Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?

Публикувано от ivo107 
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
04-02-2009 - 20:23:15
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Е то кой би решил да продава при положение, че
> вноските по кредите се покриват от наема

Всички изхождат от собствените си сметки, човек! И купувачите също!
Ако те устройва доходност от 3.000Е при 60.000Е и смяташ, че това е бизнес - няма какво да коментирам. Една инвестиция която не се изплаща за 7, максимум 10 години си е прът в колелото на историята (по маркс ли беше това?)
Което и да е масово жилище най-общо
- след 10 години е морално остаряло
- след 20 години се нуждае от сериозен ремонт
- след 30 си е за бутане, но обикновено и защото сме бедни ги бутаме след 50 и единственото, което има стойност е земята под него, ако междувременно наоколо не се е превърнало в гето - тогава и земята няма стойност...
Да закупиш масово жилище, което носи 250Е месечен наем на цена над 30.000Е с инвестиционна цел си е не просто набутване, а глупост - същото е и да го държиш със същите цели, чакайки някой идиот да ти даде за него 60.000 само за да има собствено жилище.

И!
30.000Е при вноски от 250Е и сегашните лихвени равнища ще ги изплатиш за малко повече от 20г изръсвайки над 60.000! Това е приемливо и общо взето нормално! Но при 60.000, 250те евро не ти покриват даже лихвите по наема - определено трябва да имаш наклонности към мазохизма за да се впуснеш в такава сделка!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-04 21:04 от goro.
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
04-02-2009 - 22:21:54
Има и една друга възможност,наем може изобщо да няма.Демек празно.
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 08:05:01
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Има и една друга възможност,наем може изобщо да
> няма.Демек празно.

Калашник много сложно става вече за осмисляне! Мани няма смисъл!
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 08:09:36
Когато говорите за цените на имотите, казвате, че падат драстично защото има криза. В същото време ми казваш, че е глупаво да държа нещо в такъв момент при ниска доходност, защото мога да изкарам повече пари. Ами представи си, че съм по-прост от теб и за момента ме е страх да започвам каквото и да е ново начинание, защото ще изгоря.
Иначе си прав - бизнеса трябва да носи повече печалба. Ама нещо не виждам алтернативи.
Ако видя таква алтерантива ще взема кредит 30000 евро, като ипотекирам гореспоменатия апартамент, ще изплащам лихвите с наема и инвестирам сумата. Ако се появи купувач мога да го продам, ако ми потръгне бизнесначинанието мога да изплатя предстрочно, ако не ми потръгне - ще се изплаща. Ще си прибирам кукуруза, нищо, че ми арчи малко повече, а кажи защо ми е на мен чужбинаsmiling smiley
А купувачът да си прави каквито иска сметки - не съм Социално министерство за да решавам проблемите на някой.
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 08:11:40
Двустаен в София, ново сторителство, за под 250 евро колко предложения има та си мислиш, че ще остане празен?
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 08:43:08
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Двустаен в София, ново сторителство, за под 250
> евро колко предложения има та си мислиш, че ще
> остане празен?

В този сайт - 159 оферти ново строителство - 15% от всичките почти 1000!
Ако мислиш, че са малко си в сериозно заблуждение! Това са жилища за 20-40.000 души!
Само двустайните!
Да не би да смяташ, че има толкова бездомници в София, които могат да си позволят 250Е на месец за наем?
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 09:04:31
ПОД 250 евро излизат 86 обяви двустаен тухла. Със сигурност има и повтарящи се, със сигурност и сбъркани.
Но дори и да са 159 обяви - това са нищо за град като София.
Според теб колко е наем в момента на двустан в София - 150 евро лиsmiling smiley
Много си противоречите - няма да купуват хората , а ще наемат, обаче въпреки това на наемите ще падне цената, защото няма кой да наема.
И сега забележи - през цялото време ви давам примери с ниски нива на наем. Има подозрение, че ако бях написал 300 евро на месец - щеше да ми отговориш абсолютно същото. И да бях написал 200 - пак същотоsmiling smiley
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 10:31:28
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> ПОД 250 евро излизат 86 обяви двустаен тухла. Със
> сигурност има и повтарящи се, със сигурност и
> сбъркани.
> Но дори и да са 159 обяви - това са нищо за град
> като София.
> Според теб колко е наем в момента на двустан в
> София - 150 евро ли
> Много си противоречите - няма да купуват хората ,
> а ще наемат, обаче въпреки това на наемите ще
> падне цената, защото няма кой да наема.
> И сега забележи - през цялото време ви давам
> примери с ниски нива на наем. Има подозрение, че
> ако бях написал 300 евро на месец - щеше да ми
> отговориш абсолютно същото. И да бях написал 200 -
> пак същото
>

На мен сайта ми даде 159 обяви, без да задавам тип строителство освен ново и малко под 1000 въобще! Цифричката 1000 си е солидна за София! Примерно всички апартаменти обявени за под наем в Солун са доста под 1000, а в София говорим само за двустайните! Та, тези обяви от 250 и нагоре може дълго да си висят по сайтове и вестници.
Да добавя и другото - двата града са съизмерими само по броя на населението и обявените величини на наемите! Във всичко останало не може да стане и дума за прилика. За средното равнище на доходите пък направо би било смешно да говорим.

По втория ти въпрос - ако ми беше дал 200 или 300 евро наем - пак така щях да ти отговоря що се отнася за взаимовръзката между цена и наем!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-05 10:33 от goro.
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 10:46:37

"Много си противоречите - няма да купуват хората , а ще наемат, обаче въпреки това на наемите ще падне цената, защото няма кой да наема."

4ovek ,
1. наемите могат да растат, ако няма предлагане, а търсенето се е увеличило.
Тези , които не могат или не искат ка купуват имот и сега живеят под наем т.е. те няма да увеличат тъсенето дори да си сменят апартамента. Напускат един и наемат друг.

2. много от имотите се обявяват за наем след като не могат да се продадат. Предлагането се увеличава.

3. Прииждащи нови наематели от провинцията едва ли има осезателно. Всичко което можеше да се изнесе от село го направи. По скоро ще видим обратния процес - връщане към родните места , ако безработицата нарастне.

Натрупването на непродадени вилища винаги води до намаляване на наемите.
Re: Шизофренията на 2009г, или така наречената НИСКА ЦЕНА?
05-02-2009 - 12:18:23
ivo107 Написал:
-------------------------------------------------------

НАМАЛЕНИЕТО приключи!
.............................................

Дали намалението е приключило - предстои да видим.
Що се отнася до темата ти, единственото полезно нещо в нея е това, че става ясно къде те стяга чепика.
Съболезнования за което - другия път внимавай какви обувки си купуваш winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход