Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите с ДЪНО , а СТР. МАТЕРИАЛИ , А ТРУДА ?..Лоши новини за сривлЮФците ....и по-лоши ще стават :-)

Публикувано от пунди 
Re: Заформя ли се бултрап за имотите?
15-03-2010 - 22:27:16
avatar
Бастилията я познавам добре, знам къде точно се намира.

Броя на записаните деца в едно училище не гарантира елитарноста му, но... тая тая тема ако се не лъжа бе за бултрапа, нали?
Re: Заформя ли се бултрап за имотите?
15-03-2010 - 22:41:09
avatar
Валсодар, sorry, но понякога се увличам да отговарям на шменти капели! Ще се опитам да продължа по темата.
Бултрап е много възможно да има според мен, защото в Б-я капиталите са се управлявали винаги от началото на прехода от спекулативни предприемачи, които така и не се научиха на бизнес, а на алчна моментна и висока печалба. Те едва ли ще си вземат урок някога и ще си променят тактиката! Затова аз смятам, че те ще опитат последен смъртоносен удар по народа, за да извлечат всичко от него, но последиците ще бъдат ужасни! Дано не се случи сценария! Защото в противен случай ще трябва да ставаме след 20год. нещо като Босна. Иначе, аз още в мой предишен пост отбелязах, че най вероятната конфигуация на кризата ще е W.

П.П. За Бастилията аз съм написал и други неща, но всеки си прави изводите от 1 критерий избирателно!*ok*

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Заформя ли се бултрап за имотите?
16-03-2010 - 09:32:44
Възможен ли е бултрап...ами по принцип е възможен.По-скоро въпросът е дали е възможен в най-близко бъдеще.И отговрът на тоя етап клони повече към "не".Надали икономиката ни ще се върне скоро към нивата на растеж от по 5-6% годишно,но ясно изразено движение в положителна посока можем да видим съвсем скоро.Такова нещо по-скоро би довело до продължителен застой на сегашните цени или леко надолу,но не и до бултрап.За бултрап трябва рязък срив.
Re: Заформя ли се бултрап за имотите?
16-03-2010 - 11:41:27
Тук май е пълно с младежи, забравили какво е фалит на банка. Какви покупки очаквате при евентуални фалити на банки. Първо, при първата паника всички депозитари ще обсадят всички банки. Няма финансова институция, която да може да изплати всички депозити наведнъж. В резултат на което много хора просто ще пият една студена водичка. За да се овладее ситуацията ще се наложи да се извадят много пари, които реално ги няма. Т.е. ще трябва да се напечатат. Тъй като сме във валутен борд пари нямаме право да печатаме, следователно борда трябва да падне. Падайки борда ще предизвика една хубавичка инфлацийка, която ще изяде стойността на депозитите за нула време, а като станичен резултат ще вдигне лихвите до трицифрени числа. Това пък би предизвикало допълнителни проблеми на ипотекарите тъй като заплатите няма как да се актуализират толкова бързо.
Може някой да ме обори, но моето мнение е фалит на една банка = фалит на държавата. Нашата държава не е Германия или САЩ и няма такива възможности да излезе от подобна криза.
Re: Заформя ли се бултрап за имотите?
16-03-2010 - 13:05:24
Quote
salvador
Възможен ли е бултрап...ами по принцип е възможен.По-скоро въпросът е дали е възможен в най-близко бъдеще.И отговрът на тоя етап клони повече към "не".Надали икономиката ни ще се върне скоро към нивата на растеж от по 5-6% годишно,но ясно изразено движение в положителна посока можем да видим съвсем скоро.Такова нещо по-скоро би довело до продължителен застой на сегашните цени или леко надолу,но не и до бултрап.За бултрап трябва рязък срив.

salvador, за бултрап трябва точно обратното - ръст.
Re: Заформя ли се бултрап за имотите?
16-03-2010 - 14:36:10
avatar
Явно някои хора отъждествават бултрапа с ръста на медийните манипулации, на които са свикнали да разчитат за манипулирането на пазара през изтеклите години.

Да си зададем все пак въпросът, какво трябва да се случи за да имаме в графиката за цените бултрап?
По мое скромно мнение, за един определен период трябва да има ясно очертан ръст в цените, а такъв е невъзможен за мен по следните причини:

1. Банките искат, но не могат - кредитната политика на банките вече няма нищо общо с времето на бума нито като начин на финансиране (оценка на имота и %-то му финансиране) нито като изкисквания към кредитополучателите ( Данчо? Да-Да! ). В момента, кредит могат да получат, тези които дефакто не се нуждаят от него. За останалите са таксите по разглеждане на молбите по кредитиране.

2. Платежнособните купувачи могат, но не искат - по няколко много прости и разбираеми причини. Тренда в цените е твърдо надолу, все още спада не е изчерпан, не всички с пари се нуждаят от имоти, а тези които се нуждаят не виждат достатъчно приемливо съотношение качество/цена.

3. Пазара се характеризира със свръхпредлагане - поне за рамките на София, необитаемите жилища са около 100 000! Помислете, колко купувачи трябва да излязат едновременно на пазара, за да се получи недостиг на предлагането и съответно на повишаване на цените, оформящи бултрап?!

4. Влошаващи се икономически показатели, спад в жизненият стандарт на населенито, увеличаваща се безработица - всичко това ще рефлектира неимимуемо върху броят на купувачите, редуцирайки ги до невъзможно за бултрап число. Бултрап при икономика във възход - да, възможно е. За настоящите условия... меко казано е абсурд!

5. Нестабилност в банковият сектор, засилваща се от проблеми на банките-майки и рязко покачване в броя на необслужваемите ипотечни кредити. Това ще изкарва на пазара все по-голям брой жилища, като с излизането на всяко едно, бултрапа ще се отдалечава с една крачки в посока напразни мечти и надежди.

В заключение - рядкото съчетание на икономическа, демографска, социална и политическа криза у нас редом с тази на имотният пазар, не само ще натиска цените на имотите у нас в посока надолу, но също така и няма да позволи формирането на бултрап, за който така мечтаят някои.
?
Re: Заформя ли се бултрап за имотите?
16-03-2010 - 14:45:57
avatar
Quote
Пламен Hиколов
Тук май е пълно с младежи, забравили какво е фалит на банка. Какви покупки очаквате при евентуални фалити на банки. Първо, при първата паника всички депозитари ще обсадят всички банки. Няма финансова институция, която да може да изплати всички депозити наведнъж. В резултат на което много хора просто ще пият една студена водичка. За да се овладее ситуацията ще се наложи да се извадят много пари, които реално ги няма. Т.е. ще трябва да се напечатат. Тъй като сме във валутен борд пари нямаме право да печатаме, следователно борда трябва да падне. Падайки борда ще предизвика една хубавичка инфлацийка, която ще изяде стойността на депозитите за нула време, а като станичен резултат ще вдигне лихвите до трицифрени числа. Това пък би предизвикало допълнителни проблеми на ипотекарите тъй като заплатите няма как да се актуализират толкова бързо. Може някой да ме обори, но моето мнение е фалит на една банка = фалит на държавата. Нашата държава не е Германия или САЩ и няма такива възможности да излезе от подобна криза.

Съгласен напълно.

Еврото идва към България.
Re: Заформя ли се бултрап за имотите?
16-03-2010 - 15:32:17
Quote
Пламен Hиколов
фалит на една банка = фалит на държавата.

И аз съм на същото мнение и това поражда у мен вяра в българската банковата система. Надявам, че никое правителство няма да допусне фалит на банка в близко бъдеще, и май го доказаха с действията си през май 2008.
Re: Заформя ли се бултрап за имотите?
16-03-2010 - 15:36:17
avatar
Не виждам как, по какъв начин, което и да е правителство на страната ни, да може да спре която и да е банка от фалит??!

Пари ли ще й подарява?
От къде ще ги вземе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-16 15:36 от valsodar.
Re: Заформя ли се бултрап за имотите?
16-03-2010 - 15:44:53
"Пари ли ще й подарява? " - под една или друга форма.

"Сигналът е по повод на огласеното през октомври от Дянков тайно споразумение между бившия финансов министър Пламен Орешарски и управителя на БНБ Иван Искров при първия му мандат, което позволило част от фискалния резерв да бъде депозиран в търговски банки."
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход