Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Корелация между цена на имот и спряно парно

Публикувано от labaling 
Корелация между цена на имот и спряно парно
30-07-2012 - 00:55:36
Здравейте, съседите усилено дискутират спиране на парното отопление във входа (ще остане топла вода, обаче), като дори има насрочено общо събрание и този въпрос ще се придвижи. Аз в същото време съм на ръба да си изплатя кредита на апартамента - панелка на добро място в Люлин 1, която преди 2 години струваше 30 000 евро, а сега сигурно към 22 500 (ако се доверя на средните цени по порталите).

Въпросът ми е, тъй като за първи път живея в този квартал и панелка, и искам да се махам (не предполагах, че е такава мизерия, даже без парно да останем), средно с колко се снижава цената под средната за района, ако в жилището има топла вода, но не и парно? Дали хората, купуващи панелки са настроени да приемат парното за лукс и плюс, или по-скоро и те смятат, че "Топлофикация" дере излишно много, т.е. новият хит са модерните климатици?

При последните изравнителни сметки коефициентът, с който са умножили изразходваните суми от домакинствата, за да докарат до разхода в абонатната станция е 1,3, или с други думи 30% е откраднато. Аз разбирам съседите, но пък ме е яд, ако цената на имота намалее заради спряното парно.

Или с прости думи казано - ако една панелка струва 22 500 с парно и топла вода, колко бих могъл да й взема, след като остане без парно?
Re: Корелация между цена на имот и спряно парно
30-07-2012 - 09:20:04
Ако изобщо има влияние върху цената,то ще е положително,а не отрицателно.
Re: Корелация между цена на имот и спряно парно
02-08-2012 - 10:59:59
"30% е откраднато.
Като разбере купувача че съседите му крадат парно - ти какво би предпочел?
Да го има или да го няма?
Анонимен потребител
Re: Корелация между цена на имот и спряно парно
02-08-2012 - 20:21:36
Защо умножаването по 1,3 непременно е кражба ? Ами общите части ? В София има райони , в които има парно, няма топла вода, например Суха река, там обаче също живеят, купуват, продават, за всеки влак си има пътници, най - лесният начин е да погледнете цените в съответния район и ще Ви стане ясна картинката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход