Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...

Публикувано от Uraa 
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
29-11-2008 - 13:37:13
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> pike благодаря за отговора.Примера е малко стар но
> го приемам.За съжаление това е потвърждение на
> моето мнение че падат цените на безумните оферти
> на лоши или много лоши локации.
> Добрите имоти държат добри цени.Ако е купен с
> разум и знаене, проблем с цената не може да
> има.Криза няма, има многознайковци които се
> изказват неподготвени.
>
Понеже не съм нито от едната,нито от другата страна на "вашата" барикада",посещавам форума заради техническия му раздел,ще наблегна на следното: цените падат на всички градски жилища,а не само на безумните,лошите и т.н.А нови в момента не се купуват!!Казано по друг начин,който си е купил жилище 2007/2008г е потенциално засегнат от ситуацията в момента,защото оттогава насам стана безумно с цените.Не обяснявайте на тези хора,че имота им е инвестиция,защото то просто се оказа обратното.Става въпрос за купилите без кредити,а другите вече са американци!
Впрочем примера ми е отпреди седмица,а жилището е супер-140м2.Исках да кажа какво става с тези,които продават в момента.Нали все пак по сключените сделки съдим за състоянието на пазара.

winking smiley
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
29-11-2008 - 15:09:31
Защо за всичко упреквате брокерите, когато беше бума с Англичаните, някои прекрачиха мярката спрямо продавачите , но сега ситуацията е коренно различна.
Доста Агенции си свалиха процента комисион под 3, само и само да направят някоя сделка. Как ще ми обясните факта, че строители много бързо си свалиха тяхната цена във Варна и околностите с 15.000 евро за апартамент, значи можело да се продава и на по-ниски цени. Всички се хващат за хилядата евро комисион за Агенцията. Това лято няколко "Строители" искаха да свалят цените си, но имаше картелно споразумение между тях и се страхуваха от "инфекция". Сега след 15-ти септември всеки от тях тръгна да си спасява кожата. Каруцата се обърна. Които има здраво дупе да си направи Агенция, да хвърля по три - четири хиляди лева за реклама, офис, телефони, гориво, заплати и други и тогава ще види пазара на имоти от друг ъгъл.
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
29-11-2008 - 21:37:49
avatar
pike 140м2 за 75000Е е прекалено лоша сделка. Това не е криза а катастрофа за собственика.Кой ли го е "подпомагал".
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
29-11-2008 - 21:47:55
avatar
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> pike 140м2 за 75000Е е прекалено лоша сделка. Това
> не е криза а катастрофа за собственика.Кой ли го е
> "подпомагал".


Може да е, а може и да не е. Не знаеш нищо за имота. Не знаеш кога и на каква цена е купен. Но бързаш да питаш " кой го е подпомагал"........ spinning smiley sticking its tongue out
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
29-11-2008 - 21:57:58
Като видях заглавието на темата за пореден път и се запитах дали вече и брокери бият барабана, че имотите ще падат или всички бият празния брашнен чувал.
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
29-11-2008 - 22:29:16
avatar
камелия сделката наистина е мноого лоша.Под "подпомагал" не търся да обвинявам брокер или посредник.Но това е цена далеч от пазарната и наистина явно има и " нещо друго" Не е редно да коментирам при липса на повече инфо. winking smiley
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
29-11-2008 - 22:32:26
avatar
камелия имаш ли мнение по следното

Много моля всички "специалисти по кризата в имотите" посочете само два имота с читаво местоположение на които са падналииииии цените.

Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
30-11-2008 - 01:14:02
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------

> Много моля всички "специалисти по кризата в
> имотите" посочете само два имота с читаво
> местоположение на които са падналииииии цените.
>
>


Toва е много лесно върви в коя да е агенция и им искай честно мнението. Или изчакай още малко и ще почнат да ти ги сочат по ТВ'то и вестниците.
Аз за себе си 99% съм сигурен, че ще има срив. Писал съм по този въпрос още по миналото лято. Писах и миналото лято. Една жена nino мисля, че й е ника темата бе "ужасно закъснях с продажбата ... "прочети ако искаш какво съм писал в нея тема. Самата тя трябваше да свали цената на имота си за да го продаде, който е бил на хубаво местоположение.
Може да я попиташ дали съм я объркал с мненията/съветите си и дали е доволна..
Може още да се направи проверка как вървят цените на имотите в него район за сравнение с латото. Тя продаде за 115 х. Е. Сега подобните апартаменти в него район ще са максимум 100х. Е. ( да не кажа 95х. и до една две г. ще отидат и до 75х., а може и още по-надолу това го казвам без да съм бил в него район и да го познавам и не смятам, че гадая. Това е една пазарна и икономическа закономерност, която ще се случи.).

Всичко хубаво ти желая. Българските имоти ги чака срив. Това ще стане без значение дали аз ти или кой да е го искат или не, харесват или не.

Успех.






.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-02 11:16 от Uraa.
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
30-11-2008 - 09:53:49
avatar
Uraa че идва криза никой не спори.Нека обаче да не говорим че е налице в момента.Сам казваш че ще има срив в скоро време.Проблема е че масово се пророкува катастрофа.От 1991г. съм на пазара на имоти и съм преживял всички кризи до момента.Ще дам един пример от днешните дни.Испанците в момента преживяват супер катастрофа но не бият барабана на лошите пророци.Корупцията при тях е на страхотно високо ниво, но света сочи нас.Смяташ ли че хората които ще се върнат в България ще отидат по родните си места, или ще отидат в големите градове.Има няколко специфични разлики при нас, които ще забавят и омекотят идващата катастрофа. И накрая за агенциите и брокерите.Вече три години те не са най знаещите и познаващи пазара.Прекалено малка част от пазара минава през тях и наистина стоят несериозно при "професионалните прогнози". winking smiley
Re: Вече и брокери почват да бият барабана, че цените ще се сриват ...
30-11-2008 - 10:57:56
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия имаш ли мнение по следното
>
> Много моля всички "специалисти по кризата в
> имотите" посочете само два имота с читаво
> местоположение на които са падналииииии цените.
>
>

Е как 2 имота, 20002 имота ще ти покажа, заедно с два пъти по толкова постове, че чероморието е топ локация (от преди една година разбира се). Единствен аргумент за хората които си мислят, че икономическите закони не важат на всякъде е, че не всичко се случва веднага и на мига. Чакайте имайте търпение, ще видите имоти на цени под себестойността им която знаете, че след падането на обезщетениата и цените на материалите пак е под 300 евро. Четете постовете в дир.бг -> хората надлежно са се осведомили колко ми излиза на инвеститора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход