Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
16-02-2009 - 10:57:29
simbat Написал:
> В такава ситуация разчитам на обикновента аритметика а не на емоции.Истината е тук.Много
> интересна статия на човек,който досега не е бъркал в прогнозите си.Мисля,че и при нас ще се случи
> това,но с по-тежки последствия. http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601213&sid=a8mdg7z0u7Dw&refer=home

Много интересна книга. А ето какво е прогнозирал John R. Talbott на 12 март 2006:
A BULL, A BEAR AND THE BUBBLE
http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?f=/c/a/2006/03/12/REGHHHM7MV1.DTL

"... And then, according to Talbott's prediction, the financial impact will, like an especially vicious virus, spread. First, the real estate industry will falter. Then, industries tied to real estate -- including banking, construction, home supply stores -- will be hurt.
"And then you've got a real recession," he says, "that will wash across the middle of the country. ..."
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
17-02-2009 - 02:03:08
Така е,ние не сме измислили колелото-само следваме големите.А когато големите решат да сменят посоката обикновено малките след страдат най много...

Дивал е голям оптимист,но мога да кажа,че интелигентните хората с възможности,като този от примера с капитана на контейнеровоз не ги блазни добруджата и нашето море след като со усетили океанския бриз.Що си пращат децата да учат по чужбина-за да се върнат и работат за много пари в България ли :}
А за тези ветрогенератори из полето думи немам-баш на пътя на миграцията на птиците...и са грозни и бучат.Кой балък щи играе голф на полето и да му бучат на главата тез вентилатори...Утопия е за мен това.
Варна е хубав град за България,моят град,но дотам.Ако говорим за нормален живот,здравеопазване,култура на общуване(в последно време е трагедия),етика в бизнеса,инфраструктура,образование...за едно младо семейство с деца сметката просто не излиза-хем скъпо във Варна(Може би най скъпия град в България),хем мизерия-токова кал никъде по света не съм виждал-дори в азия.Та като тегли човек чертата с плюсовете и минусите,остава само еднта гола носталгия от другата страна.А това езеро ако не го бяха свързали с морето мижеше да стане доста интересна туристическа дестинация варна и да привлица друг тип туристи а не само социално слабите германци или скандинавци дето идват да се напият до несвяст.Ходил съм на такива места,където лукс няма,но туриостите броят по $300 за стая на вечер за природа,чистота и спокойствие-отбрани туристи.А наще хотелиери дават стаите на ТУИ и Некерман за по 12-15 евро на вечер и крадат ток за да се избият в оригинал(Не всички предполага,но знам няколко които го правят).Тъй,че с тез перспективи аз нещо не виждам кога ще му излезе края докато се правим всички на хитрата сврака...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-17 02:08 от simbat.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
17-02-2009 - 06:02:38
Добре казано симбат!! *yes* *beer*
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
17-02-2009 - 13:22:48
simbat Написал:
-------------------------------------------------------

> Варна е хубав град за България,моят град,но
> дотам.Ако говорим за нормален
> живот,здравеопазване,култура на общуване(в
> последно време е трагедия),етика в
> бизнеса,инфраструктура,образование...за едно младо
> семейство с деца сметката просто не излиза-хем
> скъпо във Варна(Може би най скъпия град в
> България),хем мизерия-токова кал никъде по света
> не съм виждал-дори в азия.Та като тегли човек
> чертата с плюсовете и минусите,остава само еднта
> гола носталгия от другата страна.

Това е тъжната истина, за жалост sad smiley Дали излиза сметката на едно младо семейство до голяма степен зависи от тези, които са го създали - образование, култура, възможности...
Аз лично, в качеството си на глава на едно такова младо семейство, не виждам приемлива алтернатива другаде в България. Не съм я обиколил нашир и надлъж да търся 'по-доброто' място, може и да греша, знам ли...

simbat Написал:
-------------------------------------------------------
> А това езеро ако
> не го бяха свързали с морето мижеше да стане доста
> интересна туристическа дестинация варна и да
> привлица друг тип туристи...

Езерото си е ок и дори е било перфектно място, където да се устрои и развие пристанището. Фактът, че сега се мисли за вариант да се прехвърля натам Източно пристанище, говори сам по себе си winking smiley Основната трагедия и голяма грешка е този канал до Девня, който е истинско безумие, скъп за поддръжка и нерентабилен. Но другарите са решили да игнорират навремето естествената дълбочина на Варненско езеро и ей на - сега плащаме за грешките smiling smiley

П.С. Ще кажеш ли за кой район ставаше дума в предния ти пост?
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
17-02-2009 - 14:20:58
simbat Написал:
-------------------------------------------------------

> Варна е хубав град за България,моят град,но
> дотам.Ако говорим за нормален
> живот,здравеопазване,култура на общуване(в
> последно време е трагедия),етика в
> бизнеса,инфраструктура,образование...за едно младо
> семейство с деца сметката просто не излиза-хем
> скъпо във Варна(Може би най скъпия град в
> България),хем мизерия-токова кал никъде по света
> не съм виждал-дори в азия.Та като тегли човек
> чертата с плюсовете и минусите,остава само еднта
> гола носталгия от другата страна.
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 02/17/09
> 02:08AM от simbat.

Ами все едно виждам собственното си мнение написано. Беше "далавера" през 2000-2003 г. когато ниските цени компенсираха мизерията, ама мизерия + високи цени, уравнението не излиза.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
17-02-2009 - 23:40:20
Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна:

Моята скромна прогноза е 100-ина наема, както в цял свят. Представена по този показател, прогнозата ми е валидна и за останалата част от България, вкл. София и Пловдив. С други думи 300 евро наем = 30 000 евро цена. Така е в нормалните държави. Показателят наем е основен показател за цените на имотите. Всичко над 100 наема се нарича надценено, всичко под - подценено. Правете си сметката какъв е балона на НИ в момента. Вероятно ще има кратък период след спада на подценени имоти и купилите на цена под 100-ина наема ще имат изгодна сделка. След това пазарът бързо ще се нормализира и имотите полека-лека ще започнат да поскъпват. Ще минат много години преди да се надуе следващият балон на имотите. Става същото както с казината и покер машинките преди години. Спадът подозирам, че ще е в продължение на година, година и половина, като най-рязко ще бъде от лятото до края на тази година. Тъкмо тогава и кризата ще се усети най-значително. Ще бъдем свидетели на изчезването на луксозните лизингови автомобили от магистралите, евтини коли, плазми и други луксозни стоки, фалити на АНИ и строителни фирми, безработица и т.н. Кеша ще бъде цар!
Лично мнение, времето ще покаже.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-18 00:11 от Scyther.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
18-02-2009 - 00:16:25
simbat Написал:
-------------------------------------------------------
> Варна е хубав град за България,моят град,но
> дотам.Ако говорим за нормален
> живот,здравеопазване,култура на общуване(в
> последно време е трагедия),етика в
> бизнеса,инфраструктура,образование...за едно младо
> семейство с деца сметката просто не излиза-хем
> скъпо във Варна(Може би най скъпия град в
> България),хем мизерия-токова кал никъде по света
> не съм виждал-дори в азия.Т

Вярно е, че Варна не блести от чистота, но чак пък "най-мръсния", явно скоро не си бил в София. За ной-скъпия съм съгласен, в това отношение само Бургас може да го конкурира.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
18-02-2009 - 04:36:40
Бай Пешо,грешката е в мен-не се изразих правилно.Не сравнявах Варна с други градове в България а по-принцип си е мръсно сравнено със другаде по света.В Китай бях лятото-там вечер мият тротоарите както беше във Варна по комунизма winking smiley .Ама сега като няма общо а само частно всеки гледа само от вътрешната страна на входната си врата,излиза на терасата,оглежда се да не гледа някойsmoking smiley и мята найлоновата торбичка с боклука през терасата clap:

А и се опитвам да се нагаждам с новите тенденции.След някое и друго десетилитие границите в Европа съвсем ще се размият-нали това и беше идеята на Евросъюза.Да стане нещо като щатите в САЩ.Тогава ще трябва да се сравняваме с другите Европейски градове.Прага например *beer* .Ама сме далече ....много далече.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
19-02-2009 - 01:35:20
Да споделя нещо интересно и да питам дали някой се е интересувал и зане подробносто за тенденцията Варненски агенции за имоти да предлагат и имоти в чужбина.
Кокретно за Германия ме интересува.Мой колега,който си е Германец си купи в началото на тази година апартамент,обявен на търг от неговата банка.Научил за търга докато се ровел в нета и звъннал на банката.Та се яви момчето и спечели търга за 28 500 евро 106 квадрата апартамент чиста площ в неговия град.Получава 500 евро наем на месец от апратмента и макар предния собственик да не се е изнесъл още и да е социално слаб в момета,държават му плаща наема.Та моя човек е сигурен,че си получава наема а бившия собственик ,в момента наемател че не е на улицата.не знам колко време това ще продължи ,но в момента е така.
Та и аз взех да се ровя и попаднах на това:

[kalchev.com]
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
19-02-2009 - 03:37:32
Да, интересно тази агенция е прибавила към дейността си и предлагане на имоти в Германия. Нищо чудно при текущите цени във Варна да продават повече там. От друга страна, който би се наел да купува и отдава под наем в Германия за какво му е агенция Калчев? Вдига се и си оглежда на място с немски агенции, тези оферти едва ли са ексклузивни за Калчев smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход