Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

валутен борд

Публикувано от kuku987 
валутен борд
04-02-2009 - 01:05:24
започнаха цирка.
статия на Хърсев:

[www.segabg.com]

ясно е че на Хърсев му липсват основни фундаменти в икономиката.
смешно е твърдението че валутния борд понеже бил закон нямало как да падне. как падна в Аржентина? прочети бе Хърсев и се пообразовай. защо Русия контролирано и периодично (над 10 пъти досега) инфлира рублата при условие е има над 400 милиарда долара валутни резерви?

дефицититът във външната търговия източва валутния резерв. това всеки студент по икономика го знае. не и Хърсев (доктор по икономика). правителството можело да продаде бондове за 10-ки милиради. смях в залата.

иначе ..Бг може да разчита максимум на 2 милиарда евро заем от МВФ...

подготвят ни за фарса - ще прехвърлят вината за обезценката на лева на МФВ.
няма абсолютно никакъв начин МВФ да ни отпусне заем без едно от условията да е обезценката на лева.

Re: валутен борд
04-02-2009 - 01:14:39
kuku987 - ти какво съветваш ?

Правилно ли съм се насочил аз - да продам един апартамент в Люлин за 3000 евро на квадрат ( по този начин ще получа до 2 седмици 240000 евро )

Тези 240000 евро мисля и да разпределя така:
- 14400 евро комисиона за моята брокерка "К" от Люлин ( халал да са и, благодарение на нея сега жъна успехи )
- за 25600 евро мисля да внеса гуменки от Китай (другаря Иванов ще организира чартъра ) и да ги продам на тройна цена тук на женския пазар както и в един безистен собственост на другаря Иванов
- за 200000 евро да купя акции на борсата - до две седмици ще стигне дъно и сигурни източници ми подават информация , че СОФИКС ще е 1800 месец след това !!!

-----------

Без моят план да е препоръка за покупка или продажба на каквото и да е , чакам твоето професионално мнение ( въпреки несъгласието ми с теб за глупавите ти прогнози за цените на имотите - нещо което оборвам на практика с моите оферти )

.......................................................................
Има ли НОВИ мнения за АВАТАРА ми ?
а за срива на имотите ?
--------------------------------------------------------
Re: валутен борд
04-02-2009 - 01:40:19
аз мога да ти дам по-добра идея, купи си билет от някое американско или европейско тото, при максимум джакпот, така като си голям познавач няма начин да не познаеш числата и за 1-2 долара/евро ще спечелиш 100 милиона.

не се занимавай с дреболии човече, мисли мащабно.

Re: валутен борд
04-02-2009 - 02:13:57
ъпдейт в челото...
Re: валутен борд
04-02-2009 - 02:31:45
Re: валутен борд
04-02-2009 - 07:54:25
Цитат от Хърсев
"Но докато бордът работи, в България може да се случи всичко друго, освен разпад на лева. Фирмите могат да фалират, банките могат да фалират, всички до един можем да фалираме, но на другия ден последните два лева ще струват точно последното едно евро. Това е жестоката реалност."

Велик си др. Хърсев, велик!!!
Кажи ми сега какво да го правя последното евро, че ще съм си дал и последните два лева за него и няма от куде да купя два лева за хляб, защото и те свършили казваш?

Те затова бордо ке падне, нищо че лордо не дава!
Др. Хърсев сам си го казал, но не го признаваш. Някой ден ще кажеш: Аз Ви предупредих.......
*sos* *beer*
Re: валутен борд
04-02-2009 - 09:50:26
Статията е точна. Само глупак/като тези тук/ не може да го разбере и само спекулативен играч/Велчев/ се прави, че не го разбира. Смехотворно е да се иска заем в размер на 10% от спестяванията, при положение, че само строхът от взимането на този заем може да даведе до много по-обемно теглене на пари.

За стабилноста на лева:

Цените на една и съща стока изразена в евро между Унгария, Румъния и България беше 3:2:1. Затова и румънците купуваха тук. Това означава, че валутите им са силно надценени. Т.е. условна стока, напр. хляб/прави се от борсова суровина/ струва 300 форинта = 3Е, 50леи=2Е и 2 лв.=1Е/условно не им знам курсовете. Това означава, че с 2 лв. си купуваш това, което румънеце с 50 леи, а унгареца с 300 форинта. Тъй като житото е борсова стока би трябвало да има паритет, което пък означава, че леята е надценена 2 пъти, а форинта 3 пъти.

Казвате 1 евро. ще стане 4 лева? И ще се возим в метрото за 0,25 цента, а англичанина 2 евро? И бензина се започне да струва 0,40Е, а тока по 4 евроцента при 20 в Европа?
Re: валутен борд
04-02-2009 - 10:26:19
Докторе,

Прочети отново последния абзац на това, което си натворил и се замисли дали да не махнеш това "д-р", така гордо висящо пред името ти..!

Поздрави
Re: валутен борд
04-02-2009 - 10:29:12
Каква назидателна статия! Вече нямам никакви съмнения в стабилността на великата икономическа сила България!!!

Quote

От години търсенето на държавни ценни книжа е в пъти над предлагането, особено сега, когато банките са тъпкани с пари, но са парализирани от страх да кредитират.

Ей това изречение ме довършва просто :} . Евала Хърсев, еавла. Такъв деятел на финансовия печат не се среща всеки ден.

Др. Иванов каза:
Quote

Казвате 1 евро. ще стане 4 лева? И ще се возим в метрото за 0,25 цента, а англичанина 2 евро? И бензина се започне да струва 0,40Е, а тока по 4 евроцента при 20 в Европа?
По-скоро цената да си остане същата. В евро. И да не се возим :] .


ПС. Куку май си прав. Голямото сирк започва :] . Ще е весело следващите няколко месеца.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 10:34 от Solaroid.
Re: валутен борд
04-02-2009 - 10:30:59
Quote

Докторе,

Прочети отново последния абзац на това, което си натворил и се замисли дали да не махнеш това "д-р", така гордо висящо пред името ти..!

Поздрави

То не значи доктор а другар :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход