Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)

Публикувано от Чимиджимичамиджоми 
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
07-09-2008 - 14:18:39
simbat,

Ако няма значение къде живееш, защо търсиш Варна?
Като цена/качество на живот за мен най-добре е В.Търново или Смолян, около тях има достатъчно къщи за продан. Русе също беше добре, но поскъпна заради румънците. Но мисля, че там е переспективно също.
Ще се радвам, ако чуя други мнения.
Abu
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
07-09-2008 - 14:26:31
Абу, така както го написа, все едно това са някакви нормални всекидневни продажби!
Все едно във всяка една страна има такива "продажби", само тук - не!



Ами така както съм го написал, излиза, че цената е и политика (местна или национална). Икономика без хора не става, пък каква е цената да се привлекат и на какви условия да отговарят - друг въпрос.
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
07-09-2008 - 15:37:36
avatar
simbat Написал:
-------------------------------------------------------
> Кви ги бръщолевите някои хора.Няма ли да
> изтрезнеете вече?От сума време търся къща около
> Варна до 100 хил.евро и досега ни една не съм
> видял,която да искам да купя а гледъм едни и същи
> обяви месеци наред.Проблема не е в цената а в
> качеството на предлаганиоте имоти и услугите на
> брокерите!
> За мен на Бг пазара се предлагат или
> боклуци,които никой не иска или ако стават за нещо
> цената е супер надута...

Разбирам че си бесен, но защо пак брокерите са ти виновни?
Щом гледаш едни и същи обяви, значи просто няма хора на зор, готови да продават. И цените на къщите не падат. Не ти харесва, но такава е действителността. 99% от хората продават, защото имотът им е станал излишен, или има много наследници. Няма кой да го поддържа. Е, години наред купувачи от няколко националности купуваха без да се пазарят и докараха цените до това ниво. При това, съвсем не държаха на вида- външен и вътрешен,защото си правеха ремонт по свой вкус. И им излизаше на сметка.
Ако беше решил да купуваш преди 5г., досега да си забравил....... winking smiley
Abu
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
07-09-2008 - 15:51:07
Не бих отишъл, ама наистина ли продават за 1 евро? Не съм чувал, дай линк. Аз знам села без нито един жител, но пак не си дават имотите там...
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
07-09-2008 - 16:32:47
Peter_K Написал:
-------------------------------------------------------
> simbat,
>
> Ако няма значение къде живееш, защо търсиш Варна?
> Като цена/качество на живот за мен най-добре е
> В.Търново или Смолян, около тях има достатъчно
> къщи за продан. Русе също беше добре, но поскъпна
> заради румънците. Но мисля, че там е переспективно
> също.
> Ще се радвам, ако чуя други мнения.

Заради семейството ми-моето и на жена ми.Ако не са те надали ще живея в България изобщо.За Великотърновско-Елена и около Пампорово и аз си мисля,но там друг проблем-като ме няма вероятноста да разбият и разграбят къщата е голяма.Освен това не ги познавам добре тези райони и както казах вероятно ще е проблем с инфраструктурата-болници,добро училище за децата.Тоест извода е ,че ако взема такъв имот,то той ще е ваканционен-един вид пасив,който ще ми тежи като разход за поддръжка и затворени пари.Да не говорим,че със сегашните цени на бензина си е голямо перо човек да пътува по 500-600 километра по няколко пъти в месеца.Около Пампорово и Чепеларе е супер.Бях на ски в разгара на сезона преди 2 години-резервирах чрез туроператор(доста по-евтино от цените на рецепция)-30 лева нощувка за двойна стая с включена сауна в цената,което си е доста изгодно.

Затуй разума ми казва засега да си живея във Варна,където си взехме удобен нов апартамент преди две години и ако наистина много харесам нещо и ми се стори изгодно ще го взема,но засега само едни и същи куци оферти се въртят из обявите.


Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
07-09-2008 - 16:42:59
avatar
Симбад,явно не си на зор да купуваш веднага.Потърси си хубав парцел-едва ли ще е повече от половината от бюджета ти и върху него построй една от така наречените сглобяеми къщи.За тези пари ще имаш къща построена по одобрен от теб проект.Еврохолц-Генерал Тошвво и Конистра -Варна мисля,че са прилични фирми за такова строителство.Виж форумите тук,в naprawisisam.bg i izover.bg и обмисли идеята.Ако аз исках къща в Бг бих направил така.Казвам го с 5 годишен опит в строителството.Става бързо,икономично,топлоефективно и красиво.Поне тези фирми мисля,че ще го направят добре,поговори и с архитект.Виж скъпата оферта на конистра-с дебелата минерална вата-като ориентир за нужните дебелини и елементи на стените.Не работя в БГ ,така,че говоря от професионална гледна точка,нямам личен интерес.
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
07-09-2008 - 17:02:42
камелия Написал:

> Разбирам че си бесен, но защо пак брокерите са ти
> виновни?
> Щом гледаш едни и същи обяви, значи просто няма
> хора на зор, готови да продават. И цените на
> къщите не падат. Не ти харесва, но такава е
> действителността. 99% от хората продават, защото
> имотът им е станал излишен, или има много
> наследници. Няма кой да го поддържа. Е, години
> наред купувачи от няколко националности купуваха
> без да се пазарят и докараха цените до това ниво.
> При това, съвсем не държаха на вида- външен и
> вътрешен,защото си правеха ремонт по свой вкус. И
> им излизаше на сметка.
> Ако беше решил да купуваш преди 5г., досега да си
> забравил.......


Еми и ти си права.Такава е народопсихологията на Българина.Не продават,понеже си казават:"то вода и хляб не иска".Ама то няма и какво толкова да продават.Влез в едно село и виж колко къщи ще ти хванат окото.Не може да дадеш 100 хил.+евро за къща и да гледаш в съседнио двор някви боклуци,ръждясали кофи,полусъборени керпичи,буренясал двор...Някак си не върви.Това казавам-няма много качествени имоти и дори да има те са на неразумна за купувача цена.Нашите села не стават за нормално живеене според изискванията на съвременните млади хора.

Досега много хора смятаха,че цените вечно ще вървят нагоре.Но нещата неминуемо ще се променят.Ако цените започнат да падат,а това вече се забелязва, всички ще се юрнат да продават.

Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
07-09-2008 - 17:16:48
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> Симбад,явно не си на зор да купуваш
> веднага.Потърси си хубав парцел-едва ли ще е
> повече от половината от бюджета ти и върху него
> построй една от така наречените сглобяеми къщи.За
> тези пари ще имаш къща построена по одобрен от теб
> проект.Еврохолц-Генерал Тошвво и Конистра -Варна
> мисля,че са прилични фирми за такова
> строителство.Виж форумите тук,в naprawisisam.bg i
> izover.bg и обмисли идеята.Ако аз исках къща в Бг
> бих направил така.Казвам го с 5 годишен опит в
> строителството.Става
> бързо,икономично,топлоефективно и красиво.Поне
> тези фирми мисля,че ще го направят добре,поговори
> и с архитект.Виж скъпата оферта на конистра-с
> дебелата минерална вата-като ориентир за нужните
> дебелини и елементи на стените.Не работя в БГ
> ,така,че говоря от професионална гледна
> точка,нямам личен интерес.


Благодаря за сайтовете,ще погледна.По селата се намиртат и добри бригади,които не взимат скъпо.Смятал съм,че за около 300 евро/кв.м. ще ми излезе до ключ една тухлена къща.Празните парцели обаче също са много скъпи.Гледам примерно цените на празните парцели в Рибарица и се чудя аз ли не разбирам или нещо не е тамън с тези цени.
Тъй че ще изчакам да видим какво ще стане с имотния пазар.Дотогаз ще ходим на почивка по хотелчета-то това може да се окаже и по-добрия вариант

smiling smiley :ami:
Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
07-09-2008 - 19:57:52
Julius здравей,

>> Търновските цени гонят софийските...

Цените в Търново не са проблем, можеш да купиш тристаен добър в центъра, тухла за 60 хил Е или някоя къща например в Лясковец за далеч по-малко. Там има и басейн.
Е, ако искаш изглед към Царевец е друго.

Проблемът в Търново е по-екстремалния климат, презастрояването и факта, че без кола като че ли е по-лесно.

За Смолян - къде виждаш отрицателните страни (освен отдалечеността) ?


Re: Опит за субективен анализ на имотния пазар (за не толкова големи разбирачи)
07-09-2008 - 20:41:12
какви родопи ви гонят - там само джамии......язък
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход