Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коректни ли са "българските" банки

Публикувано от gamen 
Коректни ли са "българските" банки
17-02-2009 - 18:29:10
Накратко става въпрос за следното.Ипотечните кредити с а обикновено свързани с определен индекс,бил той софибор или ОЛП на БНБ ,който е плаващ и твърда надбавка,която с е явява печалбата на банката.Сега с е наблюдава следната измама -въпреки ч е индексите паднаха драстично банките продължават да поддържат високи вноските по кредитите,без въобще да се съобразяват с новите пазарни условия.Като става въпрос за вдигане на вноските-вдигат незабавно,когато трябва да има намаление лъжат най-мошенически.Слушал съм обяснения от рода на нека да мине вноската и ще кажем с колко намалява,вноската е намалена(а то не е така) кредита ви е с намалена лихва(а не си личи)и до най просташки заплашвания от рода на "Вие теглихте кредит с протекции(ако много с е дърпате ще ви го направим предсрочно изискуем) и ще ви фалираме. *sos*
Re: Коректни ли са "българските" банки
17-02-2009 - 18:59:06
Някой беше казал че да се набуташ сега с кредит за 20 години за жилище е равно на купуване на фабрика на осми септември 44 -та .
Re: Коректни ли са "българските" банки
17-02-2009 - 19:04:06
"Вие теглихте кредит с протекции(ако много с е дърпате ще ви го направим предсрочно изискуем) и ще ви фалираме

Някой написа тук...предстои да видим "истинските зъби" на банките!
Re: Коректни ли са "българските" банки
17-02-2009 - 19:10:40
Туй последното може да се пусне като заглавие на тема - предстои ли да видим истинските зъби на банките , или нещо от тоя род *ok* - ама все ми се ще да има и редом тема какво се случва в момента в др държави около нас в същия хал - Прибалтика и балкани.
Re: Коректни ли са "българските" банки
17-02-2009 - 19:19:04
Целия този бум в строителството на кредит ли беше .
Re: Коректни ли са "българските" банки
17-02-2009 - 19:38:55
Петрола като падна - колко струва бензина днес ?
Re: Коректни ли са "българските" банки
17-02-2009 - 19:46:04
Ами беше 2,40, падна на 1,60 сега мисля че е към 1,75-6!
Що питаш бре Дивалски! Да не караш на газ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-17 19:50 от hrabar.
Re: Коректни ли са "българските" банки
17-02-2009 - 22:43:48
Корекни ли са банките? А вие коректни ли сте? Просто се правехте на хитри и искахте да надцакате икономисти и банкери. Е няма да стане. Банките сега гледат да им плащате докато можете, щото като ви вземат ипотеките няма да могат и 1/3 от цената им да вземат. Как да си върнат парите, ако не ви прибират париците докато ги имате? След 1 година ще е на босия цървулите. Това е простичкия отговор. Да, банките са коректни, но не са глупави и искат да получат това което сте се договорили да им дадете. Некоректните сте вие дето искате да плащате европейски лихви в пакистанска държава. Тук рисковете са несравнимо по-големи. Макар и да идва по-късно кризата тук ще бъде несравнимо по-голяма и ще нанесе як шамар на дребните хитрушковци.
Re: Коректни ли са "българските" банки
18-02-2009 - 09:56:58
gamen - какво се учудваш? Ми гледат да печелят хората. Така и така при тях са се заробили една камара овце - защо да не ги доят колкото може повече?

Ти ако имаше банка дали щеше да свалиш лихвите?
Re: Коректни ли са "българските" банки
18-02-2009 - 14:08:31
Някой знае ли точно каква банка е "Алианц България". Алианц е германска и международна застрахователна компания, но нямат банка в Германия. Алианц България доколко е свързана с германската застрахователна компания и тяхна собственност ли са или Алианц България си е БГ банка, просто купила името (казано по просто му). Интересува ме дали има прехвърляне на пари от едните в другите?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход