Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Га ядохте кифтетата не ревахте..."

Публикувано от Продавач 
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:35:01
Свалят ли малко центе алъш-вериша тръгва ...поне така мисля
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:35:41
Прав си в размишленията си. Аз не съм против пазарът да върви. Но както пишеха и по-горе - един да печели по 100 - 200%, а друг да изплаща 30 години на банката не върви някак.
Замисли се и тези, които движеха колелото и сега са с ипотеки за 20 - 30 години - къде ще отидат техните пари и дали ще се разпределят по българските джобове.
Общо взето положението беше трагично:
Плащаш примерно 80 000Е на някой за нещо, което струва 30 000Е, обачв понеже нямаш парите теглиш кредит и връщаш на банката 180 000Е.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:37:05
avatar
Скука ми е тази вечер да, а и много рядко обръщам внимание на форума та чак гледам някои хора са ме изместили от топ 5 в класацията по брой мнения :] Аз не го отдавам само на лакомията, а и на много други неща като например на всяка цена да се смени стария панел за тухлено жилище...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:37:44
avatar
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> Прав си в размишленията си. Аз не съм против
> пазарът да върви. Но както пишеха и по-горе - един
> да печели по 100 - 200%, а друг да изплаща 30
> години на банката не върви някак.
> Замисли се и тези, които движеха колелото и сега
> са с ипотеки за 20 - 30 години - къде ще отидат
> техните пари и дали ще се разпределят по
> българските джобове.
> Общо взето положението беше трагично:
> Плащаш примерно 80 000Е на някой за нещо, което
> струва 30 000Е, обачв понеже нямаш парите теглиш
> кредит и връщаш на банката 180 000Е.


Подобни хора са по-прецакани и от тези с пирамидите, защото последните загубиха пари, а другите ще работят цял живот за едната кутийка...
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:39:52
avatar
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> Прав си в размишленията си. Аз не съм против
> пазарът да върви. Но както пишеха и по-горе - един
> да печели по 100 - 200%, а друг да изплаща 30
> години на банката не върви някак.
> Замисли се и тези, които движеха колелото и сега
> са с ипотеки за 20 - 30 години - къде ще отидат
> техните пари и дали ще се разпределят по
> българските джобове.
> Общо взето положението беше трагично:
> Плащаш примерно 80 000Е на някой за нещо, което
> струва 30 000Е, обачв понеже нямаш парите теглиш
> кредит и връщаш на банката 180 000Е.


Не искам да коментирам цените. Но според мен, който е купил жилище да живее в него - той едва ли се е минал. Може да се мине един спекулант, който иска да купи днес, а утре да продаде... Тези хора не са много.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:41:48
Ако реалните сделки бяха колкото коментарите за тях , досега щяхме да сме цъфнали и вързали
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:43:02
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Но според мен,
> който е купил жилище да живее в него - той едва ли
> се е минал.

Тук си прав с една малка поправка - който е купил жилище, за да живее в него с кеш или с много малък ипотечен кредит.

Я иди питай някой, който е купил преди година и има ипотека за 30 000 - 50 000 евро какво мисли по въпроса.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:43:53
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Свалят ли малко центе алъш-вериша тръгва ...поне
> така мисля

Да нещата доста се пораздвижиха между другото този месец за разлика от обичайно заспалите януари и февруари. Ама знаеш ли кое е най-странното за мен.

Скъпите имоти държат цена и има търсене и обратното...под скъпи имам предвид апартаменти и къщи с цени над 100 000, 120 000 евро.

Или като се замисля - бедните стават още по-бедни и обратно - богатите още по-богати... Жалкото е че средна класа още нямаме sad smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:47:11
Човек който е купил с заем 2008 е преебан трикратно. Първо плаща печалбата в пъти на строители и инвеститори. После плаща солидната дори и в криза печалба на банките и накрая получава един "актив" с намаляваща цена. Това разбира се е при условие че имота бъде завършен, което не е сигурно ако е на зелено.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
14-03-2009 - 00:47:40
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач - Не са ти лоши размишленията, но май е
> по-добре първо да се запитаме кой в момента, пък и
> по принцип продава апартамент и по каква причина
> го продава.
> Този Пешо, който заменя голям апартамент за малък,
> а останалите пари ги профуква за щуротии ми се
> стурува, че е единичен случай.
> Не казвам, че няма и такива хора, просто си мисля,
> че не са много.


Е малко майтап не е излишен-иначе ще се изядем!!!

Търговия винаги ще има. Един продава друг купува и на това му се вика КРЪГОВРАТ!!!
Но за съжаление не е достачно за просперитета на дадена държава.Всички богати държави са забогатели от производство на стоки и продажбата им на трети страни, или са спомогнали на собствените си страни да просперират икономически. От тук следва въпроса: А ние какво правиме,какво произвеждаме?-каква икономика имаме?-или само теглиме кредити от банките и се правим на търговци.!!!

А иначе всеки си харчи парите според акъла-нищо повече.!!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход