Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

UniCredit Bank не е обезпокоена относно Източна Европа - те не знаят какви профендури имаме , я ги "изплашете"

Публикувано от пегъзи музовски 
Re: 2009 г. е времето за покупка на жилище
25-02-2009 - 10:46:40
ivo_1 Написал:
> Катастрофално е реалния спад на цените да е с над 50% само 6 месеца.

Защо да е катастрофално? Напълно естествено е от ненормалната печалба от 200% - 300% да се премине към 25% - 50% в една нормална икономика. И този, който печели 25% ще продължава да продава и се развива. Другите - да чакат да цъфнат налъмите smiling smiley
Re: 2009 г. е времето за покупка на жилище
25-02-2009 - 10:47:37
И какво се постигна за 10г ? Презастроени, мръсни и прочие градове, разбита инфраструктура, но пък скъпи каручки скачат из дупките, бетонирана природа. Корупция до припадък, където и да се разрови само фекалии. Това да - постигнато е! Постигнато е и друго - доказа се, че не можем сами да се управляваме , и че вота ни е за "най-малкото зло". Ако след торнадото, което ще ни сполети, се наложи политически борд с управление от Европа (за 10г само), то да идва по-скоро!!!
Re: 2009 г. е времето за покупка на жилище
25-02-2009 - 11:01:37
Някой от вас може би не помнят времената от 97-ма, аз обаче имам ясна представа какво беше тогава да си търсиш работа.Какви коли караха хората, какво имаше в магазините.Ми тогава да идеш на Боровец един път в годината се считаше за мегалукс, да идеш в Гърция-значи си богаташ,а в Испания или Доминика-наркобос!
Нека не се лъжем стандарта на средния българин скочи многократно последните 10 години-това за мен е постижение.
Ако говорим за строителство в периода 1990-2003 то почти липсваше.Не може в една държава да не се строи нищо.За последните 5 години значително се подобри сградния фонд.София не е презастроена-нормално е бума да бъде в столицата.Това е компенсация за мъртвата активност през периода 1996-2003.Нека не изпадаме в полемики сега колко некачествено било новото строителство.
Единственото лошо което доведе бума е презастояване на курортите и залегналата концепция за търсене на масовия турист като таргет-клиентела.Или с една дума на туриста търсещ пясък и слънце.
Барбарон съгласен съм че ще намалят печалбата.Но помисли за друго.Ако имаш 1 млн евро ще тръгнеш да се бъхтеш и да рискуваш да въртиш бизнес с печлба 20% или ще ги сложиш в ПИБ на 9% лихва!!!Даже ако са 1 млн и преференция ще ти дадат поне 10%.
Тоест всеки би предпочел да си клати краката и да не прави нищо.За това аз мисля че печалбата следва да е поне 40-50%.За по-малко просто не се струват нервите.Незнаеш какви рискове има строителния бизнес-недовлни клиенти,проблеми с терена при разкопките,метерологични проблеми,некадърни майстрои,ако някой вземе че падне и се утрепе да обекта, ще подведат под отговорност техническия най-вероятно , но фирмата ти като възложител на работа ще бъде граждански ответник и айде 100 000лв обещетение за роднините.....
Така че пред всичко това слагам си парите в банка и се кефя на 10% доходност, а на 20% бизнес-печалба майната и.Сори може да е Андрешковско мислене, но е практично, а всеки бизнесмен е практичен на първо място.
И да допълня че една сграда от проект до А16 минават поне 2 години.за 2 година лихвата ства 20%, така че и 50% печалба за целия проект за 2 години не е много атрактивна, но хайде докато сме млади да сме активни и социално отговорни като създаваме работа и продукт.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-25 11:05 от ivo_1.
Re: 2009 г. е времето за покупка на жилище
25-02-2009 - 11:04:07
2010 ЩЕ Е ГОДИНАТА ЗА КУПУВАНЕ НА ИМОТ!
Ако все още имате кинти! smoking smiley
Re: 2009 г. е времето за покупка на жилище
25-02-2009 - 11:14:33
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Някой от вас може би не помнят времената от 97-ма,
> аз обаче имам ясна представа какво беше тогава да
> си търсиш работа.Какви коли караха хората, какво
> имаше в магазините.Ми тогава да идеш на Боровец
> един път в годината се считаше за мегалукс, да
> идеш в Гърция-значи си богаташ,а в Испания или
> Доминика-наркобос!
> Нека не се лъжем стандарта на средния българин
> скочи многократно последните 10 години-това за мен
> е постижение.
> Ако говорим за строителство в периода 1990-2003 то
> почти липсваше.Не може в една държава да не се
> строи нищо.За последните 5 години значително се
> подобри сградния фонд.София не е
> презастроена-нормално е бума да бъде в
> столицата.Това е компенсация за мъртвата активност
> през периода 1996-2003.Нека не изпадаме в полемики
> сега колко некачествено било новото строителство.
> Единственото лошо което доведе бума е
> презастояване на курортите и залегналата концепция
> за търсене на масовия турист като
> таргет-клиентела.Или с една дума на туриста търсещ
> пясък и слънце.
> Барбарон съгласен съм че ще намалят печалбата.Но
> помисли за друго.Ако имаш 1 млн евро ще тръгнеш да
> се бъхтеш и да рискуваш да въртиш бизнес с печлба
> 20% или ще ги сложиш в ПИБ на 9% лихва!!!Даже ако
> са 1 млн и преференция ще ти дадат поне 10%.
> Тоест всеки би предпочел да си клати краката и да
> не прави нищо.За това аз мисля че печалбата следва
> да е поне 40-50%.За по-малко просто не се струват
> нервите.Незнаеш какви рискове има строителния
> бизнес-недовлни клиенти,проблеми с терена при
> разкопките,метерологични проблеми,некадърни
> майстрои,ако някой вземе че падне и се утрепе да
> обекта, ще подведат под отговорност техническия
> най-вероятно , но фирмата ти като възложител на
> работа ще бъде граждански ответник и айде 100
> 000лв обещетение за роднините.....
> Така че пред всичко това слагам си парите в банка
> и се кефя на 10% доходност, а на 20%
> бизнес-печалба майната и.Сори може да е
> Андрешковско мислене, но е практично, а всеки
> бизнесмен е практичен на първо място.
> И да допълня че една сграда от проект до А16
> минават поне 2 години.за 2 година лихвата ства
> 20%, така че и 50% печалба за целия проект за 2
> години не е много атрактивна, но хайде докато сме
> млади да сме активни и социално отговорни като
> създаваме работа и продукт.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 02/25/09
> 11:05AM от ivo_1.

още един неосъществен ПР на другарите.
другарююю...... идва времето на икономическия махморлук по нашите земи....
много, ама наистина много ще ни боли главата заради поянството със НИ
Re: 2009 г. е времето за покупка на жилище
25-02-2009 - 11:18:11
Чимиджимичамиджоми Написал:
-------------------------------------------------------
> 2010 ЩЕ Е ГОДИНАТА ЗА КУПУВАНЕ НА ИМОТ!
> Ако все още имате кинти!


нека отложим това решение за 2011-та
и тогава да видим кога ще е годината за изгодно пазаруване на имот.

оптимизма за сега може да го оставим на брокерите, които сега ни убеждават със същото настървение (имотите са ефтинки - пазарувайте) както и преди година - имотите ще са само нагоре!

сега ми е интересно какво ще измислят за да ни убеждават декември месец
и също така ми е интересно колко АНИ ще преброим есента на 2010-та
Re: 2009 г. е времето за покупка на жилище
25-02-2009 - 11:22:59
Аз лично в момента знам за оферта в Борово на зелено за 700Е кв/м и то от реномирана фирма застроила много сгради в квартала.Незнам защо въобще го започват този проект.
Катастрофално е реалния спад на цените да е с над 50% само 6 месеца.Панелните гарсониери в Младост които бяха 50 000-60 000евро сега са между 25 000 и 35 000.


Къде ги видяхте тези цени? В надежда най-ниската оферта и то про мнаго разговори с предприемача е 700Е/м2 при 100% плащане, а обекта е на втора плоча. 750Е при разсрочено. Най-ниските гарсониери са по 35-40 хил. евро, но те са за ремонт от 8-10 хил. евро и отиват на 1000-1100Е/м2 след ремонта.

Някой в Борово може да продаде 1-2 апартамента на 700Е за да си плати проект, разрешителното за строеж и да започне мазето, но следващите 2 апартамента ще са на 780Е при 100% плащане, а следващите 2 на 850. Няма ниски цени, няма оферта дето сте я писали и да не съм я проверил. Дайте панелка за 25-30 хил. в Младост и ще се окаже, че това е първата вноска, а след това продължаваш да изплащаш ипотеката.
Re: 2009 г. е времето за покупка на жилище
25-02-2009 - 11:32:28
очаквам скоро време доктора да се позиционира на имота на лили иванова на докторски паметник и да каже, че цената му не се е променила и няма да падне!

да другарю - имотите които няма да се продадат ще си останат със все така мечтаната от теб цена!

но другарю, нас това не ни интересува. нас ни интересуват едни други неща......
Re: 2009 г. е времето за покупка на жилище
25-02-2009 - 11:37:04
avatar
"Панелните гарсониери в Младост които бяха 50 000-60 000евро сега са между 25 000 и 35 000.По-добре да забравим за дрязги и т.н и да осъзнаем че безконтрония срив е вреден за всички, защото това застрашава макроикономическата стабилност."

Е къде ги тези панелни гарсониери в Младост за тези пари??? Я се обади да ги преслушаш да чуеш какво ще ти кажат - продадена е, продадена е, продадена е... В Младост под 40000 евро гарсониера трудно се намира и най-интересното е, че нито бързат нито имат желание да свалят цените тези хора... А гарсониери панелни в Младост за 55-60000 евро никога не са се продавали. Може да е имало обявени подобни оферти, но не са се продавали на тези цени... И между другото не бъркайте боксониерите с гарсониерите...и двете се обявяват като едностайни апартаменти, но боксониерата е една стая, а гарсониерата стая и отделна кухня...*huh* *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-25 11:59 от Продавач.
Re: 2009 г. е времето за покупка на жилище
25-02-2009 - 11:39:35
очаквам скоро време доктора да се позиционира на имота на лили иванова на докторски паметник и да каже, че цената му не се е променила и няма да падне!

Естествено, че няма да падне, а ще се вдига, мястото му е такова.

но другарю, нас това не ни интересува. нас ни интересуват едни други неща......

буба, за да те интересува нещо, трябва да имаш нещо в главата, така че тебе няма какво да те интересува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-25 11:40 от др. Иванов.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход