Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Средната цена на жилище пада до ?800 на кв. м

Публикувано от Znae6t 
Re: Средната цена на жилище пада до ?800 на кв. м
30-11-2008 - 23:01:51
avatar
Елементарно-оставаш без работа в големия град-за колко време ще ти стигнат парите, ако няма друга работа на хоризонта.Почваш да спиш по входовете и подлезите и да ровиш кофите за боклук или се прибираш откъдето си?
Наистина нямаш представа за какво става дума.Какво ще правят работилите по строежите и във всичките дейности,свързани с тях.А тези от магазините за вносни луксозни стоки,купувани досега на кредити и складовете за тях?Транспортните фирми?Не забравяй,че тук става това,което в България ще дойде след месеци.

Бъди услужлива,дай ми българска дума за фърст тайм байър и парт-ексчейндж,ако имаш представа за какво става дума.И ако може да не е пали-драсни-клечка.Понякога освен чуждици има и заемки,казваше другарката в ТВУ-то и ни завърташе по един шамар с много обич. winking smiley
Re: Средната цена на жилище пада до ?800 на кв. м
30-11-2008 - 23:34:47
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> Елементарно-оставаш без работа в големия град-за
> колко време ще ти стигнат парите, ако няма друга
> работа на хоризонта.Почваш да спиш по входовете и
> подлезите и да ровиш кофите за боклук или се
> прибираш откъдето си?
> Наистина нямаш представа за какво става
> дума.Какво ще правят работилите по строежите и във
> всичките дейности,свързани с тях.А тези от
> магазините за вносни луксозни стоки,купувани
> досега на кредити и складовете за
> тях?Транспортните фирми?Не забравяй,че тук става
> това,което в България ще дойде след месеци.

Аман от умници, които от години не са се връщали в България, забравили са българския език и имат нахалството постоянно да дават мрачни прогнози. Нали в странство е гот, те се притеснявай за нас, и не ни поучавай какво да правим!
Re: Средната цена на жилище пада до ?800 на кв. м
30-11-2008 - 23:36:07
avatar
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> Елементарно-оставаш без работа в големия град-за
> колко време ще ти стигнат парите, ако няма друга
> работа на хоризонта.Почваш да спиш по входовете и
> подлезите и да ровиш кофите за боклук или се
> прибираш откъдето си?
> Наистина нямаш представа за какво става
> дума.Какво ще правят работилите по строежите и във
> всичките дейности,свързани с тях.А тези от
> магазините за вносни луксозни стоки,купувани
> досега на кредити и складовете за
> тях?Транспортните фирми?Не забравяй,че тук става
> това,което в България ще дойде след месеци.
>
> Бъди услужлива,дай ми българска дума за фърст
> тайм байър и парт-ексчейндж,ако имаш представа за
> какво става дума.И ако може да не е
> пали-драсни-клечка.Понякога освен чуждици има и
> заемки,казваше другарката в ТВУ-то и ни завърташе
> по един шамар с много обич.


Знаеш ли, че в "големия град" имаше 19% безработни преди 10г? А работещите взимаха по няколко долара? Че държавата фалира- съвсем официално, а спестяванията на хората изчезнаха яко дим? За кое, по- точно, нямам представа?
Кога някой от ровещите по кофите се е върнал там, където те на пръсти се броят?
Няма как да ти помогна с липсата на познания по български език, въпреки че имам желание.
Предполагам, че "фърст тайм байър" е човекът, който си купува основно жилище. В което ще живее.Такива са огромния процент от теглилите кредит. А "парт ексчейндж"- този, който би искал да се разшири........
За основното жилище данъците в България са наполовина. А услугата " разширяване" наистина не се предлага от предприемачите.........
Ако бъркам, поправи ме. Дори ако ти се наложи да използваш повечко думи за обяснението.......
Re: Средната цена на жилище пада до ?800 на кв. м
30-11-2008 - 23:53:17
Камелия : gamper не фантазира за ситуацията във развитите държави.Наистина картинката е жестока в момента!
Изречението( " Не забравяй,че тук става това,което в България ще дойде след месеци" )го е написал като предположение.

Дано не ви удари и вас!
Re: Средната цена на жилище пада до ?800 на кв. м
01-12-2008 - 00:04:11
avatar
gorje Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия : gamper не фантазира за ситуацията във
> развитите държави.Наистина картинката е жестока в
> момента!
> Изречението( " Не забравяй,че тук става
> това,което в България ще дойде след месеци" )го е
> написал като предположение.
>
> Дано не ви удари и вас!
>


Не мисля, че фантазира. Достатъчно информация идва отвън. И не си правим илюзии, че ще ни се размине.
Дразни ме това, че вместо да кажете точно какво става при вас, как се справяте и да отчетем разликите в изходните данни, та да разберем къде сме,вие вече ни отписвате..........с наслаждение.
За пръв път, сега, от теб чета това- "Дано не ви удари и вас!". И ти благодаря за добрите думи.
Re: Средната цена на жилище пада до ?800 на кв. м
01-12-2008 - 00:04:22
avatar
Ех че хубаво нещо ни чака.За 18 години трета криза.Май някой не помни какво е да чакаш в 6 сутринта за две бурканчета кисело мляко че повече не дават.Нас тъпанарите точно кризите ни правят силни.Тук сме. Останахме. И ще останем.

За Бай Пешо

Аман от умници, които от години не са се връщали в България, забравили са българския език и имат нахалството постоянно да дават мрачни прогнози. Нали в странство е гот, те се притеснявай за нас, и не ни поучавай какво да правим!
*beer* *beer* *beer* *beer*
Re: Средната цена на жилище пада до ?800 на кв. м
01-12-2008 - 00:26:06
Kамелия Написа:Дразни ме това, че вместо да кажете точно какво става при вас, как се справяте и да отчетем разликите в изходните данни, та да разберем къде сме,вие вече ни отписвате
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Не разбирам въпроса ти!Всяка държава използва различни антикризисни мерки .Според възможностите!
Re: Средната цена на жилище пада до ?800 на кв. м
01-12-2008 - 00:53:06
avatar
По същия начин,по който хиляди българи се върнаха от чужбина и да речем половин милион поляци напуснаха УК,така и тези от София и другите градове,придошли там покрай бума с имотите няма да имат голям избор.Ако са взели междувременно жилище на кредит това никак,ама никак няма да им облекчи положениято.
При парт -ексчейнджа предприемача,построил жилище го заменя срещу настоящето на купувача ,помага му да намери ипотека и търси купувач за старото,като сам си поема рисковете и печалбите.Това си е чуждица,няма български еквивалент.

най-точния превод на фърст тайм байъра е нещо като човек,стремящ се да се покачи на имотната стълбичка и от там или да живее в купения имот или да го замени на по-късен етап с по-голямо.Имаще смисъл да се стремиш непременно да си фърст тайм байърпреди,когато наемите бяха по-големи от вноските по ипотеките,после нещата станаха по-сложни.
какво става при нас ли?Всеки ден излиза информация за хиляди останали без работа-отначало строежи,после складове за строителни материали и инструменти под наем,после магазини за електроника и други глезотийки,скъпи дрехи,скъпи хранителни магазини,после почнаха и по-ефтините магазини д съкращават персонал.По 130-140 семейства на ден си губят домовете.
Аз се справям,защото преди година се усетих накъде духа вятъра и се прехвърлих да строя боници и училища.Утре почвам нов строеж на голяма болница-4 години работа.Приятелите ми са в строеж на училище.Другите познати не се справиха и се прибраха в Бг.
Знаеш ли например ,че Планекс са съкратили половината персонал?Щом си по имотите,би трябвало да знеш кои са.
С Бай бабо да не ме срещне мечка,Дано да ви се размине и криене на главата в пясъка нищо няма да стане.
И преди съм казвал-га пили-пяли,га плащали-плакали.
Не гледай какво е било преди,виж какво ще е утре.
Световната икономика вече няма да е на цикли,а ще е на балони и спадането им.
Беше питала за МВФ-случайно ли като подписаха споразумението за помощ с Унгария страната девалвира форинта с 20 %?

Съвети на никого не съм давал-само на Камелия за ремонта в къщата и и бях добронамерен и обективен.Защото беше помолила за съвет.Иначе не давам-знам какво е казал Конфиций по случая. winking smiley

Сори за изядените букви тук-таме-има проблем със сайта и много трудно оправям печатните грешки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход