Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да бъдем практични оцеляващи реалисти

Публикувано от status 
Re: Да бъдем практични оцеляващи реалисти
04-01-2009 - 10:29:22
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------

> ...Целият обект завършен със 750 м2
> апартаменти и 250 м2 подземни гаражи струва 290
> хил., - една хубава кола. 130 м2 са за
> собственика...


Много изгоден процент получава тоя собственик eye popping smiley Цели 17%...Това в центъра на София ли е? Там съм чувал, че били така ниски :]
Re: Да бъдем практични оцеляващи реалисти
04-01-2009 - 10:42:09
що се вързвате, поне тук повечето сте в този бизнес?

17% обезщетение, 800-850 е/м2, 100% продадени дори и първи етаж+гълъбарниците горе... само тия простотии вижте и си направете извода в какъв розов свят живее другарчето spinning smiley sticking its tongue out
Re: Да бъдем практични оцеляващи реалисти
04-01-2009 - 10:59:28
Абе кратунки, обезщетението се дава като процент от Кинта. Няма нищо общо със ЗРП-то. Чули сте и вие по водопровода нещо и вече специалисти. Кинта е 570 и собственикът взима малко под 25%, /+2 парко места/, защото сградата е завършена и луксозна, а не на шпакловка и замазка.
Кой ще ти даде % от всичко? Да познавате такъв строител, че ми трябва? А така наречените галъбарници, са най-скъпите апартаменти, където даже терасата/покрива/ се продава на 100% от цената.
Освен това в процента винаги има част за риска. При мен риск няма и човека даже искаше само 2 апартамента по 60 м2, аз му дадох още 10 м2 и паркоместата, за да си мисли след време, че съм го преметнал.
Re: Да бъдем практични оцеляващи реалисти
04-01-2009 - 11:05:39
avatar
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Статус напълно подкрепям
>
> да изкоментираме почтено и без спекулации ,лъжи и
> манипулации
>
> пазара на имоти от нивото на своето знание или
> незнание.
> Моля всички да запазим темата от крайни мнения за
> кризи и цени.По ценно е да открием начините с
> които да се спасим.
>
>--------------------------------------------------------------------
Добро предложение , допълни,ако обичаш :


1-има ли общо във фундамента на т.н. криза във УСА и БГ ????

2-КОЛКО ОТ ВАС СА ПРОЧЕЛИ ТОВА ????[www.ipo.bg]
а колко го разбират ????????
Може ли една от най-големите инвест.Банки в СВЕТА да "сгреши" със 75 млрд ???
може ли изобщо да се говори за КРИЗА-или по-скоро за МЕСТЕНЕ на пари ?

3-Какво ще работят БАНКИТЕ в БГ , ако престане ПАЗАРЪТ НА НИ ???

4-какво ще работят (на кого ще продават) монополите -циментови заводи,металургия и пр....
(Всяка прилика между Монополи в горивата , телекомуникациите,месо и млекопреработване и ТЕЗИ,които Ви цитирам ДАЛИ Е СЛУЧАЙНА)

5-Какво ще работят големите строителни корпорации ???

6- На къде ще тръгнат цените на строителните материали СЛЕД деблокиране на спрените средства за инфраструктура и започне да се строи - а това ще стане,защото ще го правят правилни,т.е. ЕВРО фирми ??
---------------------------------------
ДО ТУК беше ти , сега съм АЗ !

7- Който си мисли,че този бизнес НЕ се движи от монополи , в т.ч. банки е заразен с необратима .....оптимизъм !

8- който КУПУВАЧ вярва,че може да бъде реалин субект на пазара , въздействайки на цените НАДОЛУ - да прави компания на "заразените " по т.7

9-който открие влияние на българската глупост върху житието ни по-малко от 90 % - да прави компания на "заразените" по т.7 и 8
---------

един приятел пишеше:мечтите са с предизвестен финал !
остава да се убедите на практика !
--------
Re: Да бъдем практични оцеляващи реалисти
04-01-2009 - 11:33:17
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе кратунки, обезщетението се дава като процент
> от Кинта. Няма нищо общо със ЗРП-то. Чули сте и
> вие по водопровода нещо и вече специалисти. Кинта
> е 570 и собственикът взима малко под 25%, /+2
> парко места/, защото сградата е завършена и
> луксозна, а не на шпакловка и замазка.
> Кой ще ти даде % от всичко? Да познавате такъв
> строител, че ми трябва?

Ако наистина е така, то си намерил просто балама, който да ти преотстъпи правото на строеж. А не го ли накара да ти прехвърли и идеални части от парцела, че да е вътре 100% smiling smiley
Познавам не един 'строител' (тука в провицията използваме термините 'инвеститор' и 'изпълнител' winking smiley), и всичките дават % от цялото РЗП. Ти много ли собственици на парцели познаваш, които да са навити да вземат само % от 'кинта', както ти се изразяваш? smiling smiley

Re: Да бъдем практични оцеляващи реалисти
04-01-2009 - 11:57:04
Прав си Пегъзи - но всеки анализ зависи от гледната точка .
Глобално погледнато - кризи изобщо не трябва да има защото материалните активи си остават все същите . Да ама не !
може ли изобщо да се говори за КРИЗА-или по-скоро за МЕСТЕНЕ на пари ?

Ами точно за местенето на пари май става дума !
Баницата е една и е разпределена по един начин преди кризата - след кризата обаче разпределението е друго .
Целта на занятието в такъв момент е да си запазиш парчето баница !
Лошото на глобализма е , че в добри времена почти всички печелят по малко - в лоши времена обаче печелилите малко обикновено губят повече от спечеленото за сметка на много малък брой субекти ,които печелят наистина много / справка Великата депресия в САЩ /. За съжаление не съм чак дотам информиран , че да знам кой ще спечели от сегашната глобална криза .

И целта /поне моята / е не да се въздействам на цените на пазара /щото те обективно си вървят накъдето трябва / а да се "информира и профилактира" поведението на участниците в него .Лично аз съчувствам искрено на жертвите на имотноя балон и бих желал те да са по-малко .Предпочитам да живея сред свободни ,нормални и усмихнати хоре вместо сред стресирани "ипотечни роби" ,безработни и бездомници .
По друг начин казано - предпочитам по-малко богати строителни предприемачи ,спекуланти и банкери и повече неизлъгани ,доволни и нормално живеещи потребители на услугите на последните .
Мисля си, че никой не е отменил и забранил честността и почтеността на "пазара" вкл. и този на недвижимите имоти.
smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-04 11:58 от status.
Re: Да бъдем практични оцеляващи реалисти
04-01-2009 - 12:24:11
Ако наистина е така, то си намерил просто балама, който да ти преотстъпи правото на строеж. А не го ли накара да ти прехвърли и идеални части от парцела, че да е вътре 100%
Познавам не един 'строител' (тука в провицията използваме термините 'инвеститор' и 'изпълнител' ), и всичките дават % от цялото РЗП. Ти много ли собственици на парцели познаваш, които да са навити да вземат само % от 'кинта', както ти се изразяваш?


Не ми трябва да прецаквам никой. Земята се прехвърля при разрешително за ползване. Затова ви казвам, че сигурноста намалява процента. И няма никакви неустойки за собственика.

Никой не дава, така си мислиш. Договорът се прави върху Кинта, защото той е нормативно определена величина. Ако ти даде от РЗП, процентът ще е по-малък, или етапа по ранен, танто за кукуригу
Re: Да бъдем практични оцеляващи реалисти
04-01-2009 - 12:32:09
Интересни разсъждения се получиха покрай тази тема. Без злобливи нападки от страните. Да допълня и аз нещо по същество. Преди час се видях случайно с един познат инвеститор/това е термина наистина/ който е и строител с опит, познания и достатъчно техника. Та той строи стотина апартамента на добро място, неваканционни. Същината на думите му бе следната: Стигнах до извода, че е по добре да сваля цените на апартамените колкото е необходимо за да продавам, отколкото да търся кредит от банка с убийствени условия. А той не е никак слаб финансово , познавам го. Разсъжденията на колегата Иванов имат логика, но по абстрактна. В реалния живот не е точно така. Всяка структура има нужда от свежи пари за да функционира. Малко са инвеститорите без никакви кредити и според мен те не определят пазара. Нека си продават скъпо. Има достатъчно закъсали към които един купувач ще се обърне. Няколко групи. Чужди инвеститори които искат да закрият позиции у нас. Наши инвеститори от типа на горния пример който дадох. Наши инвеститори с много заършени апартаменти, които с всеки ден ще им тежат все повече.Скоро и доста заложени апартаменти ще се появят на пазара. Сигурно има доста които няма да продават при тези цени, но ние не обсъждаме тях. Аз и преди казах, че само пазара ще се произнесе кои ще продават и кои ще купуват. И този филм предстои да гледаме.
Si fata sinant
Re: Да бъдем практични оцеляващи реалисти
04-01-2009 - 12:34:39
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Кинта е 570

Е те такъв КИНТ нема на света...
Може да е 1,2 до 4,5 ама трицифрен КИНТ хе хе
Съвсем ме утрепа...
:-[

Наредба № 7 за правила и нормативи за устройство на отделните видове територии и устройствени зони:

Чл. 10. (1) Показател за интензивност на застрояване (К инт.) на урегулиран поземлен имот е отношението на разгънатата застроена площ (сбор от застроената площ на всички етажи на основното и допълващото застрояване на и над терена) спрямо площта на имота, изразено в абсолютно число.
(2) В разгънатата застроена площ по ал. 1 се включват и целите площи на балкони, лоджии и тераси в надземните етажи, измерени по външните им очертания, както и застроените площи в подпокривните пространства на сградите, когато не са тавански складови помещения.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-04 12:45 от Naskata.
Re: Да бъдем практични оцеляващи реалисти
04-01-2009 - 12:36:51
Направо ви се чудя на всички в тази тема.Защо въобще му обръщате внимание на другаря.Няма смисъл. *huh* *huh* *huh*

Едно си баба знае едно си бае.Тези неща ,които ги пише тук ги пише и в още няколко форума без никаква разлика.Това са му написали в тедредката, и он преписва :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход