Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
15-09-2009 - 17:19:47
я,не съм бил само аз да се притеснявам за бг банкерите(аборигените).......колко ли пари ще трябва да се наливат(и от къде ша дойдат),че да се покрият загуби от над 50% обезценка на активи и над 20% лоши кредити........те тук и друг е почнат да мисли(не е бг банкер):
[www.dnevnik.bg]



Re: Преглед на печата 2
15-09-2009 - 17:29:48
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> я,не съм бил само аз да се притеснявам за бг
> банкерите(аборигените).......колко ли пари ще
> трябва да се наливат(и от къде ша дойдат),че да се
> покрият загуби от над 50% обезценка на активи и
> над 20% лоши кредити........те тук и друг е почнат
> да мисли(не е бг банкер):
>
За статията не мога да коментирам, но много ми хареса подписа на един от коментарите отдолу:

"Петрол на Балканите има на две места - в Румъния и в северна Албания."

Re: Преглед на печата 2
15-09-2009 - 19:19:23
Либералната икономика отиде в историята

Кризата сложи край на теорията за пълна независимост на икономическите субекти в света. Оказа се, че дори считаните за финансови гении не са чак такива "вълшебници". Те доказаха, че не заслужават огромните възнаграждения, които получаваха от финансовата система на Америка през последните 30 години, коментират днес, след началото на кризата, западни икономисти. "Гениалните експерти", които разчитаха на регулиращата роля на пазара, създадоха нови финансови инструменти, които се оказаха бомба със закъснител. Тя гръмна и разби мита за безалтернативността на либералната система, от която гениите вземаха облаги и бонуси с пълни шепи. Дойде време, в което политиците първо хвърлиха вината за случващото се върху инвестиционните банкери. Те се оправдаха с изнесените производства в третия свят и липсата на пари в обикновения данъкоплатец, който не може да плати ипотеката за къщата си.
Ипотечната криза пък още веднъж показа, че пазарът - какъвто и да е той - не може да действа без регулиране. А то може да бъде осъществено само от правителствата на различните страни. Държавата спаси някои от финансовите играчи чрез фактическа национализация на загубите им. Хитът на Уолстрийт - инвестиционните банки - също отиде в историята.


Това горното, Дянков и тези около него ще го Фдянат сигурно към края на мандата след около четири години .Пък може и да не фдянат - сравнението между ДДС на лекарствата и ДДС на френската и руската литература си е сериозна заявка за ИСТИНСКО МАЛОУМИЕ.
Re: Преглед на печата 2
16-09-2009 - 11:34:05
avatar
status Написал:
-------------------------------------------------------

> Това горното, Дянков и тези около него ще го
> Фдянат сигурно към края на мандата след около
> четири години .Пък може и да не фдянат -
> сравнението между ДДС на лекарствата и ДДС на
> френската и руската литература си е сериозна
> заявка за ИСТИНСКО МАЛОУМИЕ.
>

Ти мислиш ли, че ако свалят ДДС на лекарствата, те наистина ще поевтинеят? Досега, каквото и да е направено за улеснение на бизнеса, не е дало отражение върху цените. Например вносните лекарства са не 20%, а по два- три пъти по- скъпи тук, отколкото в други страни.
И за едно е прав Дянков- всичко, което влиза, все ще е кръстено "лекарство".
Re: Преглед на печата 2
16-09-2009 - 12:27:10
avatar
Проверки в тотото заради тиражи с еднакви числа

Няма общо с имоти, но има общо с темата за цялостната тъпня в България.

:]
Re: Преглед на печата 2
16-09-2009 - 14:45:57
А така !


България излезе на излишък по текущата сметка

*beer*

Обаче:

"Валутните резерви на страната, които крепят валутния борд, намаляват с 180.3 млн. евро през юли. Общо за седемте месеца на годината понижението им е около 1.07 млрд. евро."



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-16 14:46 от Naskata.
Re: Преглед на печата 2
16-09-2009 - 16:40:05
[www.darikfinance.bg]
[forex.investor.bg]

DJ с рали до 10 000 до края на сесията в четвъртък и прибиране на р` в петък до 9 850- 9 870?! *xxx*

Ако това стане, ще се затвърди в мен мнението, че цялата дандания и балониада е режисирана в нечий офис клоус до уолстрийт ... :g:
Re: Преглед на печата 2
16-09-2009 - 16:44:38
[www.president.bg]

Доклада на БАН.

на стр.42 - Устойчивост на българския лев.
Re: Преглед на печата 2
16-09-2009 - 17:13:46
Мерси koqn,
а докладът е точен и пределно изчерпателен .
доста тези и факти в него се дискутират във форума от години.
Лично аз вярвам на този доклад а не на новия финансов "гуру" Дянков.
Re: Преглед на печата 2
16-09-2009 - 17:49:06
status Написал:
-------------------------------------------------------
> Мерси koqn,
> а докладът е точен и пределно изчерпателен .
> доста тези и факти в него се дискутират във
> форума от години.
> Лично аз вярвам на този доклад а не на новия
> финансов "гуру" Дянков.
>


[www.president.bg]


Аз лично се надявам тук да не се случи Аржентинския сценарий.


на стр.52 има и четири особености вдъхващи оптимизъм..



В заключение:

Добрите изходни позиции на българската икономика дават възможности за
противодействие на ефектите на кризата, но поведението на икономическите агенти в
страната и, разбира се, икономическата политика, ще определят дълбочината на проникване
на глобалната икономическа криза в българската икономика и продължителността й у нас.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-09-16 17:54 от koqn.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход