Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1 Януари 2009 ИМОТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОТЪВАТ

Публикувано от Znae6t 
Re: 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОТЪВАТ
13-12-2008 - 19:59:03
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> ако ще сравняваш развитие,трябва да сравниш
> времето,когато се е пукнал балона!
> в сащ балона се пукна в края на 2005.в бг в
> момента се пукна.
> с други думи-края на 2005 и началото на 2006 в
> сащ се равняват на моментното положение в бг.
> мога да ти кажа,че чак до 2007 лятото сащ си
> цъфтяха-повече от година мина,без да се почувства
> удара от обезценяването на имотите и 2 години
> трябнваше да минат,че ипотечната криза да се
> превърне в кредитна(банкова) и още половин
> година,че да прелее в цялата икономика и вкара
> държавата в сериозна рецесия.....
> та в бг едва сега се пука и вече банките
> са се хванали за галавата,а искров намаля
> резеврите им с часове..........представи си кво я
> чака бгетовицата след 1 годсина,след 2 години и
> след 3 години...........
>
>

Хайде да питам.
Като, според теб, балона в САЩ се е пукнал през 2005г., как така още 2 години имотите нито се задържаха, нито паднаха? Защото , наистина до лятото на 2007г. цените им все се качваха.
Защо ипотечната криза се превърна в банкова? Дали не затова, че търгуваха с ипотеки като бесни? Дали защото това не бяха новите, измислени от тях "инструменти"?
Дали нашите банки работеха с тези "инструменти"?
Имаха ли въобще резерви техните банки, или не?
Да са се опитали да ограничат безумното кредитиране там, след като е имало балон?
Да ти е направило впечатление съобщението, че за подкрепа на европейските страни вчера са заделени 200 милиарда- не от САЩ, разбира се?
В какъв интервал от време след пукането на балона бяха взети мерки в САЩ и в какъв- в Европа?
Би ли коментирал дефицита им, все пак?
Би ли коментирал задлъжнялостта на населението- като процент?
Би ли коментирал резултата от денонощното печатане на пари и "простирането според чергата"?
Би ли коментирал и това- защо многоучените, дето не са завършили УНСС ни вкараха в лайната?
И на базата на какво си убеден, че това, което правят в момента там същите тези хора, е правилно, а това, тук- не?

За пореден път ще те помоля. Държавата ни се казва България. Себе си уважавай ако искаш, но след като ние те уважаваме, отговори със същото.
Re: 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОТЪВАТ
13-12-2008 - 20:11:04
ха,къде прочете,че 2007 цените в сащ са растяли?нали съм ви казал да не четете вестник пари?
дори и едно време,когато бълваха небивалици,съм ви пускал реални статии(не дирижирани,както беше всичко в бг)?
кулминацията беше 2005,до средата на 2006 още леко качваха,но сделкитъе драстично бяха намаляли и вече имаше връщане на имоти на банките.
какво си го захапала дефицита на сщ?
ако толкоз те интересува,ще ти кажа,че бг е с ПЪТИ ПО ГОЛЯМ ДЕФИЦИТ!!!!!!!!!
бгетовицата има РЕКОРЕН ДЕФИЦИТ ЗА ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!!!!!!!
българия ще я наричам тази страна,когато н3е се управлява от комунисти,крадци,лъжци и дезинформатори........до тогава за мен е бгетовица,станишовца,матрьошковица,баламурджийница,държавата,която прави ръст в БВП чрез производсто на бай гановци.
изберете си Камелче,свестно правителство,превърнете държавата отново в цивилизована,от банановата република,която в момента е.......и съм готов да я прекръстя и нарича българия отново........а до тогава със тази станишовизация......тва не е българията,която беше преди 4 години,повярвай ми-от страни се вижда най-добре.....че е бгетовица
Re: 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОТЪВАТ
13-12-2008 - 20:57:09
Аз отдавна не се занимавам с масовото строителство като жилищни имоти в все по презастрояващи се квартали и ваканциони селища.Не ми се занимава с разни такива алчни инвеститори дето си мислят ,че и от лайната дето серат могат да печелят.В сряда почнах нов обект строителство един огромен автосервиз ,но човека си има парите не ползва кредит и има доста работа и тази инвестиция за него ще го изстреля още.Човека не си купува плазма ,а да няма с кво да си избърше гъза.Да ме извините за израза.Той ще си има имота,сградата и техниката вътре и ще си го ползва ,а тези дето ще продават разни нескопосани разпределения дето 65 квадрата са реално нема и 45 те вече умират.Идва наскоро един умник дето строи жилищна сграда с цел спекулация някаде 1400квадрата на парцел дето на времето го е купил за 60 евра и вика да му направя стойностна сметка да кандидатства пред банка за кредит.Разтягам аз локуми и му изкарвам презавишена цена около 610 лева направо ако някой разбира от банката ще види че си е жива измама.Взима нашия герой парите и първото нещо което прави да си купи баничарка за 200 000лева грубо G класа увеличен модел на баничарка с екстри непознати за мен.Но винаги има едно голямо нещо което се загнездва като един неприятен гъдел в човека чакащ кога ще свърши този момент на благополучие нещо продажбата на зелено е като головия актив на българския национален отбор по футбол.И човека си строи но има груб строеж два етажа го делят от заветното кота било и нема за така наречените инсталации и прехвалените шпакловка и замазка.И пари нема.Един доста неприятен момент за гордия притежатл на многоуважаваната G класа.И момчето се завръща един обикновен ден и още от вратата се провиква управяй надзора вече и кръвно дигам и вика спасявай ме направими акт14 което става макар че до кота било остават само етаж и половина успял е все пак да налее шайби и колони на предпоследния етаж.И "горкият" човечец все още търси кредит ,а кво ще стане с малцината закупили новодомци кредитополучатели тепърва ще научите.

На гол гъз чифте пищови не върят щото докато ги извадиш ще те нападнат изотзаде.
Re: 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОТЪВАТ
13-12-2008 - 21:12:24
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Между фаталист и реалист в днешната ситуация е
> косъм разликата ! Но лавината е добре описана !
> Какво да правим ...... то явно червеното
> правителство е урочасано . Всички помним , ама ако
> се сбъдне твоята прогноза ли да кажа !? 97-ма ще
> ни е песен !
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
няма да се притесняваш.
вие сте си ги избрали политиците и съм сигурен,че няма да лъжат избирателите си(овците).............тва само нагъл бандит може да изпозлва доверието,което му е поверено,за да манипулира хората,гласували му това доверие.
според мен,ако "случайно" кризата дойде,кадровиците веднага ще вземат мерки за изгонването й.
ще направят поредния пленум и на него ще гласуват,да няма криза и готово.
плановата икономика е по лесно управляема от пазарната-според наръчника на плановика:

НЕЩО,КОЕТО СЕ ОТРИЧА,ЧЕ СЪЩЕСТВУВА,СЛЕДВА,ЧЕ ГО НЯМА
каква криза,след като няма такава,а?


а ако случайно някоя от медиите пречи за управление на плановата икономиката-с други думи казва това,което не трябва да се казва-има и инструментариум против западните манипулатори....казва се ДАНС!
пращат ги,пребиват с чукове и бухалки "непослушната" медия и пак криза няма.........
ми че ти дори си живял по бай тошово време на планова икономика.......да си прочел някъде за криза в бг през тези 44 години??????
ами не-винаги сме били добре, преизпълвали сме плана........таз петилетка за 3 години,другата за 2..........
само си чел за лошите капиталисти как мрели от глад.......

хайде сега-повторението майка на знанието!

КРУШАТА НЕ ПАДА ПО ДАЛЕЧЕ ОТ ДЪРВОТО.....или какъвто бащата,такъв и сина.....няма да разбиваме семейните традиции (жокер-хвърли един поглед кой е татенцето на станишката).......и ще разбереш смисъла на поговорката
Re: 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОТЪВАТ
13-12-2008 - 21:17:39
Чшшшш я си успокой тона и иди си вземи хапчетата , че вече май подпали ми се струва !? Ако ние сме ги избирали ти къде беше ! Или ще кажеш , че не си гласувал !
Аре дръж се малко ,А !? smoking smiley
Re: 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОТЪВАТ
13-12-2008 - 21:26:05
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Чшшшш я си успокой тона и иди си вземи хапчетата ,
> че вече май подпали ми се струва !? Ако ние сме
> ги избирали ти къде беше ! Или ще кажеш , че не си
> гласувал !
> Аре дръж се малко ,А !?

=====================================================

оффффф,споко-аз не съм гласувал за тях......не съм изкуфял до такава степен.....
нито пък ще живея в държава,където да ме мислят за балък.......
благодаря,ама не, благодаря.
кат чуя за комунисти и комунистически похвати и се изприщвам.....имам алергия към тях.....и следователно,поради алергията ми,ме е накарала за стоя възможно най-далече от такива......и съм отишал там,дето такива не съществуват.......
жокерче-бившите врагове на народа......и най лошите.......
в такава държава съм,където комунист не може да вирее-мрът като хлебарки напръскани с райт.


Re: 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОТЪВАТ
13-12-2008 - 21:32:50
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> MB2316 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Чшшшш я си успокой тона и иди си вземи
> хапчетата ,
> > че вече май подпали ми се струва !? Ако ние
> сме
> > ги избирали ти къде беше ! Или ще кажеш , че
> не си
> > гласувал !
> > Аре дръж се малко ,А !?
>
> ==================================================
> ===
>
> оффффф,споко-аз не съм гласувал за тях......не съм
> изкуфял до такава степен.....
> нито пък ще живея в държава,където да ме
> мислят за балък.......
> благодаря,ама не, благодаря.
> кат чуя за комунисти и комунистически
> похвати и се изприщвам.....имам алергия към
> тях.....и следователно,поради алергията ми,ме е
> накарала за стоя възможно най-далече от
> такива......и съм отишал там,дето такива не
> съществуват.......
> жокерче-бившите врагове на народа......и най
> лошите.......
> в такава държава съм,където комунист не може да
> вирее-мрът като хлебарки напръскани с райт.
>
>
>
Предлагам ти да не политизираме темата щото ще стане изнервено !
Прави анализ на бизнеса , ама недей да газиш в лайната , защото и ние знаеме туй - онуй за лобита , шуробаджанащина и т.н.
И не вярвам , че си мислиш че ни е много гот някой левак да ни вземе нещо изпод носа , защото бил на еди кой си левия ташак !
Аре спираме с политиката !

Re: 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОТЪВАТ
13-12-2008 - 21:55:18
Ооо дискусята пак се е сгорещила доста!

Да допълня и аз: Според мене точно чуждите банки напомпиха балона със неограничениa паричен ресурс,и изкуствено балониране.Но явно те имат гаранции от правителството,защото отпуснатите кредити според БНБ ,се числят като външен дълг на БГ.На комунягите не им стига акъла да спекулират както чуждите банки.БКП-то може да окраде някои фонд,да фалира някои завод,или друга подобна измама.Обаче играта с балонa си е дело наи-вече на чуждите банки.А кои ще плаща на финала: Мисля БНБ/Бг
Re: 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОТЪВАТ
13-12-2008 - 22:01:56
gorje Написал:
-------------------------------------------------------
> Ооо дискусята пак се е сгорещила доста!
>
> Да допълня и аз: Според мене точно чуждите банки
> напомпиха балона със неограничениa паричен
> ресурс,и изкуствено балониране.Но явно те имат
> гаранции от правителството,защото отпуснатите
> кредити според БНБ ,се числят като външен дълг на
> БГ.На комунягите не им стига акъла да спекулират
> както чуждите банки.БКП-то може да окраде някои
> фонд,да фалира някои завод,или друга подобна
> измама.Обаче играта с балонa си е дело наи-вече
> на чуждите банки.А кои ще плаща на финала: Мисля
> БНБ/Бг

В тази материя не съм специалист , но кажи какво стана ? Банките станаха собственици на доста недвижимо имущество , май !? И какво ще го правят ? Май ще продават на загуба !? Ако са кредитирали 70-80% от онези вече химерни 1000-1500 евро/ м2 и са имали щастието да вземат някоя и друга лихва от кредитиран Х , какво се получава - те са 0:0 ако продадат на 700-1000 евро/ м2 , нали ? Лихвите да кажем са отишли за техни вътрешни разходи най-общо казано !
Е кога ще го продадат на тия цени ?
Re: 1 Януари 2009 ИМОТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПОТЪВАТ
13-12-2008 - 22:05:25
Никога нема да го продадат.Ще станат собсвеници на най недвижимото имущество.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход