Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
19-02-2009 - 10:40:51
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Да, интересно тази агенция е прибавила към
> дейността си и предлагане на имоти в Германия.
> Нищо чудно при текущите цени във Варна да продават
> повече там. От друга страна, който би се наел да
> купува и отдава под наем в Германия за какво му е
> агенция Калчев? Вдига се и си оглежда на място с
> немски агенции, тези оферти едва ли са ексклузивни
> за Калчев

Немските имоти определено са по-изгодни от варненските за доходно рентиерство с малък капитал. В момента на варненския пазар няма оферти, които дори да се доближават по параметри до имотите в Саксония и Тюрингия. Офертите в kalchev.com не са ексклузив на агенция "Калчев", а на немските агенции-партньори. Разбира се, на немския пазар се предлага голямо количество имоти с подобни съотношения цена/наем и не е проблем за всеки да купи имот в Германия и да получава стабилен ежемесечен доход.


Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
21-02-2009 - 04:26:50
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Да, интересно тази агенция е прибавила към
> дейността си и предлагане на имоти в Германия.
> Нищо чудно при текущите цени във Варна да продават
> повече там. От друга страна, който би се наел да
> купува и отдава под наем в Германия за какво му е
> агенция Калчев? Вдига се и си оглежда на място с
> немски агенции, тези оферти едва ли са ексклузивни
> за Калчев


Не всички знаят Немски език winking smiley
А и моите наблюдения за хората в България е,че са масово неосведомени или заблудени в разбиранията си и не са запознати какво всъщност сатва по света и как стоят нещата в действителност а разчитат какво им е казал "на жената втората брадовчека мъжа и..."

"На запад" не всички за богати и имат много пари...Следователно и не винаги е по-скъпо отколкото в България.Дори бих казал,че са соатнали малко места,където да е по-скъпо от България и не визирам само цените на имотите.А за качеството на живот пък да не коментирам.

Ако става дума за инвестиционен имот не виждам с какво е по-добре да е във Варна а не някъде другаде в ЕС стига да носи по-голяма доходност.Дори се забелязва тенденция в "по-така" обществото да си купуват имоти в чужбина-вили в Гърция,апартаменти във Виена...

Та очаквам пазара в България сериозно да изтрезнее и да достигне нивата от 2005 година поне.Няма ги вече свободните лесни пари...
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
21-02-2009 - 05:21:00
simbat Написал:
-------------------------------------------------------

> Не всички знаят Немски език
> А и моите наблюдения за хората в България е,че са
> масово неосведомени или заблудени в разбиранията
> си и не са запознати какво всъщност сатва по света
> и как стоят нещата в действителност а разчитат
> какво им е казал "на жената втората брадовчека
> мъжа и..."
>
> "На запад" не всички за богати и имат много
> пари...Следователно и не винаги е по-скъпо
> отколкото в България.Дори бих казал,че са соатнали
> малко места,където да е по-скъпо от България и не
> визирам само цените на имотите.А за качеството на
> живот пък да не коментирам.
>
> Ако става дума за инвестиционен имот не виждам с
> какво е по-добре да е във Варна а не някъде
> другаде в ЕС стига да носи по-голяма
> доходност.Дори се забелязва тенденция в "по-така"
> обществото да си купуват имоти в чужбина-вили в
> Гърция,апартаменти във Виена...
>
> Та очаквам пазара в България сериозно да изтрезнее
> и да достигне нивата от 2005 година поне.Няма ги
> вече свободните лесни пари...

Да, всъщност си прав. То доста хора в БГ не могат едно пътуване в чужбина да си спретнат сами, ами разчитат на тур-агенции, да ги заведат от летището до хотела, да ги разведат с екскурзовод на български език, та камо ли сами да се вдигнат да купуват имоти извън страната. За цените извън имотите, аз просто не се сещам нещо някъде да е по-скъпо от България в момента освен цигарите, алкохола, зъболекари и автомеханици (изключения сигурно има, но не е правило).

За инвестиционни имоти (доколкото има такива в момента изобщо), определено в Западна Европа и САЩ (а сигурно и другаде) е по-изгодно, въпроса е пак как се управлява и поддържа един такъв имот от разстояние (трябва да се разчита на локални пропърти мениджмънт компании). Аз преди около 2 години се бях загледал в едни обяви в Мексико - Канкун. Студия в хотели на първа линия. Невероятен плаж и кристално прозрачно бледо-синйо море (виждат се сенките на лодките по дъното - не ти е Зл. Пясъци или Сл. Бряг, 12 месеца сезон, туристи от 4 континента. Ако се оставят на самият хотел за менажиране, те плащат годишните такси, гарантират 6% годишен доход и можеш да си го ползваш 20 дни всяка година когато си решиш. Тези 20 дни пък може да се вкарат в exchange program, като се разменя студиото с подобни на други собственници по цял свят, т.е. не е задължително да ходиш на почивка в своето студио в Канкун всяка година, а може да пускаш хора там, на които ти да ползваш подобни студия по други райски местенца по света. Имаш обаче много търсена и конвертируема "разменна монета" в ръцете си.

Та възможности много, пари и идеи да има човек, Варна на фона на много други места си е загуба на финанси, да бяха нивата на 2003 година - ОК, но както са в момента, даже и сантимента не би ме накарал да купя друг апартамент. Предимството е, че езика е роден и колкото и да "бомбят" с това или онова, общо взето не минават стандартните "туристически капани". Другият важен момент са родители и роднини, но идеални ситуации няма.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
21-02-2009 - 05:48:43
На мен лично мечтата ми е да се преместя да живея със семейството си в Испания - обожавам тази страна (имам база за сравнение, бил съм в над 35, в някои по много пъти), като си запазя работата в Канада - дистанционно по Интернет. Миналото лято бях в Андалусия и страшно ми хареса Малага като град, климат, атмосфера. Севиля е супер, но е много по-голяма жега и не е на море. Видях, че на много балкони има пана за продажба, но нямах време да проверявам. После по Нет-а поразгледах, но в самата Малага хубав апартамент (с 2 спални) под 170 000 - 180 000 Е не намерих. Знам, че и там има криза на имотите и са паднали, нямам идея дали това са цени само по Нет-а и доколко може да се свали при пазарлък. Иначе града е бижу, има страхотна атмосфера и архитектура, много е чисто, в Европа е, стоките не са по-скъпи от БГ, от летището има сума ти полети до големите европейски градове и до София даже. Ще бъда благодарен ако някой живеещ в Испания от форума може да ми даде повече информация за цени и тенденции на цените на жилища в Испания, предимно в Малага.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
21-02-2009 - 11:18:39
В Андалусия съм бил само в Севиля. За съжаление. Иначе съм малко разчекнат между Майорка и Варна. Пазарът на имоти в Испания мисля, че е -50% като брой сделки. Като цени не мога да кажа, но от миналото лято започнаха да падат цените. На Майорка, по оферти, мисля че става дума за поне 15-20%. Потърси на fotocasa.es. Бих те посъветвал да потърсиш край Малага. Някой затворен комплекс. Със сигурност доста чужденци в момента гледат да се отърват от ваканционния имот.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
21-02-2009 - 17:05:52
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> В Андалусия съм бил само в Севиля. За съжаление.
> Иначе съм малко разчекнат между Майорка и Варна.
> Пазарът на имоти в Испания мисля, че е -50% като
> брой сделки. Като цени не мога да кажа, но от
> миналото лято започнаха да падат цените. На
> Майорка, по оферти, мисля че става дума за поне
> 15-20%. Потърси на fotocasa.es. Бих те посъветвал
> да потърсиш край Малага. Някой затворен комплекс.
> Със сигурност доста чужденци в момента гледат да
> се отърват от ваканционния имот.
>

@Купувач: Мерси за инфото и за сайта, ще го следя.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
21-02-2009 - 17:36:24
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
21-02-2009 - 19:45:43
BulCan : Най-добре обиколи из банките в района на Малага.Спокойно можеш да намериш тристаен за 70-80000?.Ето ти един от най-масовте сайтове за имоти.Цените на които стават cделки са 15-20% под обявените!!

[www.idealista.com]
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
21-02-2009 - 20:55:20
Благодаря много и на двма ви (Don Balon и gorje). За сега идеята за Испания е само проект, но информацията е много полезна.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
21-02-2009 - 22:29:11
simbat Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Да, интересно тази агенция е прибавила към
> > дейността си и предлагане на имоти в
> Германия.
> > Нищо чудно при текущите цени във Варна да
> продават
> > повече там. От друга страна, който би се наел
> да
> > купува и отдава под наем в Германия за какво
> му е
> > агенция Калчев? Вдига се и си оглежда на
> място с
> > немски агенции, тези оферти едва ли са
> ексклузивни
> > за Калчев
>
>
> Не всички знаят Немски език
> А и моите наблюдения за хората в България е,че са
> масово неосведомени или заблудени в разбиранията
> си и не са запознати какво всъщност сатва по света
> и как стоят нещата в действителност а разчитат
> какво им е казал "на жената втората брадовчека
> мъжа и..."
>
> "На запад" не всички за богати и имат много
> пари...Следователно и не винаги е по-скъпо
> отколкото в България.Дори бих казал,че са соатнали
> малко места,където да е по-скъпо от България и не
> визирам само цените на имотите.А за качеството на
> живот пък да не коментирам.
>
> Ако става дума за инвестиционен имот не виждам с
> какво е по-добре да е във Варна а не някъде
> другаде в ЕС стига да носи по-голяма
> доходност.Дори се забелязва тенденция в "по-така"
> обществото да си купуват имоти в чужбина-вили в
> Гърция,апартаменти във Виена...
>
> Та очаквам пазара в България сериозно да изтрезнее
> и да достигне нивата от 2005 година поне.Няма ги
> вече свободните лесни пари...


Вярно е, даже и Българи със скромни възможности могат да станат рентиери в Германия - има наети апартаменти и по 14 000 - 15 000 евро - [kalchev.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход