Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Схемата на инвеститора или защо цените не падат?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
03-08-2009 - 00:39:25
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Ванкувър е добро място, най-доброто в Канада.
> По-добро от София в много отношения. Но в
> сравнение със Сл. бряг е бедно село, въпреки че за
> някой може да има отделни предимства.
>
> Може да направим следното - ти пускай снимки от
> там, аз от тук. Може и други данни. Аз залагам на
> Комплекса, вярно някой ще кажат, че не всичко е в
> лукса, парите и блясъка, щастието било в скомна
> вечеря в малък ресторант на брега на Тихи океан, в
> кола втора употреба и заспиване в 9 вечерта и
> т.н., но аз не им вярвам на канадците.


Иванов, да се смея ли, да плача ли?! ...
"Ванкувър е бедно село в сравнвние със Сл. Бряг" :} :} :} :]
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
03-08-2009 - 00:40:31
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
Иванов, щом търсенето и предлагането за теб са простотии, желая ти успешен бизнес.
.....................................................

Друже, Иванов не е Иванов!
Иванов е Другаря Иванов....
Съвсем сериозни научни изследвания доказват категорично, че другарите отдавана са надживели както търсенето, така и предлагането. Покрай тази си увереност те, другарите, успяха да съсипят живота на няколко поколения хора в доста страни, опитвайки се да контролират търсенето чрез контролирано предлагане.
Хубавото е това, че Другаря Иванов, който с пилешкия си акъл някога е колел и бесел , днес се е превърнал в обикновена карикатура. В това има нещо успокоително.
Като възмездие, може би winking smiley
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
03-08-2009 - 00:43:52
Ето снимки от сънито офертни цени 300-400 евро кв.м.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
03-08-2009 - 00:47:56
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
Ванкувър е добро място, най-доброто в Канада. По-добро от София в много отношения. Но в сравнение със Сл. бряг е бедно село, въпреки че за някой може да има отделни предимства.
.................................................................................


Освен всичко друго, Другаря Иванов е и самороден талант. В писането на глупости.
Обожавам таланта на Другаря Иванов smiling smiley
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
03-08-2009 - 00:49:57
avatar
Като говорим за Ванкувър, цитирам от преди 5 минути:

"actually yes, my mortgage rate went from 5.9% to 2.9% so that is good"

Това е за къща във Ванкувър.

Аз мисля, че ще трябва в онези си сметки да въведа и КИТ (Коефициент на Изключителна Тъпота) за българите, който ще отчита и разликата в лихвите при кредитите. Я да видим какво ще се получи.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
03-08-2009 - 00:55:32
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> Друже, Иванов не е Иванов!
> Иванов е Другаря Иванов....
> Съвсем сериозни научни изследвания доказват
> категорично, че другарите отдавана са надживели
> както търсенето, така и предлагането. Покрай тази
> си увереност те, другарите, успяха да съсипят
> живота на няколко поколения хора в доста страни,
> опитвайки се да контролират търсенето чрез
> контролирано предлагане.

> Хубавото е това, че Другаря Иванов, който с
> пилешкия си акъл някога е колел и бесел , днес се
> е превърнал в обикновена карикатура. В това има
> нещо успокоително.
> Като възмездие, може би


Добре казано! clap:
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
03-08-2009 - 10:31:41
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Хубави имоти не се продават, защото са изтеглени
> от пазара
. Изтеглянето им автоматично води до
> падане на следната офертна цено. А са изтеглени,
> защото има стагнация, т.е. независимо от високите цените
> никой не купува
. Стагнация има, защото от поне
> година и половина има бясна пропаганда да не се
> купува
и защото банките дават големи лихви, кой е
> заинтересован парите да са в банките и да
> обслужват чужди икономики, а не в оборота всеки да
> решава за себе си.
>

извнявай, ама ти си "кон с капаци"
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
03-08-2009 - 10:52:57
avatar
Чета, чета писанията на Иванов и нещо не ми се връзват нещата.

1. Иванов е оптимист за инвестициите в имоти в центъра на София и най-вече в Слънчев Град (пардон май беше бряг някога).

2. Иванов притежава УПИ-та на топ локейшъни в Слънчев Град и Софето.

3. Иванов има достатъчно свободен капитал.

НО:

Иванов не иска да строи, ....... нищо че цените на строителните материали са два пъти по-ниски от миналата година, труда също, архитектите са гладни и т.н.

Т.Е.

Иванов не се възползва :] от "добрата" конюктура.

ИЗВОДЪТ:


1. Иванов, като стар "партиен" кадър усеща "накъде духа вятъра" и независимо от демагогските си писания, Иванов ще се сниши и ще чака. ИВАНОВ НЯМА ДА СТРОИ НИЩО.
2. В душата на Иванов вече се заформя чувството на СТРАХ, че нещата май не са това което му говориха официално до скоро другарите му.


А след страха идва паниката - както след 2та месеца сезон на нашето море идва голямата пустош....

Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
03-08-2009 - 11:26:45
независимо от високите цените
> никой не купува.

Да се чете ниски, но може и високи, важното е, че не се купува и цените си стоят на същете нива, дали високи или ниски, за всекиму различно.


1. Иванов, като стар "партиен" кадър усеща "накъде духа вятъра" и независимо от демагогските си писания, Иванов ще се сниши и ще чака. ИВАНОВ НЯМА ДА СТРОИ НИЩО.
2. В душата на Иванов вече се заформя чувството на СТРАХ, че нещата май не са това което му говориха официално до скоро другарите му.


Иванов се сниши на комплекса през 2005 г., когато Вождът и Учителят усети кризата и спря проект за над 14000 м2, който бях дал на обезщетение. Когато всички тръбяха какви удари се правят на Сл.бряг и хабер си нямаха какво следва. Казах на строителя да си направи сметките и ако не може да го строи да ми плати неустойките и да се спасява надалеч. Защото всякакви олигофрени започнаха да строят на многобройните парцели. Кризата беше не на липса на купувачи, а на нереално ниски цени, средно 700-800 за Запад и от 1000 до 2500 за Изток. Сега парцелите започнаха да се изчерпват и цените тръгнаха рязко нагоре през последните 2-3 месеца. Естествено има и много случайни хора със строежи, които продават евтино, но така е във всеки бизнес. Та сега ми звънят всеки ден кой за обезщетение, кой да купува. Отделно като се завъртях за парцели, в случай че продам, не видях нищо читаво, на за сметка на тава всичко беше на високи цени, дето др. Иванов не ги обича тези работи.

За София нямам парцел на хубаво място, ще строя на обезшетение и определено не съм си строшил краката да бързам, защото оправянето на нещата ще започне след няколко месеца. От друга страна трябва да започна, защото имам клиенти, които ми досаждат и най-вероятно декември съм с лопатата на изкопа.

Затова съм оптимист, няма и следа от страх, особено на Сл.бряг. Тук всичко е на 6 и върви само нагоре, не с бързи темпове, а със скокове. Заведенията са фраш, В събота търсих стая, даже се обадих на прочут съфорумец от Несебър да спасява положението, никъде нищо на комплекса, а искаха само тук. Накрая взеха на 104 лв. в Запад. На тези пари в Испания могат да спят в 4 звезден и отделно места има колкото искаш, тук няма. Всъщност има по някакви странни места, където басейна не работи и няма паркинг, там студиото е 50 лв. и се намират.
Re: Схемата на инвеститора или защо цените не падат?
03-08-2009 - 13:38:26
avatar
Иванов, разкажи нещо и за Втората Световна Война? Как си се сражавал, разкажи и за медалите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход