Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реална цена ли е 600 лв.

Публикувано от borim 
naceff
Re: Реална цена ли е 600 лв.
29-03-2006 - 11:36:59
borim,
Не бързай с изводите, че сте в неизгодно положение. Договорът е освен всичко друго и борба на интереси. Това, че имате възможността да го съставите е и начин да прокарате интересите си. Не се съмнявай, че всеки прави договорите в своя полза :-), като съставителят на проекта често има предимство. В много голяма степен от качествата на адвоката зависи, доколко ще може да "изпомпате" целия потенциал от тази ситуация.

Казваш, че строителят ти е без история. Това не е добре. Честно да ти кажа, аз не разбирам, какво имаше пред вид с това, че е финансово проверен. Много хлъзгава почва.

Сигурно ще е смислено баща ви да отчужди във ваша полза с брат ти своята една трета от парцела. Ако си е негова лична собственост, не би трябвало да има проблем. Вторият съпруг (несобственик) има право на становище само ако става дума за основно жилище. Парцелът не е такова. Ако обаче отчуждаването стане като дарение, не знам какви биха били възможните последици.
Ако ли просто ви продаде своята част поравно (макар и фиктивно), новата съпруга може и да го чака после на прага и да пита: Я да видя какво си донесъл в къщи ! :-)) Надявам се, че не се сърдиш, че се шегувам, може би неуместно, но така стоят нещата в живота :-(((((((((.

В предварителния договор могат да се предвидят много неща, но не и всичко. А доколко би било достатъчно, трудно ми е да спекулирам и не искам д аго правя.

Собственикът на етаж и той има право на строеж (така си мисля), така че имате нелека чадача да се разберете и с него. Ако сега има 3 х 100 м2 площ, бъдещата сграда може да има и 1000 м2 за обезщетяване. Трябва да е ясно, вие с брат ти какво ще получите. Сигурно искате 2 х 450 м2, но не съм сигурен, че третият човек ще посрещне идеята с аплодисменти. Такива са човешките неща !
Re: Реална цена ли е 600 лв.
29-03-2006 - 13:11:35
Привет naceff,:

Като казвам финансово проверени,това означава,че сме изискали банкови извлечения от сметките на фирмата им,а те показват,че фирмата има възможност да построи цялата сграда със собствени пари,макар,че се съмнявам да го направят по този начин,а не с кредит от банка.Дейноста на предприемача е свързана донякъде със строителството: дистрибуция на строителни мат-ли,производство на ПВЦ дограма,строителни ремонти.Проверени са 2 места,на които са извършвали ремонт,и отзивите са много добри.Освен това при всеки нов предприемач има първи път.А в нашия случай,в предвид това,че мястото е много добро,мисля,че ще изпипат нещата, за да им е един вид визитна картичка,реклама.И в този смисъл,след няколко дискусии нащите условия бяха приети с няколко дребни корекции,а обезщетението,което предложиха,беше най-доброто от всички други.

Със собственика на етаж е уговорено да получи квадратура,колкото ползва сега.С него няма проблеми.

А колкото до шегите,нали знаем защо светът е оцелял?


smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Реална цена ли е 600 лв.
29-03-2006 - 13:50:08
Не е проблем, че им е за пръв път - нали всеки е имал пръв път. Даже както казваш е предимство за някой неща. Ама в крайна сметка подготовката на договора си им я възложи на тях.
А вие просто го проверете при юрист.
моля за съвет
28-06-2006 - 23:39:34
моля за съвет,имаме 105 кв обща площ какво обещетение можем да получим като
сме един парцел с други хора като общата площ на имота е 305кв
Re:НАРУШАВАНЕ НА СПОКОЙСТВИЕТО
11-07-2006 - 08:58:48
Здравейте
искам да ви попитам за телефон на който мога да се обадя и да суобщя че съседите нарушават спокойствието ми.В 8:30 всяка сутрин един изкуфял старец пуска машината си и реже дърва,издавайки звук,който дразни вс.околни съседи.Предопредихме го да престане или поне да започва по-късно,въпреки че постоянният такъв звук те побърква.
Моля ви помогнете ми,по някакъв начин,да разреша проблема си!!! confused smiley
Stefan
Re: Реална цена ли е 600 лв.
11-07-2006 - 10:19:40
Ина, боя се че старецът започва по време, което не е атакуемо по правилника за етажната собственост и не можеш да се обадиш в полицията, виж ако беше 6.00 или между 14 и 16 куките идват и слагат ред - от опит ти казвам, до нас строят и след 5 викания на полицията след обяд спряха хилтитата по това време - невероятно, но факт....
Но почват в 8.00 всяка сутрин.

Borim, защо смяташ че извлечението от сметка в банка е документ, които ти доказва нещо?
Искай им стейтмънт за финансово състояние, тоест банката да удостовери че по тези зметки за периода примерно 3 години назад средното месечно салдо е било еди колко си... Стува пари, но ще си го платят.
Макар че и това не е особена гаранция, защото ако търгуват, както казваш, оборотите са едно, а свободните пари - друго, вече ти трябва отчет за приходи и разходи, баланс и т.н., за да се ориентираш действително във финансите на тази фирма.
Пример - отивам в банката, внасям 10000 лв взети на заем по сметката си и си вадя парагон който показвам, след което тегля парите и ги връщам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход