Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Земетресението и цените на имотите

Публикувано от petichka 
Анкета: Земетресението и цените на имотите
15-11-2008 - 23:45:46
Мислех да си купувам апартамент, но след преживяното днес съм силно обезпокоена, че при силно земетресение може да ги изгубя. Сега се чудя дали не е по-добре да си изхарча паричките за удоволствия - да си купя кола, да отида на няколко екскурзийки, да запиша езикови курсове...
Re: Анкета: Земетресението и цените на имотите
16-11-2008 - 02:00:58
Ще почнат клентите да задават въпроси относно качеството и стандарта на материалите използувани за строеж и качеството на работата.

Много е важно например желязото използувано при строежа да е по стандарта. Чувал съм че строители слагат по-евтино желязо, с по ниски характеристики на опън натиск и ускване, което е трошливо. А би трябвало да бъде по-еластично и да не се чупи лесно при огъване, усукване и опъване.
Дано да няма паднали сгради, етажи балкони....




.[www.beinsadouno.org]
Re: Анкета: Земетресението и цените на имотите
16-11-2008 - 07:54:21
За какво си се притеснила.Аз си помислих , че при едно сериозно земетресение може да неуспея да изведа семейството от 9 етажния блок.

А ако толкова си притеснена за жилището си има ЗАСТРАХОВКА.
Re: Анкета: Земетресението и цените на имотите
16-11-2008 - 08:44:53
Това не е САЩ! ТУк има да си чакам изплащането на застрахвката, ако въобще го доживея.
Живея на втори етаж, но ако ме затиснат стените докато спя, едва ли има значение дали съм на втори или девети.
Казано накратко проблемът ми е следния:
Имам някаква сума пари, които в момента са в банка. Заради финансовата криза е опасно да ги държа там. Нямам качества на търговец и ако ги инвестирам в бизнес още по-сигурно е, че ще ги изгубя. Мислех си да си купя самостоятелно жилище, но предвид некачественото строителство, пак ми се струва опасно, дори и за живота ми. А и ако ще се умира, то поне да си поживея преди това.
Re: Анкета: Земетресението и цените на имотите
16-11-2008 - 09:47:36
Купи си парцелче направи си къща и си гледай живота.
Re: Анкета: Земетресението и цените на имотите
16-11-2008 - 10:04:45
Нема да се отрази грам. Софианецут мисле, дека бетонут е вечен.

Иначе сериозно - аз не гласувах защото цените ще паднат двойно и тройно поради сруги причини - свръх предлагане, липса на кредити, падане на цената на труда и строителните материали, практически неограничено количество терени след спирането на Кремиковци и най-вече любимата ни балканска ПСИХОЗА.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-16 10:07 от greenbul.
Re: Анкета: Земетресението и цените на имотите
16-11-2008 - 10:09:35
Аз също не гласувах.Предния пост отговаря на много въпроси.
Re: Анкета: Земетресението и цените на имотите
16-11-2008 - 12:27:55
Ами на този принцип някога въобще сключвала ли си застраховка.

Аз съм.За щастие досега на съм имал 100% щета.Но на всички други са откликвали своевременно.Да не говорим , че при едно наводнение на магазина имах загуби за 700-800 лв. а те ги оцениха на 3000 и ги изплатиха.

Пробвай със застраховка.Премиите на са големи , покриват доста рискове и се спи по спокойно.
Re: Анкета: Земетресението и цените на имотите
16-11-2008 - 12:33:35
взех си кола , инвестирах в реклама на фирмата ни и естественно в техника и необходимото оборудване ,сложих малко пари в земя(не я взех скъпо)
сега съм се ориентирал за едни обучения..........
Re: Анкета: Земетресението и цените на имотите
17-11-2008 - 15:12:31
petichka Написал:
-------------------------------------------------------
> Мислите ли, че цените на имотите в София рязко ще
> паднат в резултат на днешното земетресение?
>
>
> Със сигурност ще намалее търсенето и цените рязко
> ще паднат.
>
>
> Може малко да намалее търсенето и цените леко да
> паднат.
>
>
> Все още има силно търсене и няма да се отрази.
>
>
>
> 17 votes
> Покажи резултати
> Мислех да си купувам апартамент, но след
> преживяното днес съм силно обезпокоена, че при
> силно земетресение може да ги изгубя. Сега се чудя
> дали не е по-добре да си изхарча паричките за
> удоволствия - да си купя кола, да отида на няколко
> екскурзийки, да запиша езикови курсове...

Взимаш една каравана или кемпер и света е твой, има кемпери по 50кв.м. ултра лукс за по 50К доларес и живееш кадето си искаш.

Всеки отворко предричащ спад на цените е потенциален купувач на имотче. Тез дни огромни количества таквиз субекти почнаха да се изявяват
smiling smiley . Щом се поразвържат спекулантските имоти цената ще поеме нагоре при толкоз пациенти.

Днеска се информоирах колко са вписванията за СФ - средно 300бр. тез дни на годишна база са 75 000бр. та така.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход