Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПАНЕЛА - I WILL BE BACK!

Публикувано от ivo107 
Re: ПАНЕЛА - I WILL BE BACK!
12-10-2008 - 20:21:09
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> средния панел има живот 10 г -при това съвсем си е
> втора употреба



Тя една кошара насред полето има по-дълъг живот бре...

Re: ПАНЕЛА - I WILL BE BACK!
20-10-2008 - 12:17:29
От около четири години следя пазара /и участвам / и трябва да призная че отначало се заблуждавах с мнението си за панелите. Наслушах се че щели да ги събарят, самички да падат, нямало живот в тях и т.н.

Е, да де ,ама наскоро ходих в Свищов и една мисъл направо ме стресна! В целия град няма повече от 5-6 /пет-шест/ сгради ново стройтелство! Добре, десет да са. И?
Какво ще правят хората там след 10 години като вземат сами да падат панелките, като свършел живота на бетона и разни други такива? Ами Силистра, Враца и други подобни градчета из цялата държава.

Май започвам да си мисля че това са бръщолевения на строители, брокери и журналисти тук в София. Всеки си хвали неговото, нали така? Да си продадат стоката.
Аз лично живея в ново строителство в Гео Милев. Наистина не е тъмно и вмирисано като в доста стари сгради, но да се твърди че панелите едва ли не застрашават живота на обитателите е несериозно и ми намирисва на антиреклама.

Къщата на баба ми е на 100 години /кирпич и дърво/ и не е мръднала, а панела е все пак бетон и желязо.

Мисля че и след 80-100 години пак ще са обитаеми. Просто са твърде голям процент жилища за който и да е БГ град, и няма как да се смени облика на една държава за 5-8 години. Дори и в София от около 500 000 жилища едва ли има повече от 20-30-50 000 нови жилища построени след 2001 година./новото от 1996-7-8 е просто ужас, няма изолация, няма PVC дограма , олюпена външна мазилка..../
Re: ПАНЕЛА - I WILL BE BACK!
20-10-2008 - 13:07:12
1.Някой да има сереозни аргументи ,че скелетно безгредовата конкструктивна система ,по която се строи сега е по добра от тази на панелките?
2.Сегашните строители да са с нещо по добри?
3.Качеството на армировъчната стомана и бетона да е по-добро?

За съжаление само едно заметресение с интензитет от IXта степен може да бъде критерий.Иначе ако няма земетресения и едното и другото ще стои поне 50 години още.Проблема е не в конструкцията ,а в подръжката защото лошата подръжка понижава носимоспособността на конструкцията.Много хора искат да оплюват старото строителство, но същите инженери проектират и сега.Правилника за проектиране на стоманобетонови конструкции е от 1988г.
Re: ПАНЕЛА - I WILL BE BACK!
20-10-2008 - 13:09:32
Земетръсния от 1989г като преди две години се направиха малки изменения.Корегира се само коефициента на реагиране.Друго в общи линии се запази непроменено.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-20 13:10 от kalashnikof.
Re: ПАНЕЛА - I WILL BE BACK!
20-10-2008 - 13:11:01
Зад оплюването на панелите се крият инвестиционни интереси на хора които ги стяга каишката.
Re: ПАНЕЛА - I WILL BE BACK!
20-10-2008 - 13:17:42
Е,хайде сега,не търси конспирация там където я няма!Живей си в панела,остави го наследство на бъдните поколения и нека след 1000 години рода калашников да пребъде в панелчето!!!!
Re: ПАНЕЛА - I WILL BE BACK!
20-10-2008 - 14:08:09
avatar
djijko Написал:
-------------------------------------------------------
> Е,хайде сега,не търси конспирация там където я
> няма!Живей си в панела,остави го наследство на
> бъдните поколения и нека след 1000 години рода
> калашников да пребъде в панелчето!!!!


Конспирацията е ясна- друг въпрос е колко може да помогне на пишман- инвеститорите да си избият печалбите...........
И дано наистина не тръсне, защото рода Първенюшки може да се затрие.
Re: ПАНЕЛА - I WILL BE BACK!
20-10-2008 - 14:26:29
Аз не живея в панел.Просто има истини които се премълчават.Когато някой приятел ме помоли да отидем да видим новото му апартаменче и най вече да видим кусурите за оправяне преди да се подпише акт 15 има толко много простотии за оправяне че строителя си тръгва с поглед на пръднал в автобуса.
По професия съм строителен инженер и ще викажа че има два вида инвеститори.
1.Инвеститори които строят за себе си-офиси,производствени помещения-халета,къщи сгради които те ще обитават ,там качеството на строителство е на светлинни години напред да не говорим за влаганите материали.
2.Инвеститори които ще продават или отдават под наем-всичко дето е за печалба.Материалите са най евтиното което се намира.Работната ръка се набавя без дори и да се замисля някой какви са им уменията.Или както възкликна една инженерка "НЕ може този Ломски мангал да бъде технически ръководител."
Re: ПАНЕЛА - I WILL BE BACK!
20-10-2008 - 16:47:16
Здравейте,

Малко хора може би знаят ЗАЩО ПАНЕЛА Е В БЪЛГАРИЯ и КАК ДОЙДЕ ОТ РУСИЯ?

Отговор: За първи път панелна жилищна конструкция е била използвана в миньорски град ( като Зеленогорск, Донетск, Магадан и т.н.) в Съветския Съюз. Причината е била че поради високия въгледобив е имало чести локални пластови размествания (трусове).

Мисля че коментара е излишен!

Пак се опира до това как се ПОДДЪРЖА, и от там КОЛКО ЩЕ ИЗКАРА

Послеслов: Отделно прехваленото ЕПК е по здраво до 6,5 - 7 степен по Рихтер.След това ЕПК-то се чупи на две а панела продължава да се вие и огъва (ако са му здрави свръзките на панелите). И двете ще са неизползваеми но в такъв момент е важен човешкия живот.То да ни пази Господ от такива земетресения.

Поздрави,



smoking smiley
Re: ПАНЕЛА - I WILL BE BACK!
20-10-2008 - 21:46:11
ivo107 Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Малко хора може би знаят ЗАЩО ПАНЕЛА Е В БЪЛГАРИЯ
> и КАК ДОЙДЕ ОТ РУСИЯ?
>
> Отговор: За първи път панелна жилищна конструкция
> е била използвана в миньорски град ( като
> Зеленогорск, Донетск, Магадан и т.н.) в Съветския
> Съюз. Причината е била че поради високия
> въгледобив е имало чести локални пластови
> размествания (трусове).
>
> Мисля че коментара е излишен!


smiling smiley Панела е френски господине!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход