Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата

Публикувано от OwnerBG 
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
03-01-2009 - 14:24:39
жоро, сигурно има хляб в тази идея.
според мен може да се върже сметката ако наема за останалата част е по-нисък от лихвата по кредит за съответната сума. иначе клиента се набутва здраво, а не е това целта.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
03-01-2009 - 14:41:27
Аз за това казах че правилата ги пише държавата....
Наема "следи" инфлацията......
Тук е 2-2.5% от цената на имота.......
Има и други подробности ,които в БГ условия - не ги виждам.....
1. Компанията се грижи за всички общи части-почистване , асансиор , общ ток и т.н..
2. Наи-важно- при продажба , стойноста се определя от НЕЗАВИСИМ оценител......
Пак казвам че когато банките започнат да "дават" според доходите , тогава системата ще набере скорост......теоретично....
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
03-01-2009 - 15:38:16
avatar
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз за това казах че правилата ги пише
> държавата....
> Наема "следи" инфлацията......
> Тук е 2-2.5% от цената на имота.......
> Има и други подробности ,които в БГ условия - не
> ги виждам.....
> 1. Компанията се грижи за всички общи
> части-почистване , асансиор , общ ток и т.н..
> 2. Наи-важно- при продажба , стойноста се определя
> от НЕЗАВИСИМ оценител......

> Пак казвам че когато банките започнат да "дават"
> според доходите , тогава системата ще набере
> скорост......теоретично....

Ако компанията е държавна, то започва да прилича на общинските жилища или ведомствените имоти.това е познато но май вече позабравено.А НЕЗАВИСИМИЯ оценител можем да го мечтаем.

Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
03-01-2009 - 16:44:02
"Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата" eye popping smiley :}

И като как строителите ще предлагат финансови услуги?!! На какво правно основание?!! Или ще им дадат лиценз за банки! :}

Абе карай , може и без лиценз да се правят на банки. Кой ще обърне внимание !
Дали обаче ще се намерят архибаламурници да се вържат!! До сега лъжеха само със срокове, качество, квадратура, на сега ще разширят дейността :]
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
03-01-2009 - 20:32:20
Ако компанията е държавна, то започва да прилича на общинските жилища или ведомствените имоти

че какво му е лошото на това държавата да печели от нещо?
Ще направи правилата така че да покаже малко социална политика пред Европа....
То и без това на нашите им е поос##н задника .......
Ще има по-меки мерки при проблеми с доходите.....а не при 1-2 закъснения да те заплашат с изхвърляне на улицата(предполагам).....
Все пак когато държавата и банките "движат" заедо бизнес , може да се има доверие...
Дано не звуча наивно......
smiling smiley
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
04-01-2009 - 00:10:30
avatar
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако компанията е държавна, то започва да прилича
> на общинските жилища или ведомствените имоти
>
> че какво му е лошото на това държавата да печели
> от нещо?
> Ще направи правилата така че да покаже малко
> социална политика пред Европа....
> То и без това на нашите им е поос##н задника
> .......
> Ще има по-меки мерки при проблеми с доходите.....а
> не при 1-2 закъснения да те заплашат с изхвърляне
> на улицата(предполагам).....
> Все пак когато държавата и банките "движат" заедо
> бизнес , може да се има доверие...
> Дано не звуча наивно......
>

Имаще един текст който беше наречен "Държавна стратегия за жилищна политика" но нищо не се получи.Отдавна не се говори даже.Иначе наистина би било добре да има защита при проблем с доходите.
winking smiley
Чакайте сега, че нещо се обърках. В темата се коментира пътя за оцеляване на строителни предприемачи и клиенти - средния българин. Къде намесихте държавата? Тя инвеститор ли ще е? Изпълнител? Или ще изкупува вече построеното от закъсалите? Почва да ми звучи твърде комунистическо: "Да вземем от всички по-равно и да дадем на по-равните". И аз искам социална политика за мен, но не съм от "интересния" електорат и сигурно няма да ме огрее.
Строителя си е строител. Той да си строи. Най-малкото не е свикнал да мисли с 20 години напред. Тоя времеви хоризонт си е специалитет на банките, застрахователи и пенсионни дружества. В подобна схема разумния вариант е банките да си събират версиите от строителя под формата на апартаменти. Вече тия апартаменти да си ги дават под наем и след примерно след 20 години ако го купиш да ти приспаднат вноските по наема.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
04-01-2009 - 10:28:07
avatar
автоматчик Написал:
-------------------------------------------------------
> Чакайте сега, че нещо се обърках. В темата се
> коментира пътя за оцеляване на строителни
> предприемачи и клиенти - средния българин. Къде
> намесихте държавата? Тя инвеститор ли ще е?
> Изпълнител? Или ще изкупува вече построеното от
> закъсалите? Почва да ми звучи твърде
> комунистическо: "Да вземем от всички по-равно и да
> дадем на по-равните". И аз искам социална
> политика за мен, но не съм от "интересния"
> електорат и сигурно няма да ме огрее.

Идеята е наистина да търсим краткосрочен вариант, и да не се надяваме на държавата.

> Строителя си е строител. Той да си строи.
> Най-малкото не е свикнал да мисли с 20 години
> напред. Тоя времеви хоризонт си е специалитет на
> банките, застрахователи и пенсионни дружества. В
> подобна схема разумния вариант е банките да си
> събират версиите от строителя под формата на
> апартаменти.Вече тия апартаменти да си ги дават
> под наем и след примерно след 20 години ако го
> купиш да ти приспаднат вноските по наема.


Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
04-01-2009 - 11:45:58
Май за БГ е още утопична тази идея.....
Навън работи защото:
- "апетитни" парцели толкова трудно се намират(то и те са все общинска собственост) че строителите "кандисват" дори и на малки % от нея....
Общината например казва на няколко строители: Имаме 3 дка , на които искаме малък спортен център и 20% от апартаментите......а! забравихме , сградите да не са по-високи от 5 етажа (защото строителя ще иска да вдигне небостъргач само и само за си върже 200% печалба)
Ама тук държавните оценки са равни с пазарните(това е основната спънка в БГ май).....
И строителя доволен че има държавни поръчки , и общината че е разиграла търг и е спестила някой лев.....
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
04-01-2009 - 22:09:45
време е контролните органи да санкционират нелицензираните лизингодатели -стрители
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход