Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

хахаха скъсах се от смях

Публикувано от kuku987 
Re: хахаха скъсах се от смях
15-01-2009 - 01:10:39
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не сравнявам Канада с България. а пишещите тук
> със средният канадец. Все питате защо гплтаците
> отиват в чужбина, запитате се защо някой. който
> има тук, не отиде в Канада? Или ако отиде някъде е
> САЩ, в тузарски квартал, с няколко милиона в
> джоба.


Ха ха, аз съм хем пишещ тук, хем среден "Канадец". Аз хем имам в БГ, хем отидох в Канада (иманото в БГ не се губи). Не ти ли идва на акъла, че много даже и имащи хора тук отиват другаде, само и само да не търпят простотиите в държавата и да не се задавят от безочието, наглостта и бездарието на родната номенклатура. При теб всичко опира само до имане или до нямане, това е важно, но има и много други важни неща - общество, това, което те заобикаля (колкото и да имаш в БГ, не може съвсем да летиш на лай...а без да стъпваш в тях). Познавам много българи в Канада и по други държави, които са и "имаши" в БГ, но това не им стига.

САЩ си имат много предимства, но мерси от нивата на престъпност там, а и външната им политика не ми е много присърце. Иначе и там съм изкарал много време и на много места, 6 години работих за компания от Лос Анжелес.
Re: хахаха скъсах се от смях
15-01-2009 - 02:27:37
Ето как банка продава апартамент (реална обява за Варна):


ОББ АД чрез Частен съдия изпълнител продава апартамент, кв.Възраждане, бл.28, ет.8, 3 стаи, кухненски бокс - 088/7758585
Re: хахаха скъсах се от смях
15-01-2009 - 02:44:02
Или пък това:Четиристайни, обл.Добрич, гр.Добрич, Център, 186кв.м., 50000 EUR

Виж ТУК !
Re: хахаха скъсах се от смях
15-01-2009 - 04:42:57
Иванов:- "Снощи подскочих, като видях един мой комплекс, който съм спрял от 3 години да се продава точно тук"
Ето за това става въпрос. Тоталната липса на уважение към хората, закупили вече в този комплекс. Аз знам още три такива случаи на изкъгани клиенти. Обектите или са замразени или мнозинствито от апатаментите са непродадени. Питал ли си се кака се чувстват тези хора. Те са дали труда си за 10-15 години на такива като теб и на банките, а какво получават!
Иванов, ти си точния образ на нашенския "бизнесмен" - пълна гнусот
Re: хахаха скъсах се от смях
15-01-2009 - 06:08:42
tihia Написал:
-------------------------------------------------------
> Я вие американците ми кажете следното. Мисля да
> ходя мезду 20 и 30 април в Ню Йорк на разходка.
> Дали времето ще е добро или още е студено?

tihia ,
Времето може да е хубаво, но може и да е студенко. Със сигурност Май е по-добре.
След 15 Май е "safe". Тогава в Северна Америка започва садене на цветята, за да няма изненади.
Можеш да си вземеш трип с автобус за 40$ ( важи 48 часа) и да посетиш каквото си искаш. Все пак задалжително е да вземеш един трип за downtown-а.
Автобусите вървят от 8:30 до 5:00 на всеки 15 минути.
Задължително е да видиш:
Empire State building, Rockfeller plaza, St.Patrick Cathedral, Fifith Avenue, World trade Center site ( razrushen Sept.11th), Times Square , музеи и Т.Н.
Хубаво е да посетиш поне веднъж " Broadway" театъра , например представления като Phantom of the Opera, Mamma Mia i drugi...
Можеш да вземеш влак до Вашингтон = $150 . И там с тур да разгледаш много забележителности.
С хеликоптер има нощен тур за 130$ ( мисля два часа).
Има и Българка механа ( събота и неделя работи денонощно). Адреса мога да ти го дам допълнително при желание ...
Re: хахаха скъсах се от смях
15-01-2009 - 10:01:04
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Не е само от книгата, любимки мои, ами по два пъти
> годишно минавам през България за audit
> Но сигурно аз виждам нещата деформирано. Какво да
> правя - след 25 години АКТИВЕН живот в Париж човек
> си губи представите за "нормалност". Пък и като си
> помисли човек - за 20 години се свиква с всичко -
> вие си знаете с какво.
>
> Така и през 1996 година лятото, като си бъбрех в
> кафето с една бивша колежка, бивша и настояща
> партийна активистка, и тя ме погледна неразбиращо
> защо казах: "Ужасен съм от това, което виждам сега
> в България", и ми отговори учудена: "Че какво му е
> на положението?".
>

Барбарон, ето пак опираме до желанията smiling smiley Ти си имал желание да живееш във Франция и живееш там - значи си доволен. Аз съм имала желание да живея в БГ и живея тук - значи, и аз съм доволна. Къде е проблемът тогава? smiling smiley Защо ти постоянно ми пишеш, че трябвало да бъда недоволна и зле, щом съм в БГ? Аз пиша ли ти, че ти трябва да си зле, защото в Париж е пълно с негри и араби и белите са на изчезване (примерно)? Или защото всичките ти роднини и приятели от детинство са на хиляди километри разстояние (примерно)?

Ти от какво си недоволен всъщност? В крайна сметка си оставил БГ. Ако не ти харесва как се развива старата ти родина, заповядай тук да я оправяш smiling smiley Но ако обичаш, не ми казвай на мен къде АЗ трябвало да живея и как АЗ трябвало да се чувствам.
Re: хахаха скъсах се от смях
15-01-2009 - 10:30:54
tihia Написал:
-------------------------------------------------------
> Я вие американците ми кажете следното. Мисля да
> ходя мезду 20 и 30 април в Ню Йорк на разходка.
> Дали времето ще е добро или още е студено?


Аз не съм от американците, но смея да допълня - вечер в Ню Йорк е просто задължтелно да се изпие един коктейл в Revolving Cafe, това е въртящо се около остта си кафе на 50 етаж на небостъргач и за 1 астрономически час прави пълна обиколка около остта си, с панорамна гледка smiling smiley enjoy *ok*
Re: хахаха скъсах се от смях
15-01-2009 - 10:38:41
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Или пък това:Четиристайни, обл.Добрич, гр.Добрич,
> Център, 186кв.м., 50000 EUR
>
> Виж ТУК !


мерси много , ще отида да го видя ако е активна офертата
струва си
Re: хахаха скъсах се от смях
15-01-2009 - 10:44:59
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> partzalev Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Или пък това:Четиристайни, обл.Добрич,
> гр.Добрич,
> > Център, 186кв.м., 50000 EUR
> >
> > Виж ТУК !
>
>
> мерси много , ще отида да го видя ако е активна
> офертата
> струва си


Дивале, пиши какво видя. Пак същата фирма продава 2ст., център, тухла за 43000Е.... eye popping smiley
Re: хахаха скъсах се от смях
15-01-2009 - 10:48:07
Дааа..., има хора за които обстановката в Бг. е хранителната им среда/нещо като бацилите/. Те се чустват комфортно и даже за мнозина това състояние на страната е жизнеопределящо.
Други имат развалено обоняние и проблеми с очите, та не могат да усетят , това което усещат другите. И за тях е комфортно.
За съжаление толкова сме се размирисали, че ни усетиха даже в Брюксел. Толкова гадно миришем, че европейците забравиха добрите обноски и ни го казаха в очите.

Радостното е , обаче, че все повече българи също не понасят миризмата. Остава да се поизчистим! smiling smiley *yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход