Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Цени на имоти в страната

Публикувано от Любопитен 
Re: Анкета: Цени на имоти в страната
26-04-2006 - 09:39:51
А ти понеже си много отворенsmiling smiley виж статистиката на офертите за Видин в този сайт.
Peter_K
Re: Анкета: Цени на имоти в страната
26-04-2006 - 18:40:57
Da, ot izbroenite gradive syglasno statistikata na NSI (http://www.nsi.bg/ZActual/Homes1q06.htm) specheli Ruse, a ot vsichki Vidin & Lovech.
T.e. koito iska da investira spekulativno vyv Vidin, mi se struva che veche e zakysnial.
Kato cialo centralna severna Bulgaria e v podem.
Gabrovo mi se struva ves oshte dosta podcenen, tova e dobyr industrialen grad & nelosha priroda. Taka che az zalagam za nego za sledvashtoto trimesechie :-)
Cenite v Sofia izglejda se uspokoiavat, shtom uvelichenieto e samo 0.7%. Vyprosyt e dokolko tazi statistika e realna, sumite koito se obiaviavat chesto ne sa tezi koito otivat v statistikata, no moje bi sa zapochnali da se doblijavat zashtoto mnogo hora polzvat bankovi zaemi.
Re: Анкета: Цени на имоти в страната
27-04-2006 - 09:29:27
Peter_K,

Наблюдението на НСИ е на база извадково изследване на АНИ, които са запитвани периодични за цените на сделките. Не коментирам как са избрани те (не знам), но се предполага, че знаят и дават информация за реалните цени на сделки, т.е. че обявената от НСИ цена за съответния регион е много близо до пазарната (тази, на която е имало сделка). Анонимността на агенциите е гарантирана - това е практика в такива изследвания - т.е. предполага се, че няма защо да лъжат smiling smiley.

Даже Тинки все се чуди как цената на статистиката е толкова близка до средната цена от оферти от имоти.нет - специално за София сме коментирали това.
Анонимен потребител
Re: Анкета: Цени на имоти в страната
27-04-2006 - 09:32:07
аз се чудя не защо е близка, а защо е по-висока smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход