Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коректни ли са "българските" банки

Публикувано от gamen 
Re: Коректни ли са "българските" банки
18-02-2009 - 14:32:23
Българска банка, регистрирана по българския закон с акционер немския гигант. на сайта им има баланс, можете да видите привлечените средства, има я структурата, акционерите и т.н. Алианц имат собствен лизинг в Германия, което е по същество банкиране, иначе за банка там не знам - не са преценили, че има ниша, не са направили... Тук са най-силни в застраховането, естествено, и главно животозастраховането.
А дали има прехвърляне на пари - ако Вие имате сбственост в Хонолулу и Ви трябва ресурс тук а имате там не бихте ли си взели, ако не нарушавате закона и работите по всички изисквания там - капиталова адекватност, вноски във всички фондове и т.н. ... Бихте, нали?
Е, няма кой да ви каже дали се прехвърлят пари днес и сега, но че са се прехвърлили при основаването за да влязат като акционер към БГ е сигурно.
Защо хората смятат, че чужденецът трябва да е длъжен само да вкарва пари в БГ?
Работейки като банка те са под регулациите на Банков надзор, следи се дали си обезпечават ресурсите и те са с доста добри показатели за адекватност между кредити и собствен капитал и ресурс.. Влезте в сайта на БНБ, там тези показатели за всяка една банка са публични - на надзора това му е работата.
Оттам нататък могат да местят пари както където и колкото решат - пазар...
Re: Коректни ли са "българските" банки
18-02-2009 - 15:02:36
Нема коректни банки, сите са лихвари и още от как Христос опита да ги изгони от храма мислят само за париците си и по 3 кожи свалят от гърба на вдоици и сираци! *book*
"Алчност" е бащиното им име :g:
Re: Коректни ли са "българските" банки
18-02-2009 - 18:23:47
"Западните банки може да бъдат наказани заради апетита им за разрастване, който ги отведе в Източна Европа, както и заради готовността им да финансират бурния икономически растеж на региона в годините на прехода.



Две водещи рейтингови агенции отключиха във вторник финансовата кутия на Пандора, заявявайки, че рейтингите на банките, опериращи на развиващите се пазари в Източна Европа и техните базирани на запад собственици, може да пострадат от кризата.

Първият сигнал дойде от Moody's Investors Service. Агенцията предупреди, че големите кредитодатели в Източна Европа са застрашени от понижаване на рейтингите, което може да се отрази и на банките-майки от Западна Европа. По същото време в интервю за агенция Reutersн представител на другата голяма рейтингова агенция Standard & Poor's заяви, че проблемите на западните банки, свързани с финансирането на поделенията им на източноевропейските пазари, може да станат причина оценките за някои финансови институции в региона да бъдат преразгледани.

По ирония на съдбата именно източните поделения на западноевропейските банки им осигуряха ръста на печалбите през последните години, преди разразяването на кредитната криза. Западните банки се надпреварваха да отпускат кредити и да участват в приватизацията на банковата система в източните части на Стария континент. UniCredit, Erste Group, Raiffeisen International, KBC, Societe Generale бяха сред пионерите и най-агресивните инвеститори в региона. " " ...Събитията през седмицата станаха причина някои анализатори да предупредят на страниците на Wall Street Journal за опасността от регионален икономически колапс с размерите на азиатската криза от 1997-1998 г. "
/край на цитата/
Re: Коректни ли са "българските" банки
18-02-2009 - 18:31:38
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Българска банка, регистрирана по българския закон
> с акционер немския гигант. на сайта им има баланс,
> можете да видите привлечените средства, има я
> структурата, акционерите и т.н. Алианц имат
> собствен лизинг в Германия, което е по същество
> банкиране, иначе за банка там не знам - не са
> преценили, че има ниша, не са направили... Тук са
> най-силни в застраховането, естествено, и главно
> животозастраховането.
> А дали има прехвърляне на пари - ако Вие имате
> сбственост в Хонолулу и Ви трябва ресурс тук а
> имате там не бихте ли си взели, ако не нарушавате
> закона и работите по всички изисквания там -
> капиталова адекватност, вноски във всички фондове
> и т.н. ... Бихте, нали?
> Е, няма кой да ви каже дали се прехвърлят пари
> днес и сега, но че са се прехвърлили при
> основаването за да влязат като акционер към БГ е
> сигурно.
> Защо хората смятат, че чужденецът трябва да е
> длъжен само да вкарва пари в БГ?
> Работейки като банка те са под регулациите на
> Банков надзор, следи се дали си обезпечават
> ресурсите и те са с доста добри показатели за
> адекватност между кредити и собствен капитал и
> ресурс.. Влезте в сайта на БНБ, там тези
> показатели за всяка една банка са публични - на
> надзора това му е работата.
> Оттам нататък могат да местят пари както където и
> колкото решат - пазар...


Много благодаря за подробния и компетентен отговор, тайничко се надявах, че точно Вие ще ми отговоритеsmiling smiley Не съм имал нищо предвид за банката във въпроса си (в смисъл, че не смятам нищо), просто използвам тази банка в БГ и исках да знам каква и е структурата. Винаги съм бил доволен от обслужването, в който и клон да съм влизал в страната е било на ниво.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход