Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата

Публикувано от OwnerBG 
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
23-12-2008 - 16:13:21
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> незнаех, че доходите от рушвет и кражба са хитрите
> ходове на умните бизнесмени в България.
> явно човек наистина цял живот се учи...

Не само хитри но и многооооооо големи. Доходите, не бизнесмените

winking smiley winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-23 16:14 от OwnerBG.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
29-12-2008 - 10:46:24
Не случайно се отпускат по-лесно и при по-малки лихви кредити на хора с официални доходи. Най-малкото , защото човек, който търси начин да заобикаля правилата на данъчното облагане ще търси начин и за заобикаляне на правилата при изплащане на кредита.
Второто нещо е склоността към риск - комарджийските кредити са с доста по-високи лихви, а бизнеса е нищо повече от вид комар. Т.е. кредитирането на всякакъв вид хора с доходи от нетрудови взаимоотношения крие висок риск. Вярно е и , че всяко правило има изключения, но как ще познаш кой какъв е трудна работа. И точно в това е разковничето при отпускане на кредити - ако откриеш някакъв задоволителен начин за оценка на риска на клиенти с неофициални доходи ще направиш милиониsmiling smiley Но много по-вероятно е да се окаже, че клиентите са изпаднали в неплатежоспособност, въпреки , че си купуват нов автомобил и телевизор за 5000лв...
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
29-12-2008 - 11:06:50
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Не случайно се отпускат по-лесно и при по-малки
> лихви кредити на хора с официални доходи.
> Най-малкото , защото човек, който търси начин да
> заобикаля правилата на данъчното облагане ще търси
> начин и за заобикаляне на правилата при изплащане
> на кредита.
> Второто нещо е склоността към риск -
> комарджийските кредити са с доста по-високи лихви,
> а бизнеса е нищо повече от вид комар. Т.е.
> кредитирането на всякакъв вид хора с доходи от
> нетрудови взаимоотношения крие висок риск. Вярно е
> и , че всяко правило има изключения, но как ще
> познаш кой какъв е трудна работа. И точно в това е
> разковничето при отпускане на кредити - ако
> откриеш някакъв задоволителен начин за оценка на
> риска на клиенти с неофициални доходи ще направиш
> милиони Но много по-вероятно е да се окаже, че
> клиентите са изпаднали в неплатежоспособност,
> въпреки , че си купуват нов автомобил и телевизор
> за 5000лв...

За съжаление си напълно прав.Може би има една малка група за които неофициалните доходи не са непременно незаконни и това е трудната работа.Ама то ако е лесно ще го правят всички.
Весели празници.
*drink1* *drink1*
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
02-01-2009 - 13:46:38
avatar
Quote

Лизинг до 15 г. предоставя на клиентите "Аспекти". Изисква се първоначална вноска от едва 5, 10 или 20% по желание на клиента. Лихвата е средно около 8% и започва да се начислява след получаване на акт 16 на сградата. Клиентът става реален собственик, когато изплати напълно жилището.

Хе хе, това вече е било в САЩ и познайте какво, точно това доведе кризата на недвижимостите там. Значи при такава схема, ще очакваме як удар в България след 5 години, но ще бъде яко наистина. Защо след 5 години, защото тогава ще стане ясно, че хората няма да могат да си покриват лизинга с включените инфлационни индекси и ще си тръгват, зарязвайки имота в плачевно състояние - с отмъкнати тръби, разбити и наводнени подове и стени, ел. инсталации и пр. Строителите ще трябва да вложат пари, за да го приведат отново в нормален вид за продажба....абе махни, това сме го виждали вече в Хамериката и ся какво стана - плеснаха с ръце и се прегърнаха хамериканците...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-02 13:48 от Geronimo_Mcph.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
02-01-2009 - 13:57:19
avatar
Лееле Geronimo_Mcph къде виде инфлационни индекси бре.Май при отмъкнатите тръби и наводнени подове.
По важно е доверието в отсрещната страна.Точно това го няма сега, ама ще почакаме, ще почакаме и ако не е Годо ще дойде /доверието де/ *pardon*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-02 13:58 от OwnerBG.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
02-01-2009 - 14:38:15
avatar
Quote

Лееле Geronimo_Mcph къде виде инфлационни индекси бре.

Имам застраховка живот с опция допълнителна пенсия, почнах я на 1000 лева годишно преди 5 години, в момента е 1500. Питах ги защо, ами защото, казват, сте подписали инфлационна клауза, демек да са ми останели накрая парите, които ще получа същите, за които е сключена, а не изядени от инфлацията. За 5 години, сумата, която внасям по застраховката ми се е увеличила с 50%. Та смятай си сам цифрите на лизинга...или мислиш, че предприемачите ще ти дадат лизинг без да включат инфлационна клауза в него? Ти може би нещо сънуваш, но дано поне другите хора да не спят като подписват разни заробващи договори...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-02 15:52 от Geronimo_Mcph.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
02-01-2009 - 15:36:49
avatar
Geronimo_Mcph Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Лееле Geronimo_Mcph къде виде инфлационни
> индекси бре.
>
> Имам застраховка живот с опция допълнителна
> пенсия, почнах я на 1000 лева годишно преди 5
> години, в момента е 1500. Питах ги защо, ами
> защото, казват, сте подписали инфлационна клауза,
> демек да са ми останели накрая парите, които ще
> получа същите, за които е сключена, а не изядени
> от инфлацията. Та за 5 години, сумата, която
> внасям по застраховката ми се е увеличила с 50%.
> Та смятай си сам цифрите на лизинга...или мислиш,
> че предприемачите ще ти дадат лизинг без да
> включат инфлационна клауза в него? Ти може би нещо
> сънуваш, но дано поне другите хора да не спят като
> подписват разни заробващи договори...
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 01/02/09
> 02:38PM от Geronimo_Mcph.

Май ти си се понабутал.Преди 5 години за съжаление не се четяха внимателно договорите.От много самочуствие и аз съм хапвал дръвцето /но грешките учат/.
Сега всички четат внимателно /и мислят/.С риск да се повторя проблема е ДОВЕРИЕТО.
Примера който си дал е показателен.Не бих си купил и амбалажна хартия от тази фирма.Който не знае защо, си е негов проблем.
И защо е нужно да се предлага лизинг само от предприемачи.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-02 15:40 от OwnerBG.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
02-01-2009 - 15:57:45
avatar
Мдам, тая "фирма" е AIG Life....има ли нужда да говоря повече? winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-02 15:58 от Geronimo_Mcph.
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
02-01-2009 - 19:03:01
avatar
Geronimo_Mcph Написал:
-------------------------------------------------------
> Мдам, тая "фирма" е AIG Life....има ли нужда да
> говоря повече?
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 01/02/09
> 03:58PM от Geronimo_Mcph.

Аз говорех за строителната фирма но и застрахователя ти е "сУпЕр"
Re: Строителите станаха банки и лизингови къщи и пак му намериха начина да прескочат кризата
02-01-2009 - 19:41:59
абе OwnerBG, виж че човека ти говори за застраховка жовот и помисли малко. какво се е набутал, просто му се индексира сумата и на падежа главницата+лихвата ще бъдат с почти същата покупателна способност както когато ги е подписвал. това набутка ли е? за мен си е доста разумно. друг е въпроса че за БГ брокера всяка една вноска която НЕ е за ипотека е чиста загуба... на комисионна :-)

и какво, строителя ще стане лизингодател, демек ще отдава под наем. собствеността - негова. сега вариантите са два - данъците+текущите ремонти и такси са за собственика, или 2. за сметка на наемателя. първия вариант предполага здраво вътрене на строителя за ремонти на всеки 2-3 години, лихвата през носа ще му излезе, шанса да си фалира, както ти казаха по-рано е голям. вторият вариант е по-реалистичен за българия според мен. но в такъв случай какво имаме:
взимаш имот, римерно за 100к лева. плащаш първоначално 20к лева. плащаш всеки месец към 1000-1200 лева наем. НЯМАШ нищо насреща. апартамента не е твой. чааак след 15 години се прехвърля. и кой ще се навие??? ти ще дадеш ли на някой наемодател 20к лева капаро и тройно по-висок наем, за да получиш опция след 15 години да ти го прехвърли? а ако след 7-8 години реши че няма да ти го прехвърля? а ако фалира? а ако се окаже че ги е ипотекирал за да си купи хасиенда в мексико? а ако нещо по принцип се пре*бе през тези 15 години? кой е тоя балък дето 15 години ще налива пари срещу едно обещание в писмена форма? особено при нашата съдебна система! не знам брокер ли си или не, но явно мислиш българина за много тъпо парче щом рекламираш нещо такова...
ти като си вземеш 2 такива, тогава аз ще те последвам...

със здраве! *drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход