Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се развиваше пазара през годините

Публикувано от др. Иванов 
Re: Как се развиваше пазара през годините
01-01-2009 - 21:40:59
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Обратната страна спрямо пътя. Път Сл.бряг-Тънково
> - Тънково - комплекса - Равда. А над Кошарица
> строят много. Май месец продадох един парцел в
> Балкана 38Е/м2, инвеститора го дели на малки
> парцели по около 400 м2, строи отделни луксозни
> вили и ге продава по 200 хил. парчето. Каза, че
> нямали проблеми с продажбите.

Това , което пишеш за 38Е/м2 е точна цена за мястото , което си продал.
Обясненията за този комплекс - или аз не се ориентирам , или ти не обясняваш точно. Ако работиш в раона на Слънчев бряг , то трябва да ориентираш по-точно питащия човек. Претендирам да познавам добре района.
Не се заяждам с теб , но цените не вървят нагоре в комплекса.
Кажи къде е този билборд с корегирана цена , че да го снимам и аз.
Re: Как се развиваше пазара през годините
01-01-2009 - 22:38:18
argonavt
Съветвам те не си губи времето с този човек,няма смисъл това, което пише е само във фантазиите му. clap: clap: clap:
Re: Как се развиваше пазара през годините
01-01-2009 - 22:39:37
Ето това е комплекса:

[www.yavlenablacksea.com]

Цената в сайта е старата. По една карта се намира над завоя на Хаджийска/при сметището, откъдето тръгва на север към пътя Сл.бряг - Тънково/. Та над завоя и на югоизток от Тънково. Може и да не са го почнали, защото виждам пуск 2010 г. Плаката след бившия къмпинг Юг и един копирен център, близо до двата парцела, които се продават по 1 млн.евро декара.

Цените няма как да падат или се качват в момента, защото няма сделки. Ще започнат да се качват след месец-два, когато сделките започнат.
Re: Как се развиваше пазара през годините
02-01-2009 - 12:27:06
Другарю ,

наистина има такава реклама , ама тя е на собственика , дето продава парцелите за 2 млн.евро. Селището е Съни дейс 6. Същия собственик строи и по пътя за Тънково - два нови строежа и един се довършва.
Всичко е точно като факти , но изводите са грешни - хората ,които искат да продават , свалят цените. Тези , които ги вдигат или го правят само на хартия , за да ти направят после голямо намаление или не ги интересува дали ще ги продават , защото парите са изкарани без пот.
Как ти се вижда цената на парцелите - 2 млн.евро? Дали наистина искат да се продадат?
Re: Как се развиваше пазара през годините
02-01-2009 - 14:42:36
Оми те се замисли как стана Съни дейс 6/ аз мислех, че е 4/. Как тези хора дойдоха от Стара Загора голи като църковни мишки, започнаха един строеж, дето се потрисах всеки път като го видех, толкова сгрешен като концепция, грозен и нефункционален беше. Строяха с пари от продажби и спираха, като нямаха и след 4 години вече имат над 1000 апартамента построени. Представителства в чужбина и т.н. И вече съвсем прилично строителство и проекти. Постигнаха го, защото строят на 250 и първите два комплекса ги продадоха/във вторият продават още/ на 650-700 в началото до 850-1000 сега. И нещата тръгват. Сега строят на земя по 5 евро/м2/шестицата и продават. Къде може да стане това, освен на комплекса? Като ви говори др.Иванов, защо не слушате?

Цената от 1 млн. за декар си е много добра.Близките две години ще са непродаваеми, но те няма да свалят цената. Аз също, защто моят парцел е по-хубав. И който иска сграда на пътя рано или късно ще плати. Затова и не се напъвам да строя. А за 1 млн.декара аз бих чакал за 4 декара и 5 години.

А разликата межку Сл.бряг и София е, че там има терени, а в София привършват. И там някой може да прасне нещо на полето, което пак си е на 15 мин. пеша до плажа, да го построи за 280Е със земята и да го продаде на 580 със 100% печалба. Но в София не става.
Re: Как се развиваше пазара през годините
02-01-2009 - 14:56:02
Др.Иванов .
нещо си грешно осведомен .
Към момента работата в Съни дейс 2-6 е почти замразена по причина ,че няма финансиране и продажби . Ако не знаеш да те светна - много от предварителните договори са вече анулирани - прежалиха си хората авансовите вноски и се оказват от покупките .това им е по-изгодно вместо да се "набълбукат" с безмислен имот.
Правят се опити да се "зарибяват" шарани с обещанието ,че ако купят - техният апартамент ще бъде довършен "индивидуално " .Много интерересно как ще пуснат сградите в експлоатация с няколко завършени апартавента а останалите - без врати ???
Те това е положението "другарю" - досущ като строителството на "зрелия социализъм" дето преди да узрее взе че изгни и окапа. :} :} :}
Re: Как се развиваше пазара през годините
02-01-2009 - 15:27:05
Цената от 1 млн. за декар си е много добра.Близките две години ще са непродаваеми, но те няма да свалят цената. Аз също, защто моят парцел е по-хубав. И който иска сграда на пътя рано или късно ще плати. Затова и не се напъвам да строя. А за 1 млн.декара аз бих чакал за 4 декара и 5 години.


ще те послушам и ще почакам още няколко години , за да може и от моите парцелчета да изкарам някой лев. и аз си мисля , че от моите по-хубави нема- на вътрешния път са.

А разликата межку Сл.бряг и София е, че там има терени, а в София привършват. И там някой може да прасне нещо на полето, което пак си е на 15 мин. пеша до плажа, да го построи за 280Е със земята и да го продаде на 580 със 100% печалба. Но в София не става.

Виж , ти явно си влиятелен човек . Дай да преместим столицата на морето , то и без това за 45 минути си в София. От крайните квартали май се пътува повече. Виж тогава търговията може да тръгне и изтрепем рибата.
А щом продаваш в Слънчев бряг , дай някой клиент , твоето не се губи.
Re: Как се развиваше пазара през годините
02-01-2009 - 15:57:10

Към момента работата в Съни дейс 2-6 е почти замразена по причина ,че няма финансиране и продажби .

Не знам за другите, но Съни Дейс 1, 2 и 3 са напълно готови от поне година/за 3/. Двойката работи втора година, ходя им отвреме на време в ресторанта. За другите не знам и не ме интересува. Трябва да си много изперкал за да си купиш нещо в полето. А ако тъпчовците връщат първата вноска, значи този хитрец е ударил кьоравото, защото там земята струва 5 евро. Накой искат и по 15, но със същият успех могат да искат и 500. Известно време тази земя се продаваше с проекта, не помня цената, май 4-5 млн. или се търсиха към 450-500 евро от инвеститор за довършено. Щом я е започнал сам, значи преди световната криза е имал клиенти. Сега им е прибрал по 3-4 хилядарки и си е платил земята и проекта.

ще те послушам и ще почакам още няколко години , за да може и от моите парцелчета да изкарам някой лев. и аз си мисля , че от моите по-хубави нема- на вътрешния път са.

На вътрешният път нямаш парцели. Има три парцела, двата там и моя, който е и най-голям. Ако имаш е нещо незначително от по 500-700 м2. Имаше един по-голям, който се появи миналата година, но изчезна. За там клиенти има. Поне на мене ми се обаждат почти всеки месец. Не на тези цени естествено, те ще са след 2-5 години. А ако имаш парцел не продавай.
Re: Как се развиваше пазара през годините
02-01-2009 - 16:09:29
Е може да са незначителни , но ги има . По моя информация има още три парцела на вътрешния път/освен твоя и скъпите , без моя/ .

Да ти кажа честно , след 2-5 години може и на брега да си купим , защото няма да има далавера вече в комплекса. Тогава няма и да са толкова скъпи.

Истината ще излезе през лятото.
Re: Как се развиваше пазара през годините
02-01-2009 - 17:14:58
Другарю , твоите хора от Стара Загора ли са със "Съни дейс 1-6"? Имам в предвид , дали те са инвеститорите или са само строители.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход