Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за цена в Белоградчик

Публикувано от Котаракът с чизми 
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 22:31:01
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Силно се съмнявам,че има здраво мислещ човек,който
> да даде толкова пари за каквото и да е в
> Белоградчик.Той навремето си беше умрял като
> град,сега направо не ми се мисли колко постоянно
> живеещи са останали...2000 има ли?

salvador,

има истина в думите ти.

Много от туристите си отиват ядосани, щото тука няма къде да спят(едва тази година ремонтираха и отвориха един 4звезден хотел), нито да ядат! Къщите за гости не могат да поемат пиковете през уикендите... аве мизерно е, наистина *xxx*

Все пак се надяваме на нещо по-добро smoking smiley
Ще видим smiling smiley
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 22:31:05
avatar
Навивай ръкавите и действай.Имаш място, изглед и история.Поне магазин за сувенири с продажба на кафе, безалкохорни и сандвичи.Хвани хубавото време докато има световна реклама за мястото.Напролет ще кацнат много гарги *ok*
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 22:45:08
Направо ме комплексираш :]
Браво за смелите идеи clap:

Ама че работа *book*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-25 23:07 от Котаракът с чизми.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
25-02-2009 - 23:04:36
avatar
Действай.Това е истината.Ще ти пиша на лични утре.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-02-2009 - 00:02:51

Вероятността да вземеш за тази къща в Белоградчик 200 000 евро днес е по-малка от вероятността в следващите 45 секунди Земята да се сблъска с Халеевата комета...

А мястото е райско. Преди 35 години за първи път посетих Белоградчик и се заклех да го посещавам всяка година -- поредният клетвопрестъпник. Всеки момент ще го посетя за втори път.
Моят скромен съвет е : ако си на зор сваляй, ако не си на зор стягай къщето и чакай докато БГ стане нормална държава-без кумири като Азис и Слави, т.е когато 51 % от населението осъзнае че съдържанието на черепната му кухина е не да пази равновесие с него , накланяйки го насам-натам, а да мисли ....

Успех!
Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-02-2009 - 03:38:55
пич, ако можеш на това незавършеното да му вземеш повече от 35 000 евро ще те призная за голям майстор.

такива къщета (завършени) в ниагара (канадската) вървят по 100 000 долара (канадски), в американската по 60 000 (щатски). имаш ли представа колко хора ходят да видят ниагара? само за един ден са повече отколкото за година в белоградчик.

какъв е смисъла да строиш такава къща в белоградчик? хотел ли ще я правиш? кръчма? ами то нали ако вървеше щеше да има още 20 като тебе с хотели, кръчми, бензиностанции...

ако ще я продаваш, грабвай първата оферта ако си късметлия да имаш такава.
ако не, ще си стои като паметник.


Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-02-2009 - 09:55:38
Ако мислиш, че се очертава наплив на туристи, мога само да кажа, че е вероятно и да не е точно така. Проблема не е, че не е красиво, проблемите са други:
- За 200000 Е + още поне 200000 Е за строеж на малък хотел с ресторант може да се купи имот/било заведение, магазин, малък хотел или друго .../ във всеки приличен БГ град или курорт. Няма да е уникален, но ще има гарантирани клиенти и инфраструктура. Този имот ще вади пари целогодишно/може и денонощно/ за разлика от предлагания. През зимния сезон надали е наплив при вас.
- организираните групи от чужденци се водят по установени маршрути, като се съчетават лятна или зимна почивка с някоя екскурзия. Имота е далеч от морето. Не са близо и планинските курорти. Всеки знае зимните неуредици при пътуване у нас. Когато си дошъл на ски за седмица, трудно отделяш 1 ден за посещение някъде.
- не е много ясно колко българи ще посетят обекта, предвид местоположението, кризата, липсата на влак и т. н.
- държавата сигурно няма да направи много за рекламата и популяризирането на Белоградчишките скали
Ако все пак си убеден в бъдещето на района/много убеден/, можеш да потърсиш не само кредит от банки, но и друго финансиране/по разни програми, проекти .../
А докато мислиш, наистина можеш да организираш по най-бързия, лесен и евтин начин предлагане на кафе, закуски и сувенири! Можеш да организираш и предлагане на стаи за нощувка. Тъкмо ще видиш какъв е реалния интерес.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-02-2009 - 10:23:15
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > Вероятността да вземеш за тази къща в
> Белоградчик 200 000 евро днес е по-малка от
> вероятността в следващите 45 секунди Земята да се
> сблъска с Халеевата комета...
>
> А мястото е райско. Преди 35 години за първи път
> посетих Белоградчик и се заклех да го посещавам
> всяка година -- поредният клетвопрестъпник. Всеки
> момент ще го посетя за втори път.
> Моят скромен съвет е : ако си на зор сваляй, ако
> не си на зор стягай къщето и чакай докато БГ стане
> нормална държава-без кумири като Азис и Слави,
> т.е когато 51 % от населението осъзнае че
> съдържанието на черепната му кухина е не да пази
> равновесие с него , накланяйки го насам-натам, а
> да мисли ....
>
> Успех!


хехе spinning smiley sticking its tongue out
Това с Халеевата комета вАжи :]

Сега не е добре да идваш. Има много сняг и няма да си направиш хубава разходка. Поне изчакай да се стопи.

Иначе това с нормалната държава силно ме съмнява...

Ако зависи от мен и имах възможност да си направя поне една стая с баня и тоалетна, изобщо не бих отварял дума за продажба. Живял съм в много градове в България и съм посетил много и в чужбина и бих искал да живея тук. Имам познание за сравнение. Ако един ден Бог даде да имам деца, то тук е много чист въздуха и е просторно - самата крепост е двор за игри. Също така срещата с различни хора(чието настроение не е напрегнато, но са дошли с любопитство и добронамереност да си почиват) би обогатил много представите на едно дете за света. А, не срещата с автомобили(живея на една от главните улици и сгазиха кучето ми), осен това от автомобилите се вдига прах.

Благодаря, че взе отношение smiling smiley
Успех и на тебе clap:
Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-02-2009 - 10:30:40
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> пич, ако можеш на това незавършеното да му вземеш
> повече от 35 000 евро ще те призная за голям
> майстор.
>
> такива къщета (завършени) в ниагара (канадската)
> вървят по 100 000 долара (канадски), в
> американската по 60 000 (щатски). имаш ли
> представа колко хора ходят да видят ниагара? само
> за един ден са повече отколкото за година в
> белоградчик.
>
> какъв е смисъла да строиш такава къща в
> белоградчик? хотел ли ще я правиш? кръчма? ами то
> нали ако вървеше щеше да има още 20 като тебе с
> хотели, кръчми, бензиностанции...
>
> ако ще я продаваш, грабвай първата оферта ако си
> късметлия да имаш такава.
> ако не, ще си стои като паметник.

kuku987,

Ей сега като ходех по улицата и един ме срещна да ме убеждава за 80 хил. лв., макар че е човек от града и вероятно ще тегли кредит. Това прави 40 хил. евро?

Признаваш ли ме за майстор *pardon*

Може в Ниагара да са повече туристите, но са разпределени и надали всеки минава до всичко... Ти ми даваш цени на крайни затънтени къщурки, а не за комерсиални имоти, които надали изобщо се продават?

Благодаря, че сподели своето виждане *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-26 10:57 от Котаракът с чизми.
Re: Съвет за цена в Белоградчик
26-02-2009 - 10:55:29
Broki Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако мислиш, че се очертава наплив на туристи, мога
> само да кажа, че е вероятно и да не е точно така.
> Проблема не е, че не е красиво, проблемите са
> други:
> - За 200000 Е + още поне 200000 Е за строеж на
> малък хотел с ресторант може да се купи имот/било
> заведение, магазин, малък хотел или друго .../ във
> всеки приличен БГ град или курорт. Няма да е
> уникален, но ще има гарантирани клиенти и
> инфраструктура. Този имот ще вади пари
> целогодишно/може и денонощно/ за разлика от
> предлагания. През зимния сезон надали е наплив при
> вас.
> - организираните групи от чужденци се водят по
> установени маршрути, като се съчетават лятна или
> зимна почивка с някоя екскурзия. Имота е далеч от
> морето. Не са близо и планинските курорти. Всеки
> знае зимните неуредици при пътуване у нас. Когато
> си дошъл на ски за седмица, трудно отделяш 1 ден
> за посещение някъде.
> - не е много ясно колко българи ще посетят
> обекта, предвид местоположението, кризата, липсата
> на влак и т. н.
> - държавата сигурно няма да направи много за
> рекламата и популяризирането на Белоградчишките
> скали
> Ако все пак си убеден в бъдещето на района/много
> убеден/, можеш да потърсиш не само кредит от
> банки, но и друго финансиране/по разни програми,
> проекти .../
> А докато мислиш, наистина можеш да организираш по
> най-бързия, лесен и евтин начин предлагане на
> кафе, закуски и сувенири! Можеш да организираш и
> предлагане на стаи за нощувка. Тъкмо ще видиш
> какъв е реалния интерес.


Много ми е полезно такова мнение, Broki *ok*

Не съм сигурен, че за 400 хил. евро може да се намери имот, носещ доход целогодишно? Какво значи "приличен град или курорт"? В Сандански цените бяха почти като в София(скоро не съм ходил и не знам сега как е положението)?

Още бях дете, когато разграбиха ски-пистата. Може би единствената ски писта в света с южен(?!) склон(смотана работа) :}
Зимата автобуси изобщо няма - имаш право. Само разни фотографчета или младежи с лични автомобили се мяркат рядко...

Интересното е, че на 20 км. е езерото до пещерата Магура. Така минават турситическите маршрути лятото. А ние ходим да се къпеме и да играеме на плажа *write* (през летните уикенди се случва целият град да е там)
Не съм ходил скоро в пещерата да видя как го правят, но и там са го купили и го строят.

Сега идвам от общината и по пътя си говорех с една моя бивша колежка(която прави пазарни оценки на имоти). Тя ми каза, че от лятото няма никакви сделки с жилищни имоти. И ме посъветва, че моментът е крайно неподходящ за продажба...
Много бих искал да изчакам, но 15 години не го построих, та едва ли сега точно ще успея, а и годините ми минаха *sos*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход