Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Га ядохте кифтетата не ревахте..."

Публикувано от Продавач 
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
16-03-2009 - 16:40:36
Това което пак ще повторя, го адресирам до Купувачите, не до Брокерите.
Докато чакате България да стане европейска страна, знайте, че в европейските страни има два вида посредници (брокери) за НИ. Едните се договарят с продавача за чистата цена и комисионната (около 6%), имат евентуално ключ от жилището, правят реклама, търсят клиенти и защитават интересите на купувача. Друг вид посредници съветват и асистират на купувача. Разбира се, ползването на посредници не е задължително, нотариусът гарантира, че всички документи са ОК. Достоверните статистически данни за реалните цени навсякъде са изобилни и точни. Това е, друго нЕма smiling smiley
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
16-03-2009 - 16:46:57
Явно хората във форума са прави. Да спориш с "камелия" е все едно да спориш с радиото. Едно си знае и едно си бае.

Запомнете само едно! Няма такова нещо като брокер, който да работи за продавача и купувача в една и съща сделка. Всичко, което брокерът направи е в услуга само на една от страните и съответно само една от страните трябва да му плати.

Мен какво ме интересува, че продавачът е оставил брокер да му показва имота, а не ми го показва той самият? За показване на стока пари не се плащат! Наистина глупаци имаше колкото си искаш до преди година, но нека да видим как ще са нещата сега и как някой ще плаща по 2000 - 3000 Е за показване на апартамент.

Разбирам и брокерите - кризата и вливането на акъл в главите на хората практически ги оставя без работа или силно намалява доходите им. Но не може да викат на черното - бяло. Вместо да си признате за измамите вие обеждавате хората тук, че е правилно да ви плащат за нещо, което не сте свършили.

Триковете, които BulCan каза са правилни. Аз ще ви кажа още един - каквото и да си харесате винаги правете пазарлък за минимум 6% надолу от цената. Така ще сте сигурно, че не плащате вие комисионната на брокера.

Айде със здаре и без толкова злоба!

П.П. Моля брокери - научете са да броите поне до 10! Мен измамите по обявите за етаж най-много ме дразнят.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
16-03-2009 - 17:06:52
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
>....
> брокерите са като чиновниците - слагат си
> табелката и се държат така, сакаш си им длъжен с
> нещо


*ok* *ok* *ok*
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
16-03-2009 - 19:34:18
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> pike Написал:
> --------------------------------------------------

> Какъв е моя начин на мислене пайк? Кои са тъжното
> и наивното?
> Чакам твоя анализ на моята мисловна дейност с
> нетърпение... Съвесм искрен съм...

Явно в неделя сте били по-свободни,щом сте обърнали внимание на мнението ми-благодаря за което.
Всъщност начина ти на мислене не е това,което лично мен ме бърка с нещо,а и не съм никой за да ти правя анализ.Всеки си има начин и това е нормално.Идеята ми беше,че следя изкъсо поведението и изявленията/както в бизнеса ,така и покрай него/на хората препитаващи се покрай търговийка с имоти.И видях както възхода,така и падението.Проблема е,че и в двата момента нямате адекватност като цяло.Това се набива на очи.Мен не ме бърка,не съм от тези да ви гледам в канчето,но доста хора явно се впечатляват и мисля че са прави.Ако трябва с две думи да го кажа-това е оная поговорка за стълбата-като се качваш,да виждаш и тези които подминаваш,защото на слизане.....
Повярвай ми,нагледал съм се на какво ли не от тая гилдия,но до този момент една думичка не съм обелил по въпроса,няма и да го направя,и най-вече пък тук във форума.Просто ако можехте да се погледнете малко отстрани,да си видите мненията отпреди време....
Нормалните хора караме в средна лента.Тези които ни подминават отляво и отдясно обикновено ги виждаме скоро в аварийната,а някои и в канавката... smiling smiley *beer*
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
16-03-2009 - 22:29:20
avatar
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> Явно хората във форума са прави. Да спориш с
> "камелия" е все едно да спориш с радиото. Едно си
> знае и едно си бае.
>
> Запомнете само едно! Няма такова нещо като брокер,
> който да работи за продавача и купувача в една и
> съща сделка. Всичко, което брокерът направи е в
> услуга само на една от страните и съответно само
> една от страните трябва да му плати.
>
> Мен какво ме интересува, че продавачът е оставил
> брокер да му показва имота, а не ми го показва той
> самият? За показване на стока пари не се плащат!
> Наистина глупаци имаше колкото си искаш до преди
> година, но нека да видим как ще са нещата сега и
> как някой ще плаща по 2000 - 3000 Е за показване
> на апартамент.
>
> Разбирам и брокерите - кризата и вливането на акъл
> в главите на хората практически ги оставя без
> работа или силно намалява доходите им. Но не може
> да викат на черното - бяло. Вместо да си признате
> за измамите вие обеждавате хората тук, че е
> правилно да ви плащат за нещо, което не сте
> свършили.
>
> Триковете, които BulCan каза са правилни. Аз ще ви
> кажа още един - каквото и да си харесате винаги
> правете пазарлък за минимум 6% надолу от цената.
> Така ще сте сигурно, че не плащате вие
> комисионната на брокера.
>
> Айде със здаре и без толкова злоба!
>
> П.П. Моля брокери - научете са да броите поне до
> 10! Мен измамите по обявите за етаж най-много ме
> дразнят.

Всъщност, аз с теб не споря. Ако ти го правиш- проблемът е твой.
Аз ти казвам как работят агенциите за посредничество при покупко- продажба и наеми на НИ.
Дали ще ги търсиш или не, изборът е твой.
Дано запомниш.
Съветите, които си давате тук, не са нищо ново- Бай Ганьо е Андрешко са се опитвали да ги претворят в дела много преди да се родите. Дали сега можете да ги приложите- само като опитате, ще разберете.
А когато изпищите, прегледайте темите от форума- там сме ви обяснили всичко- по около стотина пъти.
Успех в напъните да прецакате "другарчето"!:]
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
16-03-2009 - 22:51:22
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Успех в напъните да прецакате "другарчето"!

По-скоро да не позволим "другарчето" да ни прецака. Това, което пуска фалшиви обяви и лъже като възрастен ром (нали така се казвало вече на дърт циганин) за всичко, което може да се измисли за имота.

Иначе ако брокера е коректен, вече е нещо друго. Аз лично платих 2500 Е комисион на БГ брокерка миналото лято, при условие, че се отказах от сделката след предварителен договор. Брокерката не можеше да повярва, че и давам парите. Беше си свършила добре работата, затова и и ги дадох.


Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
16-03-2009 - 23:02:35
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> не му обръщаите внимание на Асен40, както ви
> казавам са го изгонили от инвестора и сега твори в
> този форум и предсказава апокалипсиси.

==========================================
малееее,ти си ми новия хроникьор.ша заместваш старата ми библиотекарка-Джоан,която ми пишеше мемоарите.нещо се е покрила на последък .......сигурно е заета да изкупува имоти на прИмоция,защото никога нямаше да падат......

та да те питам Радев,строителЮ на капитализма,как така в банско има "супер" лукс на 200 евро?
тва не може да бъде.......кво ше го правиме доган,дето е главния строитъел там и ПИБ,дето са главните финансисти,а и такива като теб,дето си мислят,че капитализма е тухли,бетон и гипсокартон??????
в софето,ще паднат ли под 200 евро?
щото според мен,банксо ще е по скъп град от софия.
няма да се притесняваш.ше ги върнеш тухлите и бетона на банката,да не са били кухари да те финансират.
*xxx* *xxx* *xxx* *xxx*
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
16-03-2009 - 23:02:45
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------


> Иначе ако брокера е коректен, вече е нещо друго.
> Аз лично платих 2500 Е комисион на БГ брокерка
> миналото лято, при условие, че се отказах от
> сделката след предварителен договор. Брокерката не
> можеше да повярва, че и давам парите. Беше си
> свършила добре работата, затова и и ги дадох.

А, здрасти! Нека сега да те попитам, в това, което аз обяснявам за начина ми на работа, който смятам за нормален, и този- на брокерите, с които си работил, каква разлика намираш?
Сериозно питам, защото ти си един от хората, готови винаги да ме заядат..........

Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
16-03-2009 - 23:04:40
МИ той мож да си пада по теб ти па откъде знаиш Ками..
spinning smiley sticking its tongue out
..Н'дей излага чиляка да си иска тука пред сички...




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 23:05 от teoteo.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
16-03-2009 - 23:09:45
avatar
teoteo Написал:
-------------------------------------------------------
> МИ той мож да си пада по теб ти па откъде знаиш
> Ками..
>
> ..Н'дей излага чиляка да си иска тука пред
> сички...
:-[ :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход