Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Re: Панически срив на цените в София
21-01-2009 - 09:40:00
sisi_dim *yes* *yes* *rose*
Re: Панически срив на цените в София
21-01-2009 - 09:41:04
др. Иванов по твоята логика цените не падат, а тук там някой закъсва и продава по-евтино.
Е то тогава много хора са закъсали щом примерно на 20-30% от апартаментите в един квартал цените падат всяка седмица.
Re: Панически срив на цените в София
21-01-2009 - 09:50:40

Вие сте за бой. Защо му се връзвате на другаря Червенков? Не виждате ли, че той вътрешно много добре знае истината, която е същата, която знаете и вие.
Той не е тук, за да я търси и намери в спора, той е тук за една отчаяна пропаганда.
Чичкото си мисли, че както при комунизма - като усилиш пропагандата и нещата се напасват. Ама другарю Иванов, не че вие едно време ни лъжехте добре и ние вярвахме (вие, комунягите, не можете да лъжете майсторски), просто времената бяха такива, че ние бяхме длъжни да се правим, че ви вярваме на глупостите. Е ДА, АМА СЕГА НЕ Е ТАКА.

Като извод: цените падат и ще падат и с нищо не можеш да повлияеш на този процес.
Re: Панически срив на цените в София
21-01-2009 - 09:57:30
то е повече от ясно че колкото по бързо свалим цените ,толкова по бързо ще имаме работа..... ако някои колега не го е зацепил това значи няма работа в бранша.

сиси - я сподели как беше работата 96-97(аз знам) да видим дали и ти не си чешкаш езика само в тоя форум ?
Re: Панически срив на цените в София
21-01-2009 - 10:09:49
AlximikA Написал:
-------------------------------------------------------
> то е повече от ясно че колкото по бързо свалим
> цените ,толкова по бързо ще имаме работа..... ако
> някои колега не го е зацепил това значи няма
> работа в бранша.
>
Не е задължително всички да имат работа. winking smiley


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Панически срив на цените в София
21-01-2009 - 10:39:50
AlximikA Написал:
-------------------------------------------------------
> то е повече от ясно че колкото по бързо свалим
> цените ,толкова по бързо ще имаме работа..... ако
> някои колега не го е зацепил това значи няма
> работа в бранша.
>
> сиси - я сподели как беше работата 96-97(аз знам)
> да видим дали и ти не си чешкаш езика само в тоя
> форум ?


Колега работя още от 1994г,а не от 96-97. А във форрума се бе регистрирала съпругата ми,тя зададе темата,а в последствие аз продължих от нейно име.Всъщност аз съм мъж.Можем до второ пришествие да си говорим как е било през годините,но това е безмислено и е губене на време. Единственото смислено което може да се направи е да се инициира създаването на действително функционираща съсловна организация,която да регулира дейността в сектора на недв.имоти,да защитава интересите ни. Примерно да се разберем да рекламираме имотите само на тези продавачи,които са съгласни да сключат договор,да настояваме пред печатните издания /примерно"позвънете"/да поместват на челно място рекламите на АНИ,а не частните ,под заплаха да изтеглим рекламите си.Не забравяите че ние сме основният им източник на доходи/каретата за имоти са мн.по-скъпи от другите.Те ни изнудват,а ние си траем! Има още хиляди проблеми за решаване. Сега съществуващата асоциация е бутафорна и с нищо не е помогнала за решаването на проблемите в бранша. Имайки в предвид народопсихологията ни мако се надявам да може да се обедини в наистина работеща организация,но можем да опитаме .Ти как мислиш?
Re: Панически срив на цените в София
21-01-2009 - 12:32:36
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------


За разбика от вас др. Иванов лаботи отдавна и е
преживял много кризи. А щом са много, значи една е
минавала и е идвала друга. Тази криза започна с
имотите в неразвити, спекулативни пазари,
несъобразени с доходите на местното население
/САЩ,
Англия, Ирландия,Испания и т.н
./ преди 8-9 месеца,
като се очаква до няколко месеца, най-късно до
началото на 2010 г. да кризата да мине, както
всяка друга. При нас цените са паднали
незначително
, а в същото време строителството
намаля значително. До излизането от кризата пазара
няма да падне кой знае колко. Няма причини за
това. Ако имаше за миналите месеци щеше да има
спад, ако не колкото в най-изпадналите
пазари/САЩ,Испания,Ирландия/, то поне колкото в
Англия - 30-35%. А такова няма, за цялата страна
едва ли е повече от 8-10%, които се дължат на
психологически и пропаганден, а не на икономически
причини.

..................................

Г-н Иванов, демонстрирате завидно самочувствие - поздравления, то е необходимо в професията Ви.
Още по-приятно е, че ползвате самочувствието си, за да обявите пазарите на САЩ, Англия и т.н. за "неразвити".
Това определено е принос към икономическата наука и бих Ви посъветвал да публикувате откритието си в някое реномирано научно списание - сигурен съм, че колегите Ви там ще го оценят подобаващо smiling smiley
Що се отнася до темата на разговора - падането на цените на НИ - установявам, че в позицията Ви се забелязва видим напредък: ако допреди няколко поста твърдяхте, че покачване "няма и няма защо да има", то днес сте признали, че спад има, макар и "незначителен" в предполагаем от Вас размер на "8-10%". Отново съм принуден да Ви поздравя за поредното Ви откритие - оценката на спад от порядъка на 10% като "незначителен" в сектор, чийто оборот у нас се оценява на милиарди.
Респект към иновативното Ви мислене!
Re: Панически срив на цените в София
21-01-2009 - 17:19:08
др. Иванов по твоята логика цените не падат, а тук там някой закъсва и продава по-евтино.
Е то тогава много хора са закъсали щом примерно на 20-30% от апартаментите в един квартал цените падат всяка седмица.


По моята логика гледаме средните цени, а не цените на отделни имоти. Как ги изчисли, че 20-30 % от имотите падали всяка седмица? Ами ако от другите 70-80% на една трета цените се качват всяка седмица, какво следва?

За останалите постове, общи приказки.
Re: Панически срив на цените в София
21-01-2009 - 19:51:55
Добре нека го кажа с други думи - от няколко месеца гледам всичко което се продава (под всичко имам в предвид апартаментите) в моя квартал. От няколко седмици насам ми прави впечатление, че изскачат апартаменти на цени, които са с 10-20% по-ниски от най-евтините преди няколко месеца.
Re: Панически срив на цените в София
21-01-2009 - 20:21:26
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------

> По моята логика гледаме средните цени, а не цените
> на отделни имоти. Как ги изчисли, че 20-30 % от
> имотите падали всяка седмица? Ами ако от другите
> 70-80% на една трета цените се качват всяка
> седмица, какво следва?

Ами точно средните цени гледаме, другарю. Има един бутон горе - "Средни Цени".
Цъкни и гледай графиката.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход