Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изгодно ли е да се строи в момент на криза с кредит

Публикувано от laki 131 
Re: Изгодно ли е да се строи в момент на криза с кредит
26-03-2009 - 15:59:52
Аз мисля,че такива имоте не се взимат с кредит.Обикновенно ги копуват хора с пари.Ащо се отнася до опита в строителството,стана така.Ядосах се,че ми даваха големи цени за строителство и реших да почна сам.Плашиха ме,че било много тредно.Вярно не е лесно,но не и така както ми го представяха.В момента завършвам една къща която ще е на майками.Там малко зглупих,че наех ужким добра бригада строители,ама се оправихме.Правим в момента санирането и започваме вътре настилките идр.Не е много луксозно защото сме ограничени с финансиите но ще стане доста по прилично от съседни еднофамилни къщи коита не слагат даже дюбели и мрежа на външната изолация.Ама клиента като види всичко хубаво,новичко и хоп 970 евро за м2.Направо се чудя.Мислил съм си да дебна и като видя,че идват клиенти при комшиите,да ги открадна дето се вика ама на.Та така клиента не знае как да види и да прецени качеството.С извинение-много тъп народ сме.Чак ме хваща яд.
Re: Изгодно ли е да се строи в момент на криза с кредит
26-03-2009 - 16:47:58
По мои наблюдения, съседните къщи ги продават от година и половина, също дебна кога ще се появи купувач на едни парцели, готови с документи за строеж и т.н. там също ситуацията е такава, първо бяха на 80 евро кв.м. сега са на 50 евро и тях ги продават от година и половина, според мен хората, които разполагат с 200 000 евро(кеш) за къща в момента в Пловдив са доста малко........... даже недостатъчно било за качествено или некачествено строителство, като ги построиш нали трябва да ги продадеш, ако няма на кой...........
Пробвай с по малки квадратури на калкан и т.н.
Re: Изгодно ли е да се строи в момент на криза с кредит
26-03-2009 - 18:37:27
по време на криза е най-добре нищо да не се прави . който може да си го позволи разбира се.
Re: Изгодно ли е да се строи в момент на криза с кредит
27-03-2009 - 09:18:25
briko-казал
-Пробвай с по малки квадратури на калкан и т.н. -
За калкан и дума не може да стане.От пра-дядо ми знам едно-работи,саздавай и продавай на богатия.Бедния си е беден.Златно руно и пенливо вино да му дадеш той ще каже ,че е от мършава овца и от кисело грозде.
Искам да построя наистина добри къщи които щи си продават на цена на апартамент в широкия център на Пловдив.Един приятел на сестра ми купи място около Света Петка-църквата и на идеен проект ,от 12 апартамента в момента има продадени 9 на 1100 евро за м2.Чесно казано не го разбирам тоя българин.Ще се натъпче в апартамент.Ще се чуди къде да си паркира жиповете и спортните коли а няма да си купи къща на тази цена.Купил 4 апартамента един над друг прави вътрешни стълби ,бута стени да му стане по широко.А пък такъв като мен подскача от яд и се чеши по главата -как става тая работа.Шантава работа.60 пъти му казвам.даваш 24 000 лв.за отопление.Котел с навта.Помещение специално 2 кубика съд за нафтата.12 000лв му струва само котела.-Ама той бил с компютър с дисплей по-голям от моя лаптоп и какви ли не глупости.Абе чове направи си едно испълнение с термопомпа вода-вода,имаш място бол.Вода бол.Хем зимата щи ти е топла,хем в жегите ще ти е хладно ,хем топла вода за битови нужди бол,на цена за месец 3 пъти по ниска.Да ама не.Каква е вика тая помпа.Това чудо където е 1м на 2м какво ще направи.Ааааа ти нещо ми вика не си в час.Викам -да бе то цяла Европа не е в час.Тъп като г-з./извинете ме/
Това е то Българина.По точно това са новобогаташите.Тези с маята мислят по друг начин.Ама те си имат.
Та така.
Re: Изгодно ли е да се строи в момент на криза с кредит
27-03-2009 - 15:31:16
*ok* тук си много прав, трябва да се произвежда и продава само за гъзарията, но какво........... според теб за сега няма да са къщи *beer*
Re: Изгодно ли е да се строи в момент на криза с кредит
27-03-2009 - 15:35:37
За сега не ама мисля да стане.Незнам как на това ще стане.
Re: Изгодно ли е да се строи в момент на криза с кредит
27-03-2009 - 15:49:12
laki 131 Написал:
-------------------------------------------------------
Чесно казано не го разбирам тоя българин.Ще
> се натъпче в апартамент.Ще се чуди къде да си
> паркира жиповете и спортните коли а няма да си
> купи къща на тази цена.

Моето скромно мнение за предпочитанията на апартаменти пред къщи в България си остава несигурността. Освен ако не се загради с високи дувари, една къща е далеч по-лесна за ограбване, а и да се загради, пак си е по-голяма цел за крадците. Къща е далеч по-удобно и приятно, но за мен къща означава без ограда и с входна врата от най-обикновенно стъкло с най-обикновенна брава, т.е. да не е в България.
Re: Изгодно ли е да се строи в момент на криза с кредит
27-03-2009 - 15:59:24
BulCan -каза-Моето скромно мнение за предпочитанията на апартаменти пред къщи в България си остава несигурността.
Парцела е с ограда и ограничен достъп.Има инсталирана СОД систем.На първата минута са там.Това не е оправдание.Друго има.
Re: Изгодно ли е да се строи в момент на криза с кредит
27-03-2009 - 16:44:44
Проблем също е, че общината нищо не прави за този район, всичко трябва да се направи от инвеститора и почва работата на парче, пътя свършва почва кал, няма магазини на близо, пътя е тясен и шумен, доста работа има там и това се калкулира в общата сметка.............
Re: Изгодно ли е да се строи в момент на криза с кредит
28-03-2009 - 08:31:03
Много си прав за това,че всичко се прави от инвеститора.Когато купувахме местото имахме избор,с лице към Коматевско шосе или задна линия.Ние избрахме задната линия.Все пак е на 150 метра от Коматевско шосе.От пред съседите са направили ресторант с хотел и магази хр.стоки.Пак е нещо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход