Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали цените наистина започнаха да падат

Публикувано от SpensX 
Re: Дали цените наистина започнаха да падат
02-10-2008 - 22:31:24
Сега след като се информира българина че цената пада (се коригира)ще започнат едни пазарлъци с продавачи и брокери че пушек ще се вдигне. Лично аз ще искам корекция.
Re: Дали цените наистина започнаха да падат
02-10-2008 - 23:22:12
Може би наистина описаните от мен ,а и от други съфорумци,ситуации,са все още спорадично явление.Но определено започват да се натрупват примери за спад в цените.
Вярно е също така че е пално със продавачи "които не бързат"-ако някои им даде 100000 еврака ,окей ако ли не "не съм на зор".Моето виждане е ,че ще се наблюдава все повече хора които са "на зор"
Чел съм част от мненията тук и се наслушах на това че има по изгодни офери в Австрия,Чехия,Франция,Маями и т.н. ми много ясно че ще има ,като тук цените са надути до безбожност.Ако ви кажа какви са цените в чешки "Кауфланд" половината сигурно няма да ми повярвате.
Хора не забравяйте че все пак говорим за икономически изостанала България,за лееща се от всякъде чалга ,мизерия по улиците ,неефективна полиция.....прекалено много се отнесох smiling smiley.....какви 1000 евро ,кви 5 лева....че има сделки на цена х или у ,има но някои казва ли че купувача ше страда много след това (ако е с кредит)
уууууф омръзна ми да пиша.
na
Re: Дали цените наистина започнаха да падат
03-10-2008 - 00:14:48
SAGINAW, Mich. - With a winning bid of just $1.75, a Chicago woman has won an auction for an abandoned home in Saginaw. Joanne Smith, 30, recently was the top bidder for the home during an auction on eBay, The Saginaw News reported. Her bid was one of eight for the home."I am going to try and sell it," she told the newspaper. "I don't have any plans to move to Saginaw."

Smith said she hasn't seen the property or visited Saginaw, which has been hard-hit by economic troubles in recent years.

There's a notice on the door of the home saying a foreclosure hearing is pending, the newspaper said. She must pay about $850 in back taxes and yard cleanup costs.
Re: Дали цените наистина започнаха да падат
03-10-2008 - 08:49:04
Що говориш глупости - естествено , че не може да има корекция в цената заради промяна в пазарни условия. Поне не знам да има договори с таива клаузи , когат остава въпрос з асторителство "на зелено".
Re: Дали цените наистина започнаха да падат
03-10-2008 - 09:09:45
Падането на цените ще изненада и най-смелите ви очаквания. Корекцията на повишението от началото на годината е малка капка, която според Орлин Владиков ще се случи до 6 месеца. Да ама не - това дето гледате на средни цени са блянове на заблудени продавачи или такива които въобще не са продавачи в пълния смисъл, а просто се пробват дали пък някой няма да клъвне - е няма! Цените ВЕЧЕ са 20% надолу. След като се коригират и оферните цени ще имаме 40% надолу и според мнозина това ще е края. Да, ама отново не. Аз пиша и във форума на инвестор и там след като цените се вънаха на нива от 2005 хитреците почнаха да питат ама как може след като имало инфлация имало бла-бла. След като с 3000 лева заплата не можеш да си позволиш жилище какво остава за хората с по 600-700 лв. А жилища ще има и за тях - Вервайте ми.
Re: Дали цените наистина започнаха да падат
03-10-2008 - 09:19:47
Да пада? Цените са си надути много отдавна, повечето покупки са с кредит, банките дават 1% на агенциите ако им заведат мераклия за теглене на кредит
но сега с тези лихви?
цените са такива каквито са
но ....
забелязвам обаче че няма сделки а никои не сваля
сякаш 100 човека стоят и чакат цена с 40% по ниска и после юруш
веднъж чуе ли се(в БГ се вярва на слухове)
започнат ли наистина да падат цените
ще стане като с покачването -няма спирка
Re: Дали цените наистина започнаха да падат
03-10-2008 - 10:26:55
именно на 40% ще има юруш. този юруш се нарича бултрап и води отново до леко покачване на цените, след което вече идва големия спад. Така е било навсякъде така ще е и тук, така както много хора не са го вярвали по света така не го вяват и тук - What goes up must come down.
Re: Дали цените наистина започнаха да падат
03-10-2008 - 10:45:22
онзи ден имаше статистика в някои от весниците
агенция по вписванията регистрира еди колко си процента(не ги помня) спад на сделките за периода (пак не помня датите)
но разбра ме - общо взето надолу е работата-дори официално
Re: Дали цените наистина започнаха да падат
03-10-2008 - 11:24:33
През далечната 2001-ва квадратен метър нов строеж в центъра струваше 600 долара.
Това го помня,защото едни познати си купиха такова жилище и сумата,която платиха,за мен беше невероятно голяма.В ония години доларът гонеше 2 лева.Значи....са платили към 1100 лева на квадрат.Или сегашни 500-600 евро,предвид разликата в курсовете,сметнато през лева.

Под това вярвате ли,че ще отидат офертите...че на мен ми е малко съмнително...
Re: Дали цените наистина започнаха да падат
03-10-2008 - 12:58:31
Хихихи,

BGREIT
73.35
-4.70%


Дали пък цените верно няма да падат?
:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход