Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 21:55:59
Принципно,не съм съгласена с много изказвания на Иванов но тук ще се съглася.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-11 16:54 от regataco.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 22:00:06
avatar
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия , такмо зачекна темата и ме подсети за
> нещо което ме накара да се почудя далго ....дори
> още.....
> Преди година-две познат продаде доста скъп(за
> тогава) имот на богат търговец.....
> Купувача бях сигурен че би могъл да изкара парите
> в брой....а вместо това той тегли
> кредит.......?????????......
> Както и да го погледна не го разбрах защо се върза
> с банка.....
> За мен кредит се взима след много сериозно
> обмисляне.....А забравих...имота си беше да си
> живее в него а не за печалба.....


Това си е стандартна процедура- затова и досега изповядването на сделката по данъчна оценка е законно. Бях писала за един купувач- преведе 560 000Е от офшорна зона, а в нотариалния акт пишеше цена на сделката 40 000лв.
Болшинството "инвеститори" теглят краткосрочен кредит и го покриват преди изтичане на срока.
Тези, които чакат масови фалити идея нямат какви пари са препрани. Ще потъне някоя и друга цаца.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 22:06:45
за цацата съм наи-съгласен.....и това което казва Камелия е факт
Другото което Иванов пише ми се струва преразказано, защото др. Иванов- да така е...ама не е баш така
защото въшката си е въшка - ходи доказваи 100 бона на 600 левови заплати
направо не ми се спори - я даите за нещо по смислено да си говорим
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 22:18:11
Като заговорихте за пране на пари с истинска почуда видях че Комисията Кушлев за миналата година и спечелила няколко дела за отнемане и са отнети имоти за над 5 милиона лева.Водят се дела за още 50 милиона а са запорирани имоти за 180 милиона.Реално тази комисия работи от 2 години.За начало не е зле.
Крайно неудачно е да говорите с възхищение за хора които перяли пари и с усмивки на лица да обевявате че заради тях нямало сме да фалираме.Косвеното ви съгласие с подобна дейност много зле говори за вас.Жалко с такова мислене ще си останем една разбойническо-ориенталска държава.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 22:21:33
Аз не разбирам от "пране" на пари, но елементарната логика сочи, че даже и парите да са "прани" и вложени в имоти, все пак перачите и перачките си чакат въвращаемост от тях, иначе язък за схемата по "прането". Да не говорим, че в много случаи не са точно техни или само техни пари. Та чисти или мръсни тези мангизи не могат вечно да стоят в празни имоти. Или ще ми кажете, че ще ги заключат за 10 години? Това да, ама само ако "пералнята" продължава да се върти, а на никого не се върти вечно. Интересно ми е също какъв е процента на този тип "инвеститори" в НИ в БГ? Не е риторичен въпрос, защото наистина не знам. 20%, 40%, 60%, 80%? А и на пазара не са все пак само те. Има и много теглили истински кредити, има и просто собвственници на имоти, не е нужно непременно да са притиснати от ипотека за да имат нужда от пари, а да не говорим ако са притиснати и то по време на рецесия. Ами дребните спекуланти с по 1-2-3 "инвестиционни" апартаменти? Всеки има нужда от пари, а те определно ще са дефицит в следващите 2-3 години.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 22:27:54
avatar
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------

> Крайно неудачно е да говорите с възхищение за хора
> които перяли пари и с усмивки на лица да обевявате
> че заради тях нямало сме да фалираме.Косвеното ви
> съгласие с подобна дейност много зле говори за
> вас.Жалко с такова мислене ще си останем една
> разбойническо-ориенталска държава.
>

Мисли,Иво, не приемай първосигнално това, което пишем! Никой не се възхищава от прането на пари. Просто обясняваме каква е ситуацията тук. Вярно е, че мръсните потоци се изляха в строителството. В другите сфери е по- трудно да препереш. И в Гърция, и в Испания се е случило същото след влизането им в ЕС.
Сградите, както се строят, така и се събарят. Да не мислиш, че по морето ще остане тази бетонна джунгла завинаги?

Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 22:34:43
Най-просто казано прането на пари е последваща престъпна дейност.Или за да бъдат парите предмет на това престъпление трябва да са били придобити от друго престъпление.Не е задължително перача да е извършител на предишните престъпления.Той може да е друго лице, но трябва да знае че предоставените му пари са придбити от престъпление.Ще кажете как се доказва (със СРС-та и свидетелски показания, самопризнание по рядко и др.).Най-често обаче перача и извършител и на предишните престъпления.
Най-често престъпната дейност от която са активите са трафик на хора, склоняване към проституция, наркотици, изнудване, митническа контрабанда, източване на ДДС, подкупи, изготвяне на неистински парични знаци, присвоявания, измами и мн. други.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 22:38:04
Надявам се страшно много морето да стане отново онзи рай които беше.Тук ще се съглася с Иванов колкото и еретично да е.Слънчев бряг е райско място, но ако премахнат 70% от построението последните 10 години сгради.
Камелия, може и да съм заблудил от написаното, просто така ми прозвучаха някои изказвания.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 22:41:48
Иво 1
Аз не одобрявам прането на пари , както и не одобрявам самото криене на всевъзможни данъци ..но има едно голямо НО
защо аз да плащам всички данъци , а манговците да крадат и държавата да им поема социални и здравни осигуровки
не разбираш ли че не ги броят за работна ръка и съответно данъкоплатци
има статистика - 2.5 мил пенсионери(те тяхното са си го дали ) и 1 мил цигани - е питам аз като са цигани са освободени от данъците и сметките които всички ние плащаме ? въдят по 100 циганета и теглят детски и всякакви помоши от държавата
значи аз се развивам , правя бизнес , осигурявам някое друго работно място - и разбира се дали осигуровки или данък печалба всичко влиза в хазната , а влиза в хазната защото не ме мързи да реализирам някаква идея-
ТЕЗИ ВСИЧКИ ДАНЪЦИ отиват за облагородяването както на средата в която живеем , така и на нацията като цяло
от моите и от твоите данъци са направили например детска площадка - похвално!
обаче баи мангал отива вечерта с ножовката и реже 5-6 тръби от които са направени люлките и катерушките -кара ги с каруцата , предава ги за скрап и взема 10 лева , тези 10 лева ги изпуква за ракия за един-два дни , обаче това не е всичко , жената на баи мангал .....традиционно безработна с 5 деца - официално водеща се за многодетна самотна маика защото не е женена за баи мангал - за тях сватбата означава 3 дни кючек - значи тя взема помощи , тои краде , за децата си пак вземат пари , отделно от това жената на баи мангал продава я семки я нещо друго - било на футболен мач , било на някои битак - и като продава-касов апарат няма ....това означава че и данъци няма - ха сега да се сетиш кои издърза цялата тази сган , която упорито живее от няколко поколения на територията на държавата не признаваики никакви закони и не желание за социална адаптация
Аиде сега да ми кажеш аз и ти какво сме им длъжни на тези , след като на следващото тримесечие от нашите данъци пак ще отидат пари за същата тази детска площадка - докато на някои друг мангал не му потрябват 10 лева за ракия
докога?
не са виновни хората че си крият данъците !
ДОКОГА !
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 22:45:56

В цял свят "намаляването" на данъците е национален спорт,който е доста скъп.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход