Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
17-03-2009 - 02:02:54
Изчислениятя и графикаите били безумни ???
За какво става въпрос? - За неразбиране ? или за нежелание за разбиране.
Естествено "брокер" и "продавач" - в нашия случай Камелия и Др.Иванов могат да възприемат само изчисления и графики доказващи смисъла на купуване на имоти по настоящите цени.
Барбарон, , има и друг тип хора в тоя форум.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
17-03-2009 - 07:26:52


камелия Написала:
> Хи,хи! Нищо ново под слънцето.............


Има ново! Homo sapiens smiling smiley
Re: Мина ли върха на кризата в България?
17-03-2009 - 09:17:38
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Графиката, която се дава се определя от средните
> цени, изчислявани автоматично по офертите. Но...
> Напоследък, за което писах, се появиха много
> оферти от нов тип, продава се апартамент в Лозенец
> за 30 хил. по 350Е/м2, това влиза в статистиката,
> но на края на обярата пише, че всъщност извън тези
> 30 хил, плащаш и още 50 хил. Друга група ниски
> цени са имагинерни, на жилища, които някой има на
> идея или разрешително за строеж и пробва дали ще
> намери купувачи, т.е. цени има, апартаменти няма.
> Но цените на несъществуващите апартаменти свалят
> цените на съществуващите. Естествено само в
> статистиката. А и да не говорим, че цените са
> паднали с 9%, от 1200, на 1099Е.

Изчисленията са ти правилни, но какво ще кажеш за апартаментите пуснати на 1400 - 1700Е? Те не бутат ли графиката на горе? А като се замисли човек едва ли ще бъдат продадени на тези цени.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
17-03-2009 - 09:36:17
Цените в обявите бяха много по-измеслени преди 7-8 месеца. На практика продажните цени почти не са паднали. Някой казва - новото, ако се пазариш и платиш кеш, струва 700/най-ниското н Надежда - втора плоча/, а преди им искаха по 1100. Искаха, ама на готово и искаха по 1100, а са го продавали на 1000. На зелено и в кеш пак си искаха 700, колкото и сега. лятото гледах една сграда в Толстой и се втрещих от ниските цени 700-750, сега я довършва и от много време няма табели продава се. сигурно тези дето са купили ще сложат поне 1000 на готовото и спокойно могат да твърдят, че цените са скочили с 30%.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
17-03-2009 - 09:45:03
др. Иванов - не знам как е в Надежда, но в момента в Овча Купел се продава и на 600 - 700Е с АКТ16.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
17-03-2009 - 09:58:19


камелия Написала:
> Хи,хи! Нищо ново под слънцето.............
Re: Мина ли върха на кризата в България?
17-03-2009 - 10:19:25
Тия дни се обадих по телефона за да си направя резервация за Слънчев бряг. Не знам какво ми беше станало, явно не съм добре... Резервацията не стана, защото искаха да ми продадат целия хотел, пък аз не се съгласих. Още се чудя, дали не сбърках, евтино го даваха...
Re: Мина ли върха на кризата в България?
17-03-2009 - 10:31:01
др. Иванов - не знам как е в Надежда, но в момента в Овча Купел се продава и на 600 - 700Е с АКТ16.

Там винаги е било толкова, емята миналата година беше под 100Е, влиза с 30-40Е.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
17-03-2009 - 10:53:14
този форум трябва да се стенографира и да се изпрати на психиатри...

ИСКАНЕТО не е цена, скъпи малоумни съфорумци. Вероятно ще трябва да останете голи и боси, за да разберете тази христоматийна пазарна аксиома. Това, че има идиоти, които си мислят, че пазарът е по-слаб от тях и ще го победят с натискане на парцалите и с инат, е просто временно глупаво поведение на отчаяни аутсайдери. Вярването, че една нереално висока цена може да се постигне чрез инат и продължително себезалъгване е нещо, което със сигурност има медицинско обяснение. В сферата на психиатрията...

Има и едни други идиоти - все още се опитват да ИЗМАМЯТ потенциалните купувачи, като им разказват смешки и им казват не 100 000Е за кочинката, а две по 50 000Е... Или първо САМО 30 000, а после още 70 000Е и т.н.

Уважаеми идиоти, прецакахте се. Можете да се съберете някъде и да се снимате... с кочинките си.

Кризата тепърва започва в България. Предстои поредния период, в който разни очукани мъже ще разказват какви шансове са имали и ... са ги пропуснали. Аутсайдерите ще излезнат от ресторантите и ще се върнат в кварталните шкембеджийници, където все още ще могат да се почувстват велики... за малко. Защото не е ли ужасно да си имал три апартамента, да си пропуснал възможността да продадеш поне два от тях на печалба, да си се инатил пред знаците на съдбата и после банката да ти ги вземе и трите, а накрая да нямаш нищо... освен дългове. ще има и такива случаи.

Кризата в България ще е много тежка, защото глупаците в България държат огромни богатства в некадърните си ръце. А глупакът, както вече съм казвал, чрез действията си причинява вреди на другите, без да извлича полза за себе си. Партията ги създаде тези глупаци, защото те са най-евтината армия, но Партията допусна огромна грешка - даде им да управляват РЕАЛНИ активи, вместо да ги държи в запас на безсмислени административни постове. И докато пазарите бяха наситени с пари, глупаците в България не правеха нищо... Но сега няма пари и глупаците ще започнат да правят ... глупости.
От тази криза по-страшна няма - съдбата ти да е в ръцете на глупаци.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
17-03-2009 - 11:04:22
Върха на кризата е още далече ние сме още в началото на края.Нашите политици здраво ни лъжат.Банките имали ликвидност доста добра но се надпреварват да вдигат лихвите по депозитите и почити спряха кредитирането т.е. нямат пари.
Валутните резерви се увеличавали дрън дрън тези които защитават борда намалят.
Бюджета щял да е с излишък голяма лъжа ще е с голям дефицит и БВП ще е на минус.
Нямало да се увеличи безработицата пак голяма лъжа.Лошите кредити само 3,6% пак нещо изопачават статистиката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход