Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
ss7
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 01:29:00
др. Иванов Написал:
-
>
>
>
> 3. Защото при растящи цени, ако закъсаш можеш да
> продадеш ипотекираният апартамент на печалба, или
> ако си го купил с твои пари да вземеш повече.
>
>
>
>


Да и после да купя друг, който да продам след 2 г щот ще е скочил с 30 % и така до края на света *ok*

Направо не ми трябва да работя нищо. На всеки 2 г ще имам с 30 % повече пари. Да живее др.Иванов и светлото бъдеще
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 01:31:39
четох наскоро че в Бг открили перпетум мобиле но не знаех че имат в предвид идеята на др. Иванов за безкрайно правене на големи пари без никакъв риск.

като чета постингите му изпитах просветление и екстаз. станах ентусиазиран купувач. къде е най-близката банка (упс забравих че не отпускат вече кредити...)

Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 01:38:55
Може да се печели и при падане на цените. Само разменяш действията - първо продаваш, после купуваш.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 01:48:27
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > др. Иванов Написал:

Както е казал Пилоският цар Нестор на Наполеон: "Каква ти приз зъбите глупост излезе?".
Данъци който има бол пари да плаща. Аз за съжаление не съм от тях. Парите ми не са ми достатъчно, че да се харча и по данъци. А и не трябва. Една бира не са дошли да ми платят от данъчното, като ми носи сервитьора сметката, нито са ми копали на лозето, за да им плащам. А като дойдело нещо ще го мислим. Защото първо трябва да дойде. така прави разумният човек. След това открива офшорки, фондации и т.н.



> > ......така прави разумният човек.
> >
> > Ти затова ли се обръщаш към мен с "мило"
> (синоним
> > на глупава жена)
>
> Не, не за това, а защото си ми симпатична. А и
> винаги съм бил на принципа, че не се знае какво
> може да стане между разумен мъж и младо, красиво и
> умно момиче. А и някак си не върви да ти пиша:
>
> "Муза, Чумо" /синоним на умна, настъпателна и
> емонципирана жена/.

Сега искаш да ме поставиш пред избор - на по-малкото зло.... :] :]
Пак не позна...

Нино,
Благодаря за подкрепата, но..... др. Иванов е интересен, но е мноого лесен...smiling smiley
Няма негова теза - необорима, поне аз не съм видяла до сега.

Разумно..., а дали е така? Поздравче...

[www.vbox7.com]

smoking smiley

Е, др.Иванов, изборът е твой, и за разумност, и за обръщение... може и просто с форумно име. Както си избереш....

smoking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-27 01:57 от Muza.
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 02:06:38
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> четох наскоро че в Бг открили перпетум мобиле но
> не знаех че имат в предвид идеята на др. Иванов за
> безкрайно правене на големи пари без никакъв
> риск.
>
> като чета постингите му изпитах просветление и
> екстаз. станах ентусиазиран купувач. къде е
> най-близката банка (упс забравих че не отпускат
> вече кредити...)
>
>

И при теб ли спряха да дават парички.Или санитарите ги прибират от колетите
Дай адрес и ще изпратим вафли да си хрупаш та дано мирясаш

Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 10:21:03
Та кажете, защо ние дето си посъбрахме кеша, да се юркаме сега да купуваме? Опсс, не сега - при падащите цени, ами да почакаме да се вдигнат цените с 30-50%?


Защо да купувам сега, като всеки ден някой ми реве за кеш!

Сами сте си отговорили. Нали пазара пада, защо не купувате? Защо всички купуваха, когато пазара се качваше, а сега не купуват? Вижте колко е елементарно, но трябва да си търгувал дълги години за да го видиш и проумееш. Защо не се потрошиха да купуват в САЩ дето цените са отдолу над 50-60%, в Англия или в Ирландия? Дали не е защото всички им искат кеш и даже да имат парите готови не смеят да ги дадат, за да не останат без това, което им искат всички?


Да и после да купя друг, който да продам след 2 г щот ще е скочил с 30 % и така до края на света


После може да купиш или не. Но имаш избор, а при падаще цени нямаш. Защото много хора купуваха на зелено на 500Е, след това го продаваха готово на 800 и пак купуваха, така направиха по 2-3 апартамента чисто. Даже се специализираха в довършителните работи и взимаха още по-големи разлики. А сега като твърдите, че има спад, какво изкарахте, освен, че кеша ви намалява всеки ден.

Може да се печели и при падане на цените. Само разменяш действията - първо продаваш, после купуваш.

И какво печелиш? Нали от тези 2 сделки 7% директно отиват в нотариуса и общината. Още толкова в агенциите. Око си живял в единият колко ти е изпразването и нанасянето в другият? Печелиш на коча топките, дето чакала ги чакал да паднат. Ами нали най-малкота там където си живял най-вероятно не е на шпакловка и мазилка. И трябва да дадеш поне 10 хил. за да направиш новият като старият.

Муза, мило, скъпо,
Никога не излизай с човек дето под мило има празноглава жена.
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 11:26:11
Големи небивалици твориш и то убедително... не може да ти се отрече.
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 11:32:45
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Може да се печели и при падане на цените. Само
> разменяш действията - първо продаваш, после
> купуваш.

Можело значи ...

Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 11:46:07
Знае ли някой, колко е % на домакинствата в София със собствено жилище и колко живеят под наем ? Колко общо жилища има в София, колко са празни. Колко ще се завършат след една година ?
Едва след това може да се дискутира броят на потенциалните продавачи и купувачи и може да се говори за ЦЕНИТЕ smiling smiley
Re: Панически срив на цените в София
27-01-2009 - 11:46:10
Не се заяждайте с другаря Иванов! Има логика и в неговите разсъждения.

Ето какво. Българинът има две фундаментални черти, които го определят като отделна порода сапиенс.
1. Да не се мина.
2. Да не ме фанат.
Подредил съм ги по важност, но м/у тях има и следните зависимости.
А. Ако се мина, важното е да не ме фанат.
В. Ако ме фанат, важното е да не съм се минал.
С. Ако не се мина и не ме фанат, значи съм най-големия.
D. Ако се мина и ме фанат, значи съм мноо зле.

И пояснение - "да ме фанат" означава да се разчуе, а не да се изправи пред закона. Законите нямат никакво значение за българина.

И още едно нещо, за да стане картината ясна. Българинът изпитва почти кристален комплекс за малоценност. Той прави предимно неща, които вижда, че другите правят. Тетаничната му увереност, че от него самия нищо не става и че всички останали са по-умни от него, го кара постоянно да се оглежда какво правят другите, за да го направи и той. Да не се мине.

Ако на базата на горното разгледате поведението на пазара на НИ в България, ще видите точно картинката, която описва др. Иванов.

Да не повтарям тезите на др. Иванов - вие ги знаете, но ще си позволя да допълня, че поведенето на българина на пазара е синусоида. Така, както тенденцията беше да се купува дори на 5000Е, за да не се мине, така и ще стане реалност да се продава на 200Е, за да не се стигне до зависимост D. В теорията на др. Иванов парите нямат значение. Те са като топките в снукъра, с тях се играе, но никой в крайна сметка не цели да ги притежава. Пък и един пич постоянно вади на масата скъпите по стойност топки. и наистина има доста икономисти, които твърдят, че парите са нищо повече от временно обиталище на покупателна способност.
Въпросът е къде точно се намира пазарът в на графиката към настоящия момент. Дали все още се изкачва, дали е на екстремума, или вече слиза надолу към оста х. Очевидно е над оста х, но къде точно - не може да се каже.

Та теориите трябва първо да се осмислят, пък тогава може и да се дискутира по тях. Знаете ли, че всяко велико научно откритие минава през три фази? Първата е "това е пълна глупост". Втората е "това е възможно, но не е вероятно да се случи". Третата е "как не сме се сетили по-рано".

Това беше моето мнение.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-27 11:54 от koganev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход