Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се манипулират глупаците

Публикувано от др. Иванов 
Re: Как се манипулират глупаците
05-02-2009 - 23:45:22
Ками,
Никой тук не смята, че цените ще падат дълго. Всеки се надява, да паднат рязко, той да си купи, защото е Разумът на вселената, и след това цените да скочат рязко.

Ние не знаем дали цените падат.
Всички, които говорят за това цитират статистиките в сайтовете за имоти, но те са електронни и автоматични. Пример:

10 обяви за средна цена от 1000Е/м2. Едната е за 600Е, другата за 1400 и останалите 8 за по 1000Е. Продава се или се изтегля скъпият апартамент за 1400Е и в сайта остоват 9 оферги за общо 8600Е за 9м2 или средната цена пада на 956Е/м2. Или сделката на висока цена води до спад на средните офертни цени. Обратното ще се получи, ако се продаде най-евтиният апартамент. При цена на сделка за 600Е/м2 офертните цени ще скочат.

Друг заблуждаващ фактор са появилите се напоследът нов тип оферти при които се обявава първоначалната вноска, напр.:

София: Лозенец
> Цена: 35 000
> Цена/кв.м.: 522 EUR
> Квадратура: 67 кв.м. Етаж: 3 от 5
> Строителство: Тухл

Но когато се обадиш се установява, че плащаш 35 хиляди за да хванеш ред. След това продължаваш да изплащаш тегленият от първият купувач кредит от 50 хил. евро за 30 г. по кредита са платени 1000Е. Или цената е 35 000 + 49 000 = 84 хил. в брой + глобата за предсрочен кредит или 35000 + изплащане на оставащите 49 000 за още 29 години.

Реолната цена е около 1300Е/м2, но цената която определя средните офертни цени е 522Е/м2. Достатъчна е само една такава на десет нормални оферти, за да "падне" средната цена със 70-80Е/м2.

При практически спрял пазар не може да се установи има ли реален спад. Евтини апартаменти и закъсали е имало винаги. Имаше много хора, които купуваха евтини и окаяни апартаменти, ремонтираха ги и ги продаваха с 40-50% огторе. Преди при много сделки, тези евтини апартаменти не се усещаха в статистиката, но сега при много малък брой може и те да я формират. Чак като тръгне пазара, тогава ще се види има ли или няма спад. И това ще е за 2-3 седмици, след това пак всичко ще скочи.
Re: Как се манипулират глупаците
06-02-2009 - 00:20:31
др. Иванов Написал:
> ... bla-bla-bla ... дъра-бъра-два-чадъра ...

Давай, Иванов, манипулирай глупаците (то не останаха вече такива) ама ти си продължавай smiling smiley
Писна ми да те чета, търсейки някакво рационално зрънце ... NULL.
Давам ти среща след 6 месеца. До тогава ще прогледнеш. Сега няма нужда да ми отговаряш.
Re: Как се манипулират глупаците
06-02-2009 - 00:35:20
Защо след 6 месеца? Не си ли говорите тези неща от 5 години? Преди 6 месеца какво казваше? Само от последната партида "сривове" имаше за ноември, за преди Нова година, за веднага след нова година, сега чакаме за март, но защото явно ще го пропуснем и него, месеците станаха 6. Даже един друг тръбач на апокалипсиса го прати за 2010 - 2011г.
И кое ми е интересно, общо взето това което съм прогнозирал се сбъдва доволно точно, а това което вие плещите е хванало гората, но аз непрекъснато проверявам всичко и все се съмнявам, докато вие сте шапка на тояга, плещите си глупостите и никакво чуство за отговорност дори пред себе си.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-06 00:37 от др. Иванов.
Re: Как се манипулират глупаците
06-02-2009 - 01:01:44
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Защо след 6 месеца? Не си ли говорите тези неща от
> 5 години? Преди 6 месеца какво казваше? Само от
> последната партида "сривове" имаше за ноември, за
> преди Нова година, за веднага след нова година,
> сега чакаме за март, но защото явно ще го
> пропуснем и него, месеците станаха 6. Даже един
> друг тръбач на апокалипсиса го прати за 2010 -
> 2011г.
> И кое ми е интересно, общо взето това което съм
> прогнозирал се сбъдва доволно точно, а това което
> вие плещите е хванало гората, но аз непрекъснато
> проверявам всичко и все се съмнявам, докато вие
> сте шапка на тояга, плещите си глупостите и
> никакво чуство за отговорност дори пред себе си.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 02/06/09
> 12:37AM от др. Иванов.

Иванов, много е просто, кажи си твоята прогноза накъде ще са цените - същите, нагоре или надолу (реални сделки, не офертни) след 6 месеца и здраве и живот ще видим ти ли си бил прав или Барбарон.
Re: Как се манипулират глупаците
06-02-2009 - 01:27:44
Аз моята за след 6 месеца съм я дал преди три месеца, но в цяла тема от стотици постове с глупости, това беше единствената прогноза. Барбарон не дал нищо, за да го сравняваме.
Re: Как се манипулират глупаците
06-02-2009 - 01:46:43
avatar
Аз предлагам всеки, който е малко хазартна личност:
- да даде по 1000 лева примерно (няма да ги внасяме в банка, защото като фалира няма да има пари)
- да се избере метод за изплюване само на 1 число на база този сайт след 6 месеца (пациент Иванов - обаче това няма да е средно аритметично!)
- всеки да каже едно собствено число за цена на кв.м.
- след 6 месеца се сравняват и който е най-близо взима всички пари.
Ако се съберат десетина души, ще участвам и аз.

П.П. (И с това да приключи повтарянето на едно и също, както и евтините манипулации на пациент Иванов с цел да не паднат цените на двата апартамента, които си е купил 1994 година)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-06 01:49 от dodo2.
Re: Как се манипулират глупаците
06-02-2009 - 09:58:35
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз предлагам всеки, който е малко хазартна
> личност:
> - да даде по 1000 лева примерно (няма да ги
> внасяме в банка, защото като фалира няма да има
> пари)
> - да се избере метод за изплюване само на 1 число
> на база този сайт след 6 месеца (пациент Иванов -
> обаче това няма да е средно аритметично!)
> - всеки да каже едно собствено число за цена на
> кв.м.
> - след 6 месеца се сравняват и който е най-близо
> взима всички пари.
> Ако се съберат десетина души, ще участвам и аз.
>
> П.П. (И с това да приключи повтарянето на едно и
> също, както и евтините манипулации на пациент
> Иванов с цел да не паднат цените на двата
> апартамента, които си е купил 1994 година)
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 02/06/09
> 01:49AM от dodo2.

Ако изчистим метода участвам с три вноски и една прогнозна цена.

1.За район или за вид имот
2.За старо или за ново строителство
3.За вид имот в определен квартал или за цена на кв.м.
4.За магазин, апартамент, офис, заведение, склад.

*huh*
Re: Как се манипулират глупаците
06-02-2009 - 10:51:38
др. Иванов Написал:
> Аз моята за след 6 месеца съм я дал преди три месеца, но в цяла тема от стотици постове с
> глупости, това беше единствената прогноза. Барбарон не дал нищо, за да го сравняваме.

Не лъжи народа smiling smiley Аз моята прогноза съм я дал преди 6 месеца,
за периода до декември 2010, с точност на цените до 0.01 евро/м2
и точност на момента до 1 ден тук: http://forum.imoti.net/read.php?6,140274 (ОПИТ ЗА ОБЕКТИВЕН АНАЛИЗ НА ИМОТНИЯ ПАЗАР) :

y = 6E-05*x^6 - 0.0022*x^5 + 0.0316*x^4 - 0.216*x^3 + 0.717*x^2 - 1.0628*x + 1.5355

където
* x е времето, а
* y е цената в евро/м2 на 1 м2 в София - град (по данни на НСИ)
Не знам, учил ли си в Спортната школа математика, но формулите си учил още в 8 клас smiling smiley
Re: Как се манипулират глупаците
06-02-2009 - 12:48:15
Барбо,
След като разгледах формулите ще ти кажа една много важна и необходима за теб информация: Психиатричният диспансер е на ул "Екзарх Йосиф". Или Симеон, но като разпиташ, ще го намериш.
Re: Как се манипулират глупаците
06-02-2009 - 12:52:27
avatar
Другарю, как са цените на сънито? Има ли продажби? Строи ли се още? Я поразкажи малко, ама истината !!! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход