Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите през 1930

Публикувано от krisbor 
Re: Цените на имотите през 1930
08-02-2009 - 17:40:56
В днешно време бих казал, че семейно вилище в Булгаристан не е редно да струва повече от един автомобил (еквивалента на вол). Разбирайте колкото най-евтиния нов автомобил в най-евтините квартали, колкото средн клас в средните и колкото висок клас в най-скъпите. То така си беше около 2000-та година.
Re: Цените на имотите през 1930
08-02-2009 - 17:49:12
Ще стане , още малко .
Re: Цените на имотите през 1930
08-02-2009 - 17:57:53
FILIP_M,
от моя дедо знам (случаят е около 1950-52г.) една нива, хубава, чернозем ,около 18-20 декара = на чисто нова къща на село
Re: Цените на имотите през 1930
08-02-2009 - 19:30:14
Е не знам за 1950-52г. сигурно е било така,макар че който е взел тогава къщата и е дал земя е на далавера защото после земите отиват в ТКЗС ,волно или неволно...
Re: Цените на имотите през 1930
11-02-2009 - 14:13:29
avatar
FILIP_M Написал:
-------------------------------------------------------
> Един дядо около 84-85 годишен,скоро ми разказа
> нещо,което ме изуми,не знам за цените през 30-те
> години но около 1946-48г. продава един вол и с
> парите си построява къща,верно не е кой знае
> каква, но е на два етажа,с по 2 стаи горе и долу +
> изба + стопанска постройка,къщата сега е почти
> рухнала,била е обитаема до 1998г. Явно тогава
> такива са били цените 1 вол = 1 къща


Действително е било така - баща ми заедно с двамата си братя продават 2 вола останали след национализацията и заедно купуват материалите и построяват къща на три етажа от нормални тухли и бетон с по 3 стаи и санитарен възел на етаж. Верно плочите са ги изливали на ръка, но така е било на времето smiling smiley

къщата е в отлично състояние и сега smiling smiley
Re: Цените на имотите през 1930
20-02-2009 - 10:28:41
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> В днешно време бих казал, че семейно вилище в
> Булгаристан не е редно да струва повече от един
> автомобил (еквивалента на вол). Разбирайте колкото
> най-евтиния нов автомобил в най-евтините квартали,
> колкото средн клас в средните и колкото висок клас
> в най-скъпите. То така си беше около 2000-та
> година.


Аз дореде го кажа и то се случи:


Гарсониерите по българското Черноморие на цената на Дачия Логан
20-02-2009 в раздел Цените • Източник: Expert.bg
Гарсониерите по българското Черноморие се продават на цената на един автомобил с марката "Дачия Логан", пише днес румънското електронно издание Зиаре.ком, цитирано от агенция Фокус.

Цената на гарсиониера на брега на морето в България стартира от 11 700 евро (с включен ДДС), като сумата се доближава до необходимите средства за закупуването на автомобил с въпросната марка, се посочва в статията.

Изданието цитира представителя по продажбите на компанията "Морада България" Пенка Атанасова която споделя, че
апартаментите край морето до Несебър се продават на цена от 390 евро/кв. м с включено ДДС, при условие, че и миналата година цените в тази зона са били ниски: 560 евро/кв. м.
Re: Цените на имотите през 1930
20-02-2009 - 11:46:51
Че то и сега е такава пропорцията. За 20дка хубав чернозем в добруджа ще са близо 1к лв/дка а имам къща с 5 стаи и 2дка двор и доста постройки която мога да взема за 15к лв
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход