Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Стимулирайте българската икономика" - размисли

Публикувано от gogo84 
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 17:07:39
Има една игра, казва се "Монополи", изиграйте две игри и някакси ситуацията се изяснява
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 17:12:18
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Пике уважавам твоя отговор,може ли с прости думи .

С удоволствие,но рискувам да насоча критики към себе си на тема социализъм,антиглобализъм и къвто се сещаш -изъм.А аз просто не ги споделям тези течения.Затова нека всеки тълкува както иска,което предполагам и ти вече си направил
winking smiley
Мисля,че вярната посока на темата я даде човека с помпите... clap: clap: clap:
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 17:14:18
sunnyvillas Написал:
-------------------------------------------------------
> Има една игра, казва се "Монополи", изиграйте две
> игри и някакси ситуацията се изяснява


*ok* *ok* clap: clap:
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 17:20:47
sunnyvillas Написал:
-------------------------------------------------------
> Има една игра, казва се "Монополи", изиграйте две
> игри и някакси ситуацията се изяснява


Съни вилас, аз ще започна играта с 500 000 $, а ти - със 100 000$? Можеш ли да предскажеш изхода от играта? Защото аз мога...

smiling smiley
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 17:48:50
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
Изпратено от: фло (IP съхранено)
Дата: February 19, 2009 11:22AM
Написано от Flo:

Виж,просто географското разположение не ни дава предимства в земеделието,или по-точно бихме го развили отлично,ако има откъде да вземеме постоянно пари за това!Значи трябва да сме развили индустрия,търговия, транспорт ,за да опрем до земеделието.В Холандия един селянин изхранва 26 жители на ниската земя т.е. фермерите са малко ,и с висока ефективност,но освен ,че изхранват страната ,изнасят в цял свят земеделска продукция!Както казва рекламата:"Не става само с ядене-трябва и акъл!"

Фло, грешиш. България има чудесна земя и климът.
Може да не е Калифорния, но не е и Австралия или Мичиган. Щом в Холандия един селянин изхранва 26 жители и в Мичиган един селянин изхранва 86 жители, то в България може двойно.
Но няма кой да работи земята. Кой е останал на село? Няма техника на съвременно ниво.
А как си представяш развиване на нови технологии ( например нано-технология) , без огромни финансови фондове ( милиарди Евро). Науката иска или геии, или много , много сртедства и труд. Не може да стане в България, по много причини. Само хартията и принтването за научните разработки, няма кой да ги плаща. Нищожна причина.
Освен да се роди новият НЮТОН в България.
През 1986 год. БАН работеха по направа на технологични контролери, с програмиране PLC ( Programmable Logic Controller). Уж, бяха много напреднали....
Съшата година бях командировка в Куба на помпена станция аварийно излязла от действие. Там трябваше да оправяме BB ( Brown Bowery) ПЛС контролер, работил безотказно 10 години.
Ха, ха, БАН откриваха "колелото".
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 18:45:32
global Написал:
-------------------------------------------------------
> sunnyvillas Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Има една игра, казва се "Монополи", изиграйте
> две
> > игри и някакси ситуацията се изяснява
>
>
> Съни вилас, аз ще започна играта с 500 000 $, а ти
> - със 100 000$? Можеш ли да предскажеш изхода от
> играта? Защото аз мога...
>
A ако и аз се включа с 400000,дали изхода няма да е интересен-говорим за реални неща,нали?


Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 19:00:55
Значи, не обичам да обяснявам, не обичам да опонирам. Дойде ми моментално да ти напиша, че като дама ти отстъпвам играта, без да ми е интересен изхода. Обаче, говорим за равните шансове в икономическата "игра".

Нужни ли са още пояснения?
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 19:32:18
Скидер четох темата 305 поста clap:
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 19:40:25
За строителството.Няма начин да не изберете българското.Но там ситуацията е отчайваща.Бързо строителство без спазване на технологиите.Некачествени материали.Много лошо изпълнение.Никакво носене на отговорност след предаване на обекта.Балона се надуваше и се спука.Нека строителите да си понесат напълно последиците.Аз също имах нужда от жилище и това което видях ме отчая.Реших да си го построя сам.

За туризма.Просто е прекалено късно за този бранш.Има поговорка - Изпуснаха питомното сега гонят дивото.Беше време когато ходех но море в Албена , Несебър , Златните и т.н. карах ски на Пампорово и Банско.Но наглите български хотелиери обявяваха цени в космоса.Пробвах в Турция , Хърватска , Гърция и се почуствах два пъти по - желан.Сега и на половин цена не бих отишъл на нашето черноморие.Онзи ден попаднах на оферта за Банско - 320 лв. за 5 дневен пакет и лифт картата безплатно.Но след като миналата година бях в Австрийските Алпи никога няма да стъпя в Банско.Така че на българските хотелиери май............ им.

И господи koganev колко си прав.Само ще внеса още нещо кам поста ти.Много често със приятели сме спорили кое е по - добре.Да си си сам шеф или да работиш за някого.Но тези работещи за някого въобще немогат да разберат какво му е на работодателя.Виждат привилегиите и облагите но невиждат другото.Кога стане 5 часа те се прибират в къщи слагат си ракийката и салатката и започват релакс.А аз се прибирам в 19 часа минимум и сядам над документацията и започвам да мисля как да се справя с кризата без да ги изгоня половината.
Re: "Стимулирайте българската икономика" - размисли
19-02-2009 - 19:49:05
Аз на БГ морето няма да стъпя. Изпитвам погнуса от плациркането във фекални води и не бих стъпил и да ми плащат. На еБанско ходих веднъж миналата година - ако намалят цените поне 2-3 пъти може пак да ида. Построените недуразумения в СофиЯ не винаги са толкова отчайващи. Като им падне 3-4 пъти цената бих се замислил, дето казваш там нямаш много голям избор. Демек за всяко нещо (освен за морето, което е отвратително) може да има купувачи. Само цените трябва да се съобразят. А то става от самосебе си като гледам. Пукането на балона е много яка работа, кефя се.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход