Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За сефте ...

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Re: За сефте ...
17-03-2009 - 15:31:11
ами си на на м.н. - още по-лошо за тебе sad smiley
Аз не мисля, че тези дето са на ик.н разбират изобщо нещо от математика.
Анонимен потребител
Re: За сефте ...
17-03-2009 - 15:35:04
Че кой купува терени - само общински се купуват и то на заничени цени. Останалото се строи срещу обезщетение. Т.е. напрактика цената на терена не играе - просто разходите се завишават примерно с 50% при обезщетение 33%.
Re: За сефте ...
17-03-2009 - 16:00:14
тинки това за слабата подготовка по математика за мене ли се отнасяше
Re: За сефте ...
17-03-2009 - 16:03:12
а това за 33% обезщетение каде го виде бре Тинки. то в силните години никои не даваше токлоз а сега ли. вече повече от 20% нема кои да ти даде и до за сносен квартал.
Re: За сефте ...
17-03-2009 - 16:17:13
Тинки Уинки Написал:
> ами си на на м.н. - още по-лошо за тебе
> Аз не мисля, че тези дето са на ик.н разбират изобщо нещо от математика.

Моля те сега това което искаш да кажеш да го преведеш на български smiling smiley
Re: За сефте ...
17-03-2009 - 19:46:45
Tinki обещетението също е вид покупка само че цената на парцела се изразява не в кеш а в м2 от които няма приходи ,а само разходи още повече че цитираните 33% са за Люлин а в по привлекателни райони започват от 40%.Не забравяйте ,че терените няма как да се увеличат освен в покрайнините.Цената на терена е много съществен фактор и не трябва да се изключва.Добрите локации ще държат цени защото собствениците на имоти там няма какво да ги мотивира да се разделят с имота си освен висока цена.
Анонимен потребител
Re: За сефте ...
18-03-2009 - 09:58:24
Ето ти превода:
Ти каза:
Quote

Но имам смекчаващи вината обстоятелства - д-р м.н. съм, не ик.н.
което аз преведох като доктор на математическите науки, не на икономическите науки.

За мен икономистите хал хабер си нямат от математика(ако ги питаш как се смята нещо - ще ти кажат че имат програма тя смята, ама теоритично как стоята нещата ...) и за тях е нормално да "сумират" инфлацията, ама за един математик да сумира без "натрупване" ... - по-добре да си върне дипломата.

Анонимен потребител
Re: За сефте ...
18-03-2009 - 10:06:16
това за математиката беше за barbaron

Целта на 33% беше само да покаже как обезщетението влияе на себестойността, а не да дава тон на пазара.
При 20% обезщетение себестойността се натоварва с 25%.

Идеята ми е, че на практика колко струва земята изобщо не играе.
Себестойността на строителството не зависи от това дали района е престижен или не. Зависи от това колко е обезщетението и естествено колко трудно ще е да докараш техниката до обекта + връзването към ток, вода, асфалт и т.н.
Анонимен потребител
Re: За сефте ...
18-03-2009 - 10:12:33
Виж сега представи си, че строиш на сред нивата с 40% обезщетение и насред Лозенец с 40% обезщетение. Себестойността ти е една и съща. Просто себестойността на 60%, които ще продаваш трябва да се завиши с парите вложени за 40%, за които няма да вземеш пари. Т.е. 66% завишаване на себестойността на това дето ще продаваш за да избиеш 40%, които подаряваш.

Т.е. при еднаква обезщетение на теб себестойността ти не зависи от това къде строиш - дали на "майната си" или на топ локация..
Re: За сефте ...
18-03-2009 - 10:36:47
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж сега представи си, че строиш на сред нивата с
> 40% обезщетение и насред Лозенец с 40%
> обезщетение. Себестойността ти е една и съща.
> Просто себестойността на 60%, които ще продаваш
> трябва да се завиши с парите вложени за 40%, за
> които няма да вземеш пари. Т.е. 66% завишаване на
> себестойността на това дето ще продаваш за да
> избиеш 40%, които подаряваш.
>
> Т.е. при еднаква обезщетение на теб себестойността
> ти не зависи от това къде строиш - дали на
> "майната си" или на топ локация..

Тинки, ако строи на терен, захранен с ток, вода, на улица с асфалт, е едно. Ако строи насред нивата- друго...........

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход