Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)

Публикувано от Uraa 
Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
05-12-2008 - 20:51:29
Това е за инвеститорите.
Едно от най-важните неща при инвестирането в НИ е прихода, който ще се получи от вложените средства. Добра възвращаемост е тази, която ти дава поне 7-8% чист год. доход.
В момента виждам възможности за инвестиране в Лос Анджелис, които са с такива, че и по-добри показатели. Това бе почти немислимо преди няколко години.
Даже и на такива ниски цени продажбите пак не вървят. Според мен пък ако човек може да си го позволи точно сега преди икономиката да тръгне нагоре е момента да се инвестира, после след няколко години всеки, който не е купил нещо ще гледа със съжаление за пропуснатите възможности. Предполагам, че има и много други места по света където съществуват подобни възможности. Ако имате излишни пари смело, но и разумно ги вложете, щанса да сбъркате е много малък (ако е разумно инвестирано).
В сравниние в БГ е много рядко да намериш имот в момента с такава възвращаемост, и в предвид идващия срив на НИ ще бъде лошо решение да се купува с инвестиционна цел. Твърде голямо е разминаването на % на възвращаемост на вложените средства с това, коети "би трябвало да бъде", което прави инвестицията лоша поради това много е вероятно сигурно 95% вероятност и БГ да я удари такъв срив, че цените да паднат над 2 пъти - в средно ниво райони, а за лошите още повече, докато % на възвращаемост стане привлекателен за инвестиране..
... Ако сте планирали да инвестирате, хубаво си помислете ...


Успех.




.[www.beinsadouno.org]
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
05-12-2008 - 23:18:49
avatar
7-8% чист год. доход, това след като махнеш инфлацията ли е? Защото ако не е то и банките ти дават подобни лихви, като инвестицията е практически безрискова. Разбира се като изключим инфлацията. Принципно пазарите са глобални и можеш да инвестираш където искаш.
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
06-12-2008 - 09:35:13
Да 7-8 чист доход.
Не забравяй, че имотите за които говоря са с цени на сринат пазар. С други думи подценени и след около 3-4 год цената им ще се вдигне поне с 30%, сметни колко ще ти донесе това на ивестицията.
Плюс това всяка г. може да вдигаш наема с около 4% за 10г. наема ще ти е станал с около 50% повече и възвращаемостта вече ще още по-голама и цената на имота ако е в що годе добър район ще е около 2 пъти по-висока при един нормален растеж на цените на НИ.




.[www.beinsadouno.org]
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
06-12-2008 - 09:51:54
Манете ги имотите. А кажете в какво смислено може да се инвестира. Българската борса мисля, че си струва при нива на Софикса около 270. Другото е балон. Проблемът е, че в България кризта ще е свирепа поради това, че политиката е ефектите и да се забавят до изборите. Наистина не знам в какво си струва да се инвестира. Имотите бяха феномен в цялта си история. Такива цени никога вече няма да видим. Петролът отива към $25, златото и то се оказа балон. Моментът едва ли е подходящ и за собствен бизнес, предвид тоява че не се знае колко ще е курсът на еврото догодина. Да ще имаме хиляди безработни, ще имаме ипотеки на смешни цени въпросът е не на Вуте да му е зле да накараме Вуте да работи за нас и да му приберем париците. За сега ми се струва, че на Вуте можем да му вземем само панелния климизарник или смешната гарсониерка с кухня в хола, което както и да го гледаш са си на босия цървулите.
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
06-12-2008 - 10:12:15
avatar
Добре ами защо просто не си държите част от парите в депозит, а другата част, в фонд на някоя голяма инвестиционна банка, последните данни от САЩ, не са много обнадеждаващи, за Европа лично аз съм по голям оптимист, че рецесията ще отмине по-бързо. Точно преди една година DAX30 беше 8000 пункта вчера затвори на 4.381 преди седмица беше на 4180, аз лично бих сложил малко пари там. :-) Но всеки инвеститор трябва преди да инвестира да е наясно 1. колко риск иска да поеме 2. с какъв хоризонт инвестира, инвестициите в акции в моментната ситуация са дългосрочни. Според мен най-доброто в момента е да се вкарват пари в ренти и европейски blue chips. За САЩ не бих инвестирал в blue chips или поне такива с изключение на финансовия сектор и автомобилната индустрия а покрай ния и доставчиците на автомобилната индустрия.

Ти предлагаш да инвестираме в НИ в САЩ, нали се сещаш, че един български инвеститор няма почти никаква информация за имотите в САЩ да отиде на място да купи 2-3-4 къщи , да ги дава под наем и след 4 години да ги продаде без да е на място ще е свързано с допълнителни разходи. Освен това инвестицията трябва да е минимум 200000-250000 долара.
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
06-12-2008 - 12:06:42
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Манете ги имотите. А кажете в какво смислено може
> да се инвестира.




В оръжие,охрана и сигнално охранителни системи.С покачването на безработицата ще се дигне и престъпноста.Ще се върнем към ония времена дето те е страх да се движиш пренасяйки "активи"(пари,бижута.моб. телефон) за повече от 50 лв. в себе си.

И да добавя по време на криза не се инвестира,а се спекулира.






Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-06 12:08 от detonator.
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
06-12-2008 - 13:12:51
detonator Написал:
-------------------------------------------------------
> greenbul Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Манете ги имотите. А кажете в какво смислено
> може
> > да се инвестира.
>
>
>
>
> В оръжие,охрана и сигнално охранителни системи.С
> покачването на безработицата ще се дигне и
> престъпноста.Ще се върнем към ония времена дето те
> е страх да се движиш пренасяйки
> "активи"(пари,бижута.моб. телефон) за повече от 50
> лв. в себе си.
>
> И да добавя по време на криза не се инвестира,а се
> спекулира.
>
>
>
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 12/06/08
> 12:08PM от detonator.


Да това го знам, другото е низкокчествена храна и лекарства. Но някак не се виждам да стана борче и да напълня мазето със шмайзери, който да продвам като му дойде времето.

Според мен най-изгодно е да се спекулира с отчаянието на хорта, които ще стигнат на ръба. Представям си как едно семейство губи и работата и дома си. Как обаче да се възползваме от човешкото нещастие за да направим пари е въпроса.

Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
06-12-2008 - 13:20:48
Според мен най-изгодно е да се спекулира с отчаянието на хорта, които ще стигнат на ръба. Представям си как едно семейство губи и работата и дома си. Как обаче да се възползваме от човешкото нещастие за да направим пари е въпроса.


Сигурна съм, че не го мислиш.
Аз бих поставила въпроса така: как да се възползваме от човешките потребности, за да се направят пари?
Макар, че и този начин си има своите нюанси.....
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
06-12-2008 - 13:43:08
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Според мен най-изгодно е да се спекулира с
> отчаянието на хорта, които ще стигнат на ръба.
> Представям си как едно семейство губи и работата и
> дома си. Как обаче да се възползваме от човешкото
> нещастие за да направим пари е въпроса.
>
>
> Сигурна съм, че не го мислиш.
> Аз бих поставила въпроса така: как да се
> възползваме от човешките потребности, за да се
> направят пари?
> Макар, че и този начин си има своите нюанси.....


"Влиезнаха в нащъ къщъ ниакакви нипознати. Искаха да ни взиемат работити" - казва едно момиче и се разплаква.
Репортаж в обедния Календар от днес. Гелдайте в Нетера. Гледайте сега щото в момента е новина, а след време ще е нещо банлно.

Иначе ок. Извинявам се имах предвид как да се възползваме от човешките потребности, за да се направят пари.
Re: Къде да се инвестира? (Това е за инвеститорите.)
06-12-2008 - 22:03:15
Извиняваите не прочетох постовете, но понеже темата е къде да се инвестира
според мен във ВЕИ и изобщо неща свързани със "зелена енергия" , както и в някакви преработвателни системи....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход