Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Схемата на инвеститора или защо цените не падат?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-01-2009 - 14:13:54
Много тези много нещо.

Може ли да ми обясните,оти аз съм тъп.Кои ще са потенциалните купувачи на пазара.
На мен нещо ми се губи този сегмент от пазара на НИ,който от 5 години е в луда еуфория.Англичаните и тем подобни чуждестранци одавна фанаха пътя ,има тук таме по някой който се опитва да продаде.Хората от провинцията продали по някой парцел земя и вложили парите в партаменче и тях ги няма вече поради простата причина ,че сделки почти няма с изключение на зем.земя.Повечето фондове глъднаха вода ,яко.
Руснаците и те ни разбраха що за стока сме.Наблюдавайки хората покрай мен/познати/80% които можаха закупиха апартамент,повечето с ипотека.Предполагам ,че и покрай вас е така.Та тези хора като им знам дереджето поне за 15 год ги изключвам от пазара на НИ освен ако не влезнат в ролята на продавачи.
При намаляващо население на страната и при оттеглили се спекуланти от пазара не виждам в близките 10-15 год. да има пак такъв бум на покупките.
Тука се говори едва ли не ,че всеки в България е длъжен и трябва да си купи партаментче в новопостроен кочур.
Никой не отбелязва факта ,че скоро тръгват парите /които са доста/ за развитие на селските раьони,което ще допринесе за отлив на капитали от големите градове а с тях и хора търсещи работа.
Другаря щял да чака,кво ще чакаш призраци ли??? *smiley_ahh*
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-01-2009 - 14:14:59
Първо: Защо Ахмед ще продава на 550 след като няма гаранция, че ще намери нов обект? Кой прави това в който и да е бранш? Вие много като Ахмед ли видяхте на пазара? Не че няма, но такива хитреци винаги разчитат другите да са лоялни, доката те ги работят. Ахмед/събирателно на много фирми хитреци/ ще свали цените и ще построи нещо, разчитайки другите да държат цените високи. Но Иван/събирателно на големи фирми/ изчаква ахмед да застрои и действа по начините, по които действа по света големият. Пуска обяви и започва кампания, че цените рухват, пазара стагнира, на Иван не му пука, защото му трябват 30% продадено за да си изплати обекта, а и има пари, но Ахмед се хваща за палците, защото при неговите цени му трябват 80% продажби. И Ахмед разорен и погнат от клиенти отива да зида в Испания.
Втори вариант: Когато Ахмед се набълбука, Иван натиска лобито си в парламента и се приема, че апартаментът върви със зелено синигерче, които Иван е изкупил. И Ахмет пак хваща пътя. това правят всички големи фирми. затова се приемат непрекъснато нови изисквания, които само големите могат да покрият.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-01-2009 - 14:27:42
Играч
Като казвам потенциални за покупка си гледам от моята си камбанария и ето ....
Няма значение колко апартамента имам .....обаче виждаики стагнацията решавам с някакъв кеш да атакувам пазара и да закупя един апартамент - например за сина ми
защото си мисля че след въвеждането на еврото цените ще са много по високи и момента е маи горе долу сега тоест след няколко месеца - като се осъзнаят че не могат да продават на никаква цена...
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-01-2009 - 14:54:14
Дивал говоря за лудата еуфория ,коята беше.Когато се купуваше на лилаво, както се изразява другаря.Да ти ще купиш но предполагам че ще е на акт 16 и то след доста огледи.Кажи ми ако не съм прав.Така и ще се купува от тук насетне на завършено.А за завършено трябват пари.

Не казвам ,че пазара ще умре напълно ,но ще се промени коренно и за купувачите и за инвеститорите.Ще оцелеят наистина хора със свободен капитал с който ще могат да строят от основи до ключ с минимално очастие на клента,не такива с пет лева в джоба и идеен проект.

На две преки от където живея има един добър парцел,от 6 месеца на оградата стои табела с надпис:Продавам апартаменти,гаражи и магасини и зад табелата тръни и бурени.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-01-2009 - 15:00:11
Да Играч -прав си !
Ще се купува само завършено, а пазара ще има движение тогава когато купувачите започнат да си публикуват обявите купува......
Давам еди колко си евро за кватратен метър еди какво си ...и точка
От там нататък строителя ще си прецени дали да продаде на офертираната цена от купувача - така ги виждам нещата
След въвеждането на еврото цените отново ще са нагоре - поне така мисля
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-01-2009 - 15:07:17
На зелено се купува за да ти излезе по-евтино. Хората със свободни пари купуват на зелено за 700 и когато обекта е готов продават на 900-1000. Това е причината за този който купува с цел инвестиция.

както всички сте забелязали, не може да се продава до без край в тези количества, затова и никой не бърза да върти капитали при голям оборот и малки печалби. Това не са дамски превръзки или паста за зъби, която купуваш винаги. И като си изгърмиш възможностите на парцелите за малка печалба, след това не може да чакаш някой да купи но 4 апартамента на внучетата. От оборот се печели при консумативите, не при жилищата.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-01-2009 - 15:21:22
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> На зелено се купува за да ти излезе по-евтино.
> Хората със свободни пари купуват на зелено за 700
> и когато обекта е готов продават на 900-1000. Това
> е причината за този който купува с цел
> инвестиция.
>
А така -а- а -а! И като го бавиш 2-3 години , какво правиме,а? Човека се оплаква на боса,от когото е взел прането през 30 % и се почва... с чисто нова кирка!


Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-01-2009 - 15:41:56
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> др. Иванов Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > На зелено се купува за да ти излезе
> по-евтино.
> > Хората със свободни пари купуват на зелено за
> 700
> > и когато обекта е готов продават на 900-1000.
> Това
> > е причината за този който купува с цел
> > инвестиция.
> >
> А така -а- а -а! И като го бавиш 2-3 години ,
> какво правиме,а? Човека се оплаква на боса,от
> когото е взел прането през 30 % и се почва... с
> чисто нова кирка!
>
>
>




:} :} :} clap: clap: clap:
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-01-2009 - 16:19:26
Видях че хубаво с и говорите за кирки по колите реших да покажа как изглежда за които не го е виждал *stop*






Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-01-2009 - 16:38:45
*yes* Нека тези красиви честитки бъдат за др.Иванов,да си ги сложи в папката при уводната част на неговата схема! :} :} :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход