Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет! Добра ли е цената на този имот във Варна?

Публикувано от RNikolova 
Моля за съвет! Добра ли е цената на този имот във Варна?
11-01-2014 - 14:18:10
Здравейте!

Според вас добра ли е цената на този имот, който се двуомя дали да закупя (доколкото може да се определи от една обява). [www.homes.bg]

Моля за сериозни мнения и благодаря предварително на всички.
Re: Моля за съвет! Добра ли е цената на този имот във Варна?
12-01-2014 - 12:39:09
Госпожо, едва ли някой сериозен човек ще си позволи да пренява имот, който не е виждал с очите си, така че и аз няма да го направя.
Все пак няколко бележки по офертата:
1. Съчетанието от "построен между 2000 и 2005" + "сграда с акт 16 (разрешение за ползване)" е обезпокоително / вероятни проблеми по време на строителството, вероятни затруднения при обитаването/, така че следва внимателно да се провери.
2. Не е ясна точната локация, въпреки че районът, като цяло, е средна ръка.
3. Не е ясен проблемът с паркирането.
4. Неясно е наличието на асансьор. Вероятно няма такъв, иначе обикновено се отразява в обявата.
5. Отоплението е на камина. Ако не е налице асансьор - катеренето на 4 етажа с дървата ще е истинско изпитание.
6. Трите спални на второто ниво вероятно са тавански, ако се съди по височината и скосяванията. Следва внимателно да се провери състоянието и качеството на покрива, в т.ч. - и изолацията. Пропуските могат да имат кошмарни последици за бъдещите собственици.
7. Стаите "с правилни форми" изобилстват с чупки и скосявания. Трябва да се провери защо е така.
8. Цената на жилището ударно е свалена с 10 000. За това следва да има сериозни причини. Ако снижението е поради желанието на собствениците максимално бързо да реализират продажбата - няма проблем. За други / смущаващи/ обстоятелства трябва внимателно и компетентно да се провери от специалист.
...........................................
Моят съвет е първо да видите жилището лично, а ако то Ви хареса, да се обърнете към професионалист, който компетентно да проучи офертата, преди да даде мнението си по нея. Трябва да се насочите към покупка едва след като сте напълно убедена, че имотът си заслужава.
Успех!
Re: Моля за съвет! Добра ли е цената на този имот във Варна?
12-01-2014 - 12:55:52
Аз жилището вече съм го видяла. Благодаря за изчерпателния отговор. От всички точки, които изброихте само тази с асансьора и с паркирането уцелихте, но не ви обвинявам за това, тъй като няма как да знаете тези факти. Имота - няма за какво да се хвана, освен за асансьора. Проблема ми е имам ли някакво основание за сваляне на цената и това ле е наистина пазарната му цена?
Re: Моля за съвет! Добра ли е цената на този имот във Варна?
12-01-2014 - 14:03:29
avatar
Quote
ivorad
едва ли някой сериозен човек ще си позволи да преценява имот, който не е виждал с очите си, така че и аз няма да го направя.


+ 1,
Съвет за покупка или не на имот е изключително отговорно действие.
Все пак това е инвестиция за години напред.
Това че офертата е от м.Май 2013г., досега е прегледан 600 пъти и цената е свалена с 10.000 са само нюанси.
Вие сте човека (и семейния съвет) който решава.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход