Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сертификат за Енергийна Ефективност... или как се спасява строителния бизнес...

Публикувано от AlximikA 
Re: Сертификат за Енергийна Ефективност... или как се спасява строителния бизнес...
17-11-2008 - 15:26:47
П.С. - Вето на президента би свършило работа - закона трябва да се разгледа пак в Народно събрание. Незнам и омбудсмана дали не може да наложи вето. Инак здраво са се изложили - създали са напълно неприложим закон
Re: Сертификат за Енергийна Ефективност... или как се спасява строителния бизнес...
17-11-2008 - 15:29:12
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> П.С. - Вето на президента би свършило работа -
> закона трябва да се разгледа пак в Народно
> събрание. Незнам и омбудсмана дали не може да
> наложи вето. Инак здраво са се изложили - създали
> са напълно неприложим закон

Да, можеше, преди да го обнародват в държавен вестник.........
Re: Сертификат за Енергийна Ефективност... или как се спасява строителния бизнес...
17-11-2008 - 15:53:08
Re: Сертификат за Енергийна Ефективност... или как се спасява строителния бизнес...
17-11-2008 - 16:20:14
Пълния текст на закона може да се намери в елекронното издание на Държавен вестник [dv.parliament.bg] , от стр.16 , а това, което касае настоящата тема е чл.20, чл.21 и чл.22.
Посочени са срокове: "Не по-малко от 3 год. и не повече от 6 год."
Току що приключих ПАСПОРТИЗИРАНЕ на промишлена сграда ( А16 е от м.април 2007 г.). Сега чакам да минат 2 год. от използването на ел.енергия, за да си взема и СЕРТИФИКАТА, който ми дава даначни облекчения.
Това с което мога да ви бъда полезна е: За нови сгради, енергиен паспорт се издава веднага с влизането на сградата в експлоатация, а Енергиен сертификат, след като тази сграда е ползвала ел.енергия най-малко 2 години, защото към обследването се представят копия от фактурите по платени сметки за ток.
Аз обаче, също не мисля, че ЕС (съответно ЕП) е задължителен документ, който се представя пред нотариус при продажба на имот.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход