Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Га ядохте кифтетата не ревахте..."

Публикувано от Продавач 
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:48:50
avatar
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Но според мен,
> > който е купил жилище да живее в него - той
> едва ли
> > се е минал.
>
> Тук си прав с една малка поправка - който е купил
> жилище, за да живее в него с кеш или с много малък
> ипотечен кредит.
>
> Я иди питай някой, който е купил преди година и
> има ипотека за 30 000 - 50 000 евро какво мисли по
> въпроса.


Е имам такива клиенти и си говорим постоянно... Най-неизгодната позиция е за тези купили през 2008г. с кредит на 70-80 или повече % от доходите им. Но това съвсем не са всички, а от 2008г. и края на 2007г. купувачите започнаха доста да мислят сега ли е момента и сделките ставаха много по-бавно и често не ставаха. Мисълта ми е че не е чак толкова страшно и ако питаш мен - хората, които могат да си правят сметка нямат проблеми и обратно. Не е толкова причината в ръста или спада в цените.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:53:41
Така е. Идеята е там, че с надуването на балона все повече хора започнаха да си правят сметка дали е разумно да се купува на такива цени. Сега и финансовата криза удари цял свят.
А от това, че много хора почнаха да се замислят и съответно сделките секнаха започнаха да губят много фирми и услуги обвързани със строителния бизнес. Много хора останаха без работа.
Следователно от правене на бизнес и раздуване на балон почти никой няма полза, като се тегли чертата накрая.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:57:12
avatar
Така е *tired* *zzz*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:58:46
Продавач, дай да направим цените на НИ петорно по-високи тогава. нали от една продажба на НИ се завърта кръговрата на пари така, че поне 15 човека на намажат. нека 100 човека да припечелят от покупката на Гошо, нека мислим за хората!
правилно съм дал квалификация за интелекта ти, не се сърди, просто се вижда от самолет че гледаш на икономиката през очите на 7 годишно дете.
с малко хумор се опитах да ти подскажа един много важен въпрос, сега ще ти го напиша, но съм сигурен, че пак няма да го разбереш:

ОТ КЪДЕ ГОШО ЩЕ ВЗЕМЕ ПАРИ ЗА ДА ПЛАТИ НАБОЛЕНЧЕНА ЦЕНА НА НИ?

Всички брокери бягате от този въпрос като дявол от тамян. имал си гошо спестени, или пък гениалната ти версия - ОТ СПЕСТОВНА ЗАСТРАХОВКА! ти познаваш ли човек дето да е взел в БГ пари от такова нещо, че и имот да е купил с тях. хич няма и да ти обяснявам защо такива случай в България почти няма... Проблема ти е, че изобщо идея си нямаш от къде ще се налеят парите в пазара на НИ. някой някъде ги създава сигурно... и ги подарява на хората...
Има едни основни формулки в икономиката -> Пари-Стока-Пари' и Стока-Пари-Стока , за разликите между кейнсианство и останалите теории няма да те закачам, няма да ме разбереш, но просто погледни в тия фундаментални сентенции за работата на икономиката. там има една думичка която на вас брокерите ви е непозната - СТОКА. не се поти, Продавач, не те карам да доиш крави (все още).
това е проблема, който исках да ти подскажа, Продавач, но си ограничен и не ме разбра. Парите не се раздат по дърветата, парите идват като резултат от някаква дейност. Ако Гошо е продал житото, което е произвел и с тези пари е купил апартамента - ОК. Но не е. Първоначално парите в пазара на НИ идват или от сивия сектор или от някоя кредитна линия. а това вече е проблем! Проблем е от друга страна и самата стойност на сделката - ти сам описа, и то доста реалистично, какво става когато някой купи/продаде имот. Реално в БГ, че и по света, се наблюдава силно раздут пазар на вторични продукти в следствие на огромните суми които се въртят в НИ. а това види до проблеми. Основният е, че ако го няма Гошо, цялата система рухва - от Екскурзиите на Пенка и Плазмата на Драган, до Банката на Мехмедов и агвенцията на Адресов! Всичко заминава. половината икономика. Това, продавач, не е кръговрат на пари, а ПИРАМИДА. това разбираш ли го? само че, тази пирамида е обърната с върха надолу. и всички над това основно ниво са зависими от този връх (Гошо). сам разбираш, че пирамидата в това половение е крайно нестабилна. А в случая и много Гошовци гърмят заради несъобразени разходи и ипотеки, което съответно срива всички нива над тях. Просто е по принцип, не знам защо трбва да го обяснявам на що-годе имащ се за интелигентен човек...




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-14 01:26 от vivic.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 01:14:24
avatar
Ти май наистина си доста си подтиснат като гледам каква плеяда си треснал. За твой късмет днес съм в чудесно настроение и ще се направя, че не съм видял думата "глупак" насочена по мой адрес, но и не се чуствам такъв разбира се.

Вивицко - виж моето дете - прочети отново какво съм писал на първа страница от тази тема и си насочи агресията към някой друг аз не съм подходящия душевен одушник в този форум нали ме разбираш?

Ако нещо не ти е ясно след като прочетеш първа страница от тази тема - прочети темите, които съм сложил специално в подписа си за да не се налага да обяснявам едно и също като папагал.

Това със застраховката не е сериозно разбира се, но май ти се вземаш много насериозно и може би наистина съм те засегнал с нещо - ако е така ти се извинявам. Ако наистина си държавен служител и имаш някакъв проблем със "службата си" - сори с нещо ако мога да бъда полезен казвай...

И последно ще ти кажа, че аз знам от къде идват парите в недвижимите имоти от около 250-300-те сделки на които съм посредничил, но съм сигурен, че на теб не са ти минали толкова през ръцете и някак си не ти отива ти да ми отваряш очите и да ме класифицираш... Но още не е късно да се поправиш winking smiley

Ооо, и щях да забравя - ти в крайна сметка разбра ли, че не държа цениТЕ да са високи или още ти е рано да го осмилиш?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-14 01:16 от Продавач.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 01:25:29
хехе, споко, не съм "служител", камо ли пък в тази "държава".

прав бях, нищо не разбра от това което ти казвам, толкова ви е капацитета на брокитата smiling smiley
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 01:28:03
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> хехе, споко, не съм "служител", камо ли пък в тази
> "държава".
>
> прав бях, нищо не разбра от това което ти казвам,
> толкова ви е капацитета на брокитата


Аз ли не разбрах :} :} :} Както и да е...има едно основно неписано правило във всеки форум и то е: първо чети, а после пиши *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 01:50:32
Продавач, виж, съвсем добронамерено ще направя последен пост в тази тема, пък ти дали ще разбереш нещо определено не е мой проблем. Много добре прочетох началото на темата ти. Хубава статия си постнал, забавна. Дали има смисъл е друг въпрос...
Коентара ти обаче е СМЕШЕН, съжалявам за силните думи които ползвам спрямо теб, просто не търпя хулигански разсеждения за сериозни неща.
Как можеш да изтъкваш захранването на цели сектори в икономиката с пари от набалончени цени на НИ като нещо положително? Постнал си някаква схема (реалистична при това) как едно човече от едната страна захранва бизнеса на 15 от другата! ОК, лошо няма, но с какво? при НИ в повечето случаи лявата страна на това уравнение е финансирана от кредитен ресурс! Но дори и да не е кредит е дългогодишни спестявания или семейно имане (земя, цянности...). Един работи и плаща кредит за да поддържа бизнеса на 15! И това според теб е положтелно и правилно. не се губели парите... Ако имаш маааалко акъл да помислиш ще видиш че точно тия пари изчезват от БГ като стой та гледай! Кажи колко банки са чисто български? при изтеглен 50к кредит имаш да връщаш 120к, а тия 120к в БГ ли остават според теб? или заминават тихичко извън БГ. А плазмата марка "Електрон" ли е? парите за нея в БГ ли остават или заминават тихичко извън БГ. А колата на строителя "Булгар-рено" ли е или по-друга марка и парите пак заминават някъде другаде... я кажи кои пари ще останат в БГ накрая? щото аз си мисля че това ще е само принадената стойност към тези 50к които се завъртат първоначално, или 10-15к макс. останалите 35-40к са навън на втория ден след сделката. отделно 120к излизат заради кредита на човечето от лявата страна на уравнението...
Цялата система е порочна сега, но опитай се да го проумееш.
АКО успееш, ще разбереш защо примера ти беше приет меко казано с насмешка...
лека вечер smiling smiley
ss7
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 02:22:56
clap:
Продавач време е да си признаеш, че си глупав. Спокойно от това не се умира *book*
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 03:03:33
avatar
Добавих обяснение за всички на първа страница, но мозък не мога да вливам на един и същи човек по няколко пъти...ще ме прощаваш за откровението вивицко, но наглостта ти е главозамайваща! Ако имаш малко акъл ти приятелю да помислиш, че примерите ми с плазмите, джиповете, екскурзиите в чужбина и т.н. могат да не бъдат същите и са според вкуса на всеки ще разбереш кой е наивния от нас двамата!

Ако помислиш малко ще разбереш, че никъде не казвам:

"захранването на цели сектори в икономиката с пари от набалончени цени на НИ като нещо положително"

И именно за това ти написах за неписаното правило във всеки един интернет форум, а именно - първо чети, а после пиши! Което ти отново не направи и продължи да градиш своите разсъждения на база какво ти смяташ, че аз смятам...измисляйки си на няколко пъти мои теории за това от какво се движи икономиката ни...

Също така приятелю мой аз също бих искал да имаме заводи като тези в бавария например, но ние си нямаме и за това не са виновни парите, които идват от сделките с имотите. Положително или не - когато намалеят тези пари - бюджетите и бизнес плановете на доста хора ще се променят принудително...в този ред на мисли бяха моите коментари...

И поредното ти объркване спрямо жалките ти опити да ме контрираш беше това ти творение:

"просто не търпя хулигански разсеждения за сериозни неща."

Първо - ти не си критерии както вече стана ясно да определяш моите, а май като гледам и чуждите разсъждения. Второ - явно не правиш разлика между разсъжденията ми и споделянето ми на опит. Трето - тъй като наглостта и нахалството са двете неща, които са ми адски противни не смятам да ги търпя още дълго и ще започна да обръщам все по-голямо внимание на очеизвадно ширещата се простотия из форума. Ще взема мерки против чуждата глупост и дори вече имам списък с кого да започна откато стана въпрос за "хулигански разсъждения". То бива безочие, бива ама...*huh*

Аз иначе имам едно мое любимо твърдение и то е - всеки вижда и чува това, което иска да види и чуе! Явно за теб това важи с пълна сила, ако имаш мааааалко акъл ще се светнеш защо това е така.

Хайде сега отново бегом марш към първа страница на темата преди да си измислиш отново какво съм бил казал...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-14 03:15 от Продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход