Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой ще носи отговорност пред тези хора?

Публикувано от teoteo 
Re: Кой ще носи отговорност пред тези хора?
15-03-2009 - 02:02:42
барбарон престани да се съмняваш в българското образование , знам че ще кажеш че френското е по- добро . а това за цървулите дето босия ще ги има след време не е сигурно за всеки бос . ще има и такива дето ще си умрат боси а наследниците няма да платят дълга защото те имат право да се откажат от наследство.
Re: Кой ще носи отговорност пред тези хора?
15-03-2009 - 02:39:28
nradev11 Написал:
> барбарон престани да се съмняваш в българското образование , знам че ще кажеш че френското е по-добро .

Не, ще кажа, че българското е по-добро smiling smiley Преди 25 години се чудех, че франсетата веднага се обаждаха на фирмения сервис на DEC, IBM, Unisys, Sequent etc. за всякакви проблеми. Аз отварях документацията и намирах с нейна помощ решението. 10 години по-късно сърверите на първият Internet Provider в нашия окръг (департамент), с 32 модема, се намираше в хола на къщата ми. Еtc. etc. smiling smiley

> а това за цървулите дето босия ще ги има след време не е сигурно за всеки бос . ще има и
> такива дето ще си умрат боси а наследниците няма да платят дълга защото те имат право да се откажат от наследство.

Недей да свеждаш този толкова сложен и страшен актуален въпрос за неизплатен ипотечен дълг към боси и цървули - жестоко и безотговорно е. И запетайките са полезни в изрeченията sad smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 11:09 от barbaron.
Re: Кой ще носи отговорност пред тези хора?
15-03-2009 - 02:46:03
жестоко е но това е реалността.
Re: Кой ще носи отговорност пред тези хора?
15-03-2009 - 05:55:52
Не си мислете че никой няма да потърси отговорност.
Знам , че може би ще прозвучи страшно тъпо, отвлечено и някак неадекватно от финансист като мен, но запомнете:
-Има кармични връзки. Има природни закони. Някой ще плаща за тези хора.
Природата не търпи отворен сетълмент, всички сметки се заплащат до стотинката.
Тези хора сега ще останат на улицата, но тези които са лъгали ще го платят по един или друг начин с лихвите , барабар с поколенията си.
Много е страшно да печелиш на гърба на невежеството на другия безконтролно.
Винаги трябва да има мярка.
Re: Кой ще носи отговорност пред тези хора?
15-03-2009 - 07:25:40
teoteo ти като те гледам си финансист-окултист.
Re: Кой ще носи отговорност пред тези хора?
15-03-2009 - 13:42:47
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------

> Да, ама босия все някога ще си купи цървули и
> тогава ще му ги вземе банката, като си купи пак,
> пак ще му ги вземе докато си изплати дълга, ако не
> може - цървулите на децата...


Ако винаги ставаше така, банките нямаше да отписват дългове като несъбираеми. Възможности има бол- и хората ще ги използват без скрупули, както и банките го правеха, когато ги заробваха.
Re: Кой ще носи отговорност пред тези хора?
15-03-2009 - 22:40:26
Re: Кой ще носи отговорност пред тези хора?
15-03-2009 - 22:52:06
това у назе нимои да стани........
Re: Кой ще носи отговорност пред тези хора?
16-03-2009 - 00:24:03
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------

> Ако винаги ставаше така, банките нямаше да
> отписват дългове като несъбираеми. Възможности има
> бол- и хората ще ги използват без скрупули, както
> и банките го правеха, когато ги заробваха.


Хайде пак, банките заробвали. Хората, които ще изгорят с взети непосилни кредити просто нямат елементарна финансова култура да си направят простата сметка как се връщат тези пари. Освен това нямат и опита какво означава да се връщат пари на кредит. Аз през 1992 г. при първото си завръщане в България се изкуших да изпразня лимита на 2 кредитни карти - подаръци на родители, роднини и пр. После ги изплащах 6 месеца поне, но си научих урока на ранна възраст. Вярно, че жилищна ипотека е друго и там много повече има смисъл да се взема кредит, но пък и много по-сериозно трябва да се мисли. Всеки си носи последствията от решенията си. Аз даже и не те обвинявам, че си им продавала жилища скъпо, ама ти обвиняваш банките. Обвинявам брокери, които нагло лъжат и заблуждават за локация, квадратура, изложение (сякаш това няма да лъсне при огледа) или пък не си вършат работата, за която им се плаща (такива са поне 95% от брокерите в БГ - знам го от личен опит). Та остави ти това "заробване" от банките.
Re: Кой ще носи отговорност пред тези хора?
16-03-2009 - 05:15:02
По въпроса на темата за кризата, преди два дни си говорим с един колега, американец ,за кризата в Уса-та , и аз го питам , как той чувствува кризата, а той се смее и ми казва:"Ами не знам какво да ти кажа- заплатата ми е същата пък цените на всички стоки са паднали. Не разбрах как съм обеднял, защото:
1. $1000 долара са си пак хиляда долара.
2. Къщата, в която живея, няма да я продавам и ми е все едно на колко я оценяват-дали е $200000 или $400000 и ми дреме.
3. Нямам никакви акции , а само сухи пари, депозирани срещу лихва.
4. Цените на стоките паднаха, така че съм забогатял, защото мога да си купя повече неща..."
Не зная..., но времето ще проясни нещата... Но имат още много резерви...Не зная...
*write*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход