Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 18:38:21
avatar
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Злостир, за разлика от теб аз съм плащал заплати.
> Първото което ти казва работника е, че не иска
> осигуровки и ти предлага да си ги делите. Много
> работодатели се връзват на тези мошенници и го
> правят. Така не печелят нищо, а първата работа на
> работника е да ходи и да ги натопи при всеки
> удобен момент, затова и винаги съм съветвал
> колегите да не разчитат на тази разбойническа
> прослойка - наемниците. Няма как някой да вдигне
> много заплатите, защото след него ги вдигат и
> другите и пак е на същото ниво. Единственият начин
> е като на запад - да се търси само и единствено
> съкращаване на персонала за сметка на
> механизацията. Така се закопават и работниците и
> държавата, които паразитират на гърба на
> предприемача. Работниците - защото трябва да си
> мръднат мързеливите задници и да свършат нещо
> повече за по-малко време, а държавата - защото
> машините не плащат нито данъци, нито акцизи.
> Заплатите растат при търсене на произвеждания
> продукт, затова и растяха при строителния бум.
> Тогава има за всички. Ако не започне да се купува
> скоро ще започне свободно падане до момента в
> който свършат парите от депозитите. И се види, че
> те не са отишли за стоки, а за хляб и сирене.


ИванОФФ, на калпавата ракета - работниците и криви!
И аз съм подбирал и наемал хора - Истината е в човека, който ги управлява...
или го можеш или не ... мотивацията не е само в парите разбира се.
Както се дъжиш с хората и те така се държат с тебе ....

лично аз мога и циганин да мотивирам да бачка, по-трудно но става...

на тебе и българите сигурно не ти бачкат щото си Баровеца, Пачката, Шефа, Чорбаджията, а не човека който им помага и им показва как да станат нещата по-лесно ....

етествено има и неспасяями случаи, но те не са повече от 5% - схващаш ли разликата?
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 19:21:38
Паламуд,
За мене са работили както трябва, защото съм им бил на главите, но не съм пъдар, поне на тези години. Абсолютно ми е безрачно кой и как трябва да мотивирам, ако не искат да работят за мен да се придържат за поговорката: "Багажа на суджук и при чорбаджия друг". Те са работници, а не са ми съдружници, за да печелят колкото мен. Не знам каква ти е работа, но плещиш глупости, виждал съм няколко новобранци като теб, един Пешо, с магазини ми ги разправяше преди години. Абе говедо молоумно, твоите продавачки идват и си купуват от мен дискове за флекс на едро/аз ги взимах от Берковица и Сопот/ и ги шиткат в твоя магазина като техни, ти ми обясняваш, как трябва да мотивираш работниците! Мани ги тези глупости. Може да работят ако има какво да откраднат, а ако няма ще те муфтят със заплатите постоянно, защото ще си хванат пътя с това дето си ги научил, с връзките, които си им създал и ще отидат при друг, който не е дал стотинка за това. И си във въртележката, много работа, а си гола вода, успокояваш се, че си в "бизнеса", че това дето го взимаш са пари и винаги ще е така. Но не е! И когато в един момент се запиташ защо блъскаш като говедо, ще установиш, че нито апартамента ти отговаря на това дето си работил, нито колите, нито общественото положение. А твоите работници ще се окажат с по добри коли, апартаменти и най-вече пенсии от теб. И за разлика от теб, ако в бранша настане криза и си загубиш работата, ще получават и "безработни", а ти ще обикаляш като недобит да си търсиш работа. Чуй какво ще ти каже Вождът и Учителят, за да можеш и ти като него на 40 г. да спреш да работиш и да си гледаш кефа:

На работника се плаща колкото да седи на работа, той ще си открадне другото, но той ще си го открадне и ако взима колкото тебе. Ако има достатъчно за крадене, не му плащаш нищо, а ако за крадене е много ще му искаш ти пари, за да работи на определено място. Печалбата се мери само с парите, които са ти в джоба в сегашно време. Не с тези, дето ще ти донесат работниците утре, заради което ще им плащаш повече сега.
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 19:24:22
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 19:34:32
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Research and Markets: Българските банки са сред
> лидерите по ръст на активите в региона
>
>
aktivi= pari, zlato, imoti
sad smiley
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 19:38:08
Наска,тва е така,защото е по данни на БГ банките winking smiley
а те като констатират все по колосални загуби,ЕДИНСТВЕНИЯ начин да скрият това е като си балонират активите winking smiley
и така на хартия всичко изглежда "пърфект".........
разбира се в бг банкови одити и институции има само на думи.......и ти като си банка в бг и знаеш,че никой няма да те докосне,ако лъжеш,и ти ще го правиш.......
забрави ли как пощенска банка преди 2 месеца "купи" 2 декъра покрай плиска за 16 милиона :]
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 20:01:39
Асенка, бг банките са си ок, щото продадоха всички куци кредити на секюритизиращи предприятия без никакво сконтиране... :] и взеха едни вагони с пари, както се изцепиха в инвестора по данни на БНБ ... clap:
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 20:12:14
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Асенка, бг банките са си ок, щото продадоха всички
> куци кредити на секюритизиращи предприятия без
> никакво сконтиране... и взеха едни вагони с
> пари, както се изцепиха в инвестора по данни на
> БНБ ...
=================================================
така де,а замислял ли си се откъде са дошли тези пари за спасяване на банките?
и колко още пари ще трябват за продължаване на спасението им,както и откъде и те ще дойдат?
то така ако ставаше........
по времето на виденов банките ги оставиха да фалират.....държавата не се намеси....
ОБАЧЕ рецесията продължи по малко от година!!!!!!!
сега,Наска,всеки милиярд,който отива за тяхното спасение ще се материялизира като удъжаване на рецесията........
и никъде в света,когато имаш рецесия и обезценка на активи,не съществува банка,на която активите да поскъпват!!!!!!!!!
само в бг и държави без закони за осъждане на банкери може това да се случиsmiling smiley
в сащ лиман бяха балонирали активи 1:15...........дорде не рухнаха и излезне на яве,че си крият загубите с лъже качващи се активи........само че сега тия хора ги съдят,ще ги осъдят и ще влезнат в затворите,а в бг никой няма да ги пипе "хитреците"........
някакви съвпадения да виждаш между лиман брадърс и бг банките?
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 20:37:05
Какво имаш превдид, че държавата се е намесила като е помогнала на банките-това за идеята на Дянката за фискалния резерв ли? Щото така, като я гледам държавата хич не й пука да хорицата-вдига акцизи, осигурителни прагове, месни данъци. Ще вдигат пенсии, обезщетения...
:g:
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 20:48:18
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Бойчо, поздравления за аватара - номер едно е


Благодаря! smiling smiley
Ако не си гледал филма-има го в Замундата. Реджеб Иведик или нещо подобно беше.Добра комедия.Героя прилича на Резерватчанин. winking smiley
Re: Преглед на печата 2
28-10-2009 - 21:18:43
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво имаш превдид, че държавата се е намесила
> като е помогнала на банките-това за идеята на
> Дянката за фискалния резерв ли? Щото така, като я
> гледам държавата хич не й пука да хорицата-вдига
> акцизи, осигурителни прагове, месни данъци. Ще
> вдигат пенсии, обезщетения...
>

==================================
кой мислиш,че купува лоши ипотеки от банките?
аз не ги купувам,ти ако не ги купуваш също,кой мислиш,че стои зад "секюритизиращо предприятие"?
случайно ли е според теб,защо не се споменава,кой купува,а само се споменава,че банките продават?????
нали се сещаш,че за да има сделка,освен продавач,ти требе и купувач.
отгатни кой е той eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход