Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фактора търсене - предлагане в София

Публикувано от Продавач 
Фактора търсене - предлагане в София
26-01-2013 - 12:41:39
avatar
В София през последните четири години са купени както стана ясно точно 84455 недвижими имоти колкото да се напълнят два национални стадиона. Тук не влизат даренията бързам да доуточня за търсещите под вола теле. А ако добавим и тези 19430 покупки на имоти в София за 2013 година бройката за последните пет години набъбва до 103885 купени имота в столицата и то забележете от началото на кризата 2009-2013 година включително. А ако случайно се върне старата активност при покупките не е съвсем невъзможно в периода 2014-2018 година да се увеличат двойно и за следващите пет години да станат 200 000 покупките в София.

Наистина предлаганите за продажба имоти в София са много повече. Но както винаги съм обичал да доуточнявам, а не да се пишат общи приказки така и сега ще изясня някои доста очеизвадни поне за мен неща. Какво се търси от купувачите на имоти в София най-много - тухлени жилища 1-ни, 2-ни и чат-пат 3-ни. Тухлени с акт 16 с нормални разпределения с асансьор във входа и по възможност без партерен, първи и последен етаж, без преходи от една стая в друга. Кои са най-търсените зони в столицата съм ви писал много пъти - част от центъра /булевардите Константин Величков, Опълченска, Христо Ботев, Мария Луиза, района около гарата и района около сточна гара е центъра, но реално там никой не иска да си купува имоти - разходете се и ще разберете защо/ Та като изключим тези части на центъра - останалите са ок. Освен центъра, Иван Вазов, Докторски паметник, Оборище, Яворов, Изток и почти целия Лозенец, Манастирски ливади, Студентски град, Витоша, Дианабад, Мусагеница, Дървеница, Младостите, Бели брези, Борово, Бъкстон, Стрелбище, Гоце Делчев, Красно село, Хиподрума, ВМА дори и в Младост 4. Това са най-търсените райони и към тях са се насочили около 70% от всички купувачи на имоти ако искате вярвайте не е задължително.

Който му се занимава нека да погледне в тези райони и да потърси едностайни и двустайни тухлени жилища от 2-ри етаж на горе с квадратура съответно за едостайни от 50 и за двустайни от 70 на горе, защото знаете общите части понякога са 25% от обявената квадратура. Прегледайте офертите и вижте тези, които са с акт 16, имат асансьор, не са последен етаж, нямат преход, нямат огромни тераси и имат стаи над реални 14кв.м. с какви цени ще са. Намерете ми 2000 такива имота в София с цени до 50 000 евро след като се предлагат 200 000 най-различни вие ми намерете 2000 такива да видим как ще задоволим търсенето на да кажем 8000 души от тези 18 000 които си купиха имоти миналата година в София.

Говорим за гореизброените райони, защото повечето хора искат там да купят в Левски В и Овча купел и Дружба никой не ще...факт. След като предлагането изпреварва в пъти търсенето и ще има да падат още - дайте ми примери по зададените от мен по-горе съвсем нормални критерии. За да видим в крайна сметка аджеба кой не е наясно с пазара ние брокерите или вие "анализаторите" smiling smiley Дори ако искате можем да включим в търсенето като отделна графа за тези райони и 1-ни, 2-ни и 3-ни ЕПК, защото банките ги кредитират като тухлените без високите етажи над 7-мия, защото високите етажи също никой не ги ще. Дайте да видим как ще намерим жилища за тази година за масовото българско семейство с бюджет до 50000 евро искащо да живее не в тясна кутийка, но не и в панел.

Търсете в тези райони едностайни тухлени с цени до 30000 евро и с квадратура от 50кв.м от 2-ри етаж с асансьор.

Двустайни тухлени с квадратура от 70 и с цени до 50000 евро от 2-ри етаж с асансьор.

Като намерите - започнете да преглеждате колко от тях са с акт 16, колко от тях нямат големи тераси и т.н, нещата, които ви описах по-горе. Пребройте ги горе долу и ми пишете доближават ли се до 500-1000.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2014-05-13 11:21 от Продавач.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-01-2013 - 13:16:23
Съгласен съм с всичко описано от теб. Каква според теб е нормалната цена за жилище с две спални, хол и отделна кухня поне 90 ЧЖП. Аз изпуснах два апартамента в Младост единия 66 000 за ремонт, другия 71 000 ремонтиран, просто защото Младост ми сеструваше накрая на света. Но търсенето явно е голямо и при следващаподобна оферта, май-май ...

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-01-2013 - 13:29:30
avatar
Quote
greenbul
Съгласен съм с всичко описано от теб. Каква според теб е нормалната цена за жилище с две спални, хол и отделна кухня поне 90 ЧЖП. Аз изпуснах два апартамента в Младост единия 66 000 за ремонт, другия 71 000 ремонтиран, просто защото Младост ми сеструваше накрая на света. Но търсенето явно е голямо и при следващаподобна оферта, май-май ...

Ще бъда откровен с теб - за мен цените в Младост никога не са били нормални (и не само там), а също и не намирам за нормално огромното търсене в този квартал където има задръствания дори и на обяд. Където има голямо търсене цените не са нормални. Нормални цени в София можем да срещнем в кварталите, които не съм споменал по-горе. Ако ме питаш на каква цена можеш да сключиш сделка в Младост ако говорим за тухла тристаен с чжп поне 90кв.м. и акт 16, без преходи, триъгълни стаи, стайчета по 9кв.м. и без тераси включени в тези 90...трудно ми е да ти огтоворя, но ако ти излезе нещо под 80 000 евро без тези недостатъци не се замисляй много. Опитай да се пазариш или си наеми опитен преговарящ брокер и ако той не може да ти свали цената до края на март - действай. За цени над 80 000 евро мисля има достатъчно предложения да избереш.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-01-2013 - 14:26:34
Неми се дават 80 000 след като съм видял 70 и под 70 000. Щом веднъж са излезли ще излезат пак. Не бързам.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-01-2013 - 14:32:42
Продавач, незнам дали просто не си ги изпуснал или си в грешка чисто и просто, но кв.Редута и кв.Гео Милев са не по-малко търсени от Мусагеница и Дианабад.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-01-2013 - 16:37:06
Масовия купувач бил с 50 000 еуро дрън дрън.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-01-2013 - 16:45:15
Кои са най-търсените зони в столицата съм ви писал много пъти - част от центъра /булевардите Константин Величков, Опълченска, Христо Ботев, Мария Луиза, района около гарата и района около сточна гара е центъра, но реално там никой не иска да си купува имоти - разходете се и ще разберете защо/ Та като изключим тези части на центъра - останалите са ок. Освен центъра, Иван Вазов, Докторски паметник, Оборище, Яворов, Изток и почти целия Лозенец, Манастирски ливади, Студентски град, Витоша, Дианабад, Мусагеница, Дървеница, Младостите, Бели брези, Борово, Бъкстон, Стрелбище, Гоце Делчев, Красно село, Хиподрума, ВМА дори и в Младост 4. Това са най-търсените райони и към тях са се насочили около 70% от всички купувачи на имоти ако искате вярвайте не е задължително.
Продавачо нещо не мога да се съглася с теб.Лозенец е презастроен някои части от Дианабад и Лозенец а и Дървеница нямат удобен транспорт.Красно село си е клоака.Бели брези и Борово също са презастроени и с калпав транспорт.Витоша е подобие на квартал сграда върху сграда транспорт няма.Младост 2 съшо е гадно.А Бъкстон какво да го коментирам.Студентски град е недоразумение.Манастирските ливади са ужас.От изброените от теб квартали единствено Мусагеница става но там са панели.Дианабад между Драган Цанков и Габровски също става.Младост 1 може би.Района около метростанция Константин Величков защо да е лош?Има удобен транспорт пазар болници аптеки училища детски градини магазини в центъра е.Да ми твърдиш че този район е по лош от Студентски град няма как да се съглася.Илинден и Света Троица също не са лоши.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-01-2013 - 18:03:56
avatar
Quote
petrovbg
Продавач, незнам дали просто не си ги изпуснал или си в грешка чисто и просто, но кв.Редута и кв.Гео Милев са не по-малко търсени от Мусагеница и Дианабад.

Да тях съм ги пропуснал - уместна забележка!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-01-2013 - 18:05:17
avatar
Quote
nradev
Масовия купувач бил с 50 000 еуро дрън дрън.

Не е с толкова с повече е ама нали човек си заделя и пари за ремонт или довършителни работи и обазвеждане в повечето случаи говорим. С колко е според теб масовия купувач? За справка можеш да видиш средния размер на ипотечните кредити и добавяш около 25-40% за самоучастие.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-26 18:10 от Продавач.
Re: Фактора търсене - предлагане в София
26-01-2013 - 18:09:14
avatar
Quote
aircraftcarrier
Кои са най-търсените зони в столицата съм ви писал много пъти - част от центъра /булевардите Константин Величков, Опълченска, Христо Ботев, Мария Луиза, района около гарата и района около сточна гара е центъра, но реално там никой не иска да си купува имоти - разходете се и ще разберете защо/ Та като изключим тези части на центъра - останалите са ок. Освен центъра, Иван Вазов, Докторски паметник, Оборище, Яворов, Изток и почти целия Лозенец, Манастирски ливади, Студентски град, Витоша, Дианабад, Мусагеница, Дървеница, Младостите, Бели брези, Борово, Бъкстон, Стрелбище, Гоце Делчев, Красно село, Хиподрума, ВМА дори и в Младост 4. Това са най-търсените райони и към тях са се насочили около 70% от всички купувачи на имоти ако искате вярвайте не е задължително.
Продавачо нещо не мога да се съглася с теб.Лозенец е презастроен някои части от Дианабад и Лозенец а и Дървеница нямат удобен транспорт.Красно село си е клоака.Бели брези и Борово също са презастроени и с калпав транспорт.Витоша е подобие на квартал сграда върху сграда транспорт няма.Младост 2 съшо е гадно.А Бъкстон какво да го коментирам.Студентски град е недоразумение.Манастирските ливади са ужас.От изброените от теб квартали единствено Мусагеница става но там са панели.Дианабад между Драган Цанков и Габровски също става.Младост 1 може би.Района около метростанция Константин Величков защо да е лош?Има удобен транспорт пазар болници аптеки училища детски градини магазини в центъра е.Да ми твърдиш че този район е по лош от Студентски град няма как да се съглася.Илинден и Света Троица също не са лоши.

Чакай малко ти май не си ме разбрал - това не са районите, които на мен ми харесват, а са районите в които има най-голямо търсене за покупка на имот. Ако питаш мен някои части на Люлин и Света троица са в пъти по-добри от 70% от изброените от мен най-желани за покупка квартали, но там е работата, че мен ме питат малко хора, а останалите вероятно около 10-12000 се насочват на към тези райони...които са "актуалните"...за момента...smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход