведено тристайно жилище в същия квартал. (посочена е втората по доходност оферта за депозит). При отрицателна капитализация на жилищата (цените им падат) и високи лихвени нива на депозитите и при дефлация-да тази конструкция е по-добра (и като се изключи рискът от възможна неплатежоспособност на банката), но подобно състояние на трите фактора е временно, икономически алогично и едва ли ще продължи дълго...

Вярно, попромениха се нещата, но и капиталите не са недвижими...

В момента съм на позиция с 7.7% доход. За посочената от теб сума от 80 000 евро, това прави 513,33 евро на месец. Ще се съглася, че е временно въпреки, че договорът е за 1 година. Ми какво да речем за една друга банка, която повече от 6 години не си е променяла лихвените условия и раздава 7.5% лихва на влоговете в евро, колкото и алогично да звучи? Значи за същата сума от 80 000 евро с лихва 7.5%, получаваш точно 500 евро чист необлагаем доход на месец. Дали ще стигне за наема и тока? А като добавим и болднатато в поста ти, как да купиш, просто?winking smiley
Re: Преглед на печата 2
07-01-2010 - 16:06:38
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход