Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Схемата на инвеститора или защо цените не падат?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-08-2009 - 00:58:27
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако си дал 5 лева първоначална вноска и си се
> договорил да платиш още 95;
> междувременно цената на нещото пада с 20%, т.е.
> вече струва 80;
> какво ще предпочетеш, да загубиш 5 или 20?
>
> (Знам че на секундата мога да бъда закопан с
> дежурния отговор "ама той там ще живее, няма да го
> продава", така че не знам защо изобщо написах
> горния пример.)
>
> P.S. А, отговорили сме почти еднакво.. Има и друг
> дежурен отговор за подобен случай - "ааа, сега ще
> му изкупят бленуваните жилища пред носа, а той ще
> остане да живее под наем цял живот и да реве".

Додо, каквото и да пишеш, няма да бъдеш разбран. И аз не времето се чудех как мога да намирам работещи телевизори или усилватели на боклука, ама като няма кой да ти даде и 5 долара за тях, а има нови и поевтинели модели в магазина... Какво да ги правиш? Да си задръстваш жилището с излишни неща? После пък в БГ се учудих, че има толкова много магазини за дрехи втора употреба, при условие, че съм свикнал да ги гледам как се дават без пари към разни църкви, а то си било направо печаливш бизнес.

Естественно, не можем да сравняваме тези неща с имотите, те не са консуматив, но все пак са оборотна стока с цена, освен паметниците на изкуството и архитектурата. Горните примери ги дадох за динамика в оборота.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-08-2009 - 01:15:38
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> В България подобно действие бих казал е
> невъзможно. Следствие от високия Коефициент на
> Тъпота.
>
> В конкретния пример, 40К са половин годишна
> заплата. Човек може да ги преглътне, даже и да не
> купи нищо после.
>
> В България 20% от 100,000 EUR (цена на апартамент
> в пика) са 4.5 годишни масови заплати. Даже днес
> цената на подобно жилище да е вече 50,000 EUR,
> мисля трудно ще се намери българин от масовия тип,
> който да каже "майната му на 20те хиляди". Той ще
> предпочете да се мъчи с месечна вноска и лихва,
> която оскъпява жилището три пъти (т.е. реално
> плаща 300,000 вместо 50,000+20,000 загуба), но
> няма да вземе правилното решение.


Именно, точно това исках да кажа. Подобно действие не е невъзможно в БГ, просто е непопулярно, заради нагласата на населението. Иначе всеки си има избор да прави каквото смята за правилно. Аз точно поради алчност на продавач миналата година се спасих от губеща сделка - давах му 140 000 Е, той твърдо искаше 180 000, сега е на 140 000 и не може да продаде, а аз вече не бих дал и 100 000.

Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-08-2009 - 09:26:53
Иванов и ние пушим Кент и ядем бонбонки тик-так.
Вчера се върнах от Сънито. Видях поне 10на затворени заведения в центъра на комплекса и няколко хотела. Нашия 4звезден дали беше пълен на 1/4 дали не. И отделно цената не е по висока от тая в Испания. Така че незнам, кой се опитваш да хвърлиш в оркестъра?

Незнам откъде тоя оптимизъм, но щом си вярваш - живей.


Просто лъжеш. Няма затворени заведения или хотели. И не знам какво мислиш, че ще постигнеш с това?
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-08-2009 - 09:49:16
avatar
Quote

20% от хотелите по морето вече са затворили врати в разгара на летния сезон, съобщи Румен Драганов, директор на Института за анализи и оценки в туризма. Основната причина е слабата посещаемост.

Драганов даде за пример хотел "Амбасадор" в Златни пясъци, който е на 50 метра от брега и предлага отлични условия, но въпреки това е затворен. Много семейни хотели по Южното Черноморие също са започнали да разпускат персонала си и да затварят врати, коментира Георги Георгиев, хотелиер и бивш зам. областен управител на Бургас. Най-тежко е положението в Черноморец, Созопол, Приморско и Царево, където заетостта сега е около 20%.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-08-2009 - 12:13:01
Да оставаме с впечатление, че комплекса е празен, неозелен, с хотели на 4-5 метра един от друг?
















Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-08-2009 - 12:19:17
avatar
Почти пусти алеи, полупразни ресторанти... Иваноф, какво се опита да покажеш със снимките, че не разбрах??!

Апропо, защо не коментира изказването на Румен Драганов?
И той ли е лъжец или тебе нещо те хвана срам от лакърдиите ти тук, че се правиш че не си забелязал цитата от изказването му?

Кое е вярното в крайна сметка?
Твоето или неговото изказване ?

Я дай една снимка и на посетителите на "Амбасадор"!
Влез във фоаето и ги щракни на фото - нали каза, че няма ни един затворен хотел?!
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-08-2009 - 12:26:25
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Иванов и ние пушим Кент и ядем бонбонки тик-так.
> Вчера се върнах от Сънито. Видях поне 10на
> затворени заведения в центъра на комплекса и
> няколко хотела. Нашия 4звезден дали беше пълен на
> 1/4 дали не. И отделно цената не е по висока от
> тая в Испания. Така че незнам, кой се опитваш да
> хвърлиш в оркестъра?
>
> Незнам откъде тоя оптимизъм, но щом си вярваш -
> живей.
>
> Просто лъжеш. Няма затворени заведения или хотели.
> И не знам какво мислиш, че ще постигнеш с това?


Моля Моля....Тази година няма нищо общо с другите преди това.За 3 дни толкова много празни и работещи наполовина хотели видях че не вярвах на очите си!!!
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-08-2009 - 14:19:47
Всеки вижда каквото иска.
Румен Драганов влезнал в туризма със СДС вижда, че след като те не са власт всичко е лошо. Освен това в неговите виждания не е включен Сл.бряг. Дълбока се съмнявам, че в Приморско е това, което той казва, защото ходих на гости на едни учевици, които лятото работят там като сервитьори в Престиж сити 2 м/у ММЦ и Приморско. Казаха, че има поне 2 пъти повече хора от миналата година. Вярвам, защото не се хвалеха, а се оплакваха, че преди половината време им минавало в приказки и четене на вестници, а сега крак не позвивали.
За другаде не знам и не ме интересува.

Ето и хотел на 104 лв. стаята, с 56 автомобила отпред/ не се виждат всички/. С два незавършени строежа от двете страни и в Запад - Калипсо.












Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-08-2009 - 14:30:59




Това е гърба на хотела, а апартаментите в строежа който се вижда на втората снимка се продава на над 1500Е/м2

Ето и цена в комплекса и то на супер лошо място - без паркомясто, басейн и над серия ресторанти. Верно, че е в Изток.



Валсодар, снимките са правени късният следобед в почти мъртво време и в никакъв случай алеите не са пусти, а както виждаме от последната гъстотата е като на манифестация на 24 май при Тошо. Аз в ресторанта виждам 2 свободни маси. След като за тебе това е полупразно ще кажа: Всекиму според акъла!
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
04-08-2009 - 14:42:29
avatar
Иванов, продавачът на последната снимка е от ПОЛША, ще го продаде, сигурен съм smiling smiley smiling smiley smiling smiley


Ало тукашните брокери, ма помагайте на човека, Иванов каза че цената е супер..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход