Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
25-12-2008 - 20:23:25
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------

> Ками,в бг презастрояването е в пъти на това в
> други държави.
> още не се чувства така,защото в другите държави
> вече от година балона се пукна,в бг едва сега
> започна.
> говориш за испания-а замисляла ли си се,че
> българи работят в испания,а не испанци в бг?
> кво искам да кажа е това,че испания е страна с
> положителен прираст-хора емигрират или отиват да
> работят там и с времето тези свободни имоти,в
> следствие на балонирането,ще бъдат усвоени-може 5
> години да трябва,може 10 години,но в крайност
> пазара ще се нормализира.
> в бг?
> имаш тотално презастрояване и навсякъде-дори и
> градове ,като пловдив и русе,които са с потенциял
> за драстично намаляне на населението-дори и там е
> презастроено.
> за да намери дъно маркета,трябва първо да се
> обърне предлагане/търсене-повече хора да търсят
> жилища,отколкото да предлагат.както стана със
> софия през 2003 година.
> кажи ми кога това ще стане в бг,след като е
> презастроено навсякъде,след като тепърва идва
> криза и бг се връща към нива виденови и всички ще
> почнат да емигрират?
> в бг е най лошото презастрояване в света,не
> само заради обема му,но и защото бг е най бедната
> европейска държава,което предразполага към
> постоянно намаляне на населението.
> маркет законите вече са убити-от сегха
> нататък ще има постояно падане,което ще продължи
> до тогава,до като бг не стане държава,която да
> муже да привлича имигранти и може да задържи
> жителите си в родината.
> това се съмнявам да стане в близкото
> десетилетие,следва,че цените само ще падат

Асене, защо ти липсва желание да правиш адекватно сравнение, щом нещата опират до България? От колко години Испания е в ЕС? Кога беше бума на презастрояването с мръсни пари там? Колко години вече стоят блоковете и отколко време държавата се чуди да ги изкупи ли, за да ги срине? Няма аз да ти разказвам. Има Гугъл, питай го. Но не говори "едно към кесим". / А , да видя, дали знаеш какво значи?/
:]
Това, че сме най- бедната страна в Европа, вече не значи, че ще се юрнем да емигрираме. Защото целият свят не е цъфнал и вързал. Защо, според теб, точно сега някои страни свалиха забраната? Дали не го направиха, за да привлекат хора, на които да плащат жълти стотинки и които да противопоставят на местните? Само че, тези стотинки, които искат да ни плащат там, ние ги печелим тук- където и стените, и консервите от село помагат.
Колкото и кощунствено да звучи за теб и аз, и много хора като мен, не сме приритали за емигранти. Предпочитаме за нас да има работа- за да останем тук. Ако трябва- да работим на две места, не да ни се мотат разни черни и жълти, при положение че си имаме хиляди неработещи мангали.
Наблюдавай внимателно там, където си и докладвай- като се обърне " маркета". На български думичката е " пазар", дали ще си припомниш? Та, като се обърне там, кажи. Да направим сравнение с нещата тук. И реши за себе си- ще правиш ли сравнение "тук" с "там", или ще продължиш да фантазираш на тема " закриване на държавата България?".
Re: Преглед на печата
25-12-2008 - 23:09:42
Камелия, много е удобно да се прилага "двоен стандарт" ;-).
Когато е за настигане на доходи - "ще стане за нула време". Бързо догонване, технически прогрес, уеднаквяване бла..бла..

Когато е за спадане - те имали повече време, процесите се развивали бавно и т.н.

Вярно е, че 2% спад от БВП на развита държава в абсолютно изражение може да е повече и от 10% спад на БВП за България. Обаче също е вярно и, че в такава страна с утвърдена пазарна система има много повече буфери за поемане на удара.
У нас, освен прехвалените фискален резерв и бюджетен излишък друго няма. Не казвам, че е малко - но не е достатъчно.

Пример:

Българската икономика е като един леко мързелив, леко болен алкохолик без работа. няма значение дали има спестени 100 или 100 000 лева, защото все някога ще свършат. На всичко отгоре, напоследък същия този алкохолик изпива и пропилява всяка получена помощ. И незнам защо има чувството, че всичките му съселяни са му длъжни да го подържат, защото къщата му е в края на селото.

Колкото за "патриотизма", няма смисъл да предъвкваме казаното от Ботев:

Патриот е - душа дава
за наука, за свобода;
но не свойта душа, братя,
а душата на народа!
И секиму добро струва,
само, знайте, за парата,
като човек - що да прави?
продава си и душата.

И е добър християнин:
не пропуща литургия;
но и в черква за туй ходи,
че черквата й търговия!
И секиму добро струва,
само, знайте, за парата,
като човек - що да прави?
залага си и жената.

И е човек с добро сърце:
не оставя сиромаси;
но не той вас, братя, храни,
а вий него със трудът си!
И секиму добро струва,
само, знайте, за парата,
като човек - що да прави?
изяда си и месата.


Добре, че е Коледа да намеря и аз време да пиша ;-)

Re: Преглед на печата
25-12-2008 - 23:40:44
avatar
Winnetou Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, много е удобно да се прилага "двоен
> стандарт" ;-).
> Когато е за настигане на доходи - "ще стане за
> нула време". Бързо догонване, технически прогрес,
> уеднаквяване бла..бла..


Вожде, ако има нещо, с което никога няма да се съглася, това са двойните стандарти, които някои хора тук се опитват да наложат, пишейки за България. Така че, не "бла- блакай", а прочети пак поста ми и ако имаш адекватно сравнение- направи го.

Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 02:13:07
др. Иванов Написал:
За Сл.бряг
> няма защо някой да ми казва. Ако преди да си
> напише статията не ме е питал, значи пише
> глупости. Ти не четеш във вестниците, какво става
> в твоят апартамент, знаеш си го. За 5 г. в
> комплекса се построиха 80 хил. апартамента и 65
> хил. са продадени. В София/2 -2,5 млн./ за същият
> период се построиха два пъти по малко. В Сл.бряг
> купува цяла Европа и половин Азия, грижа за там
> нямайте. На 7-8 км. от Сл.бряг, в полето се строят
> комплекси с по 500-600 апартамента и кахърен
> предприемач не съм видял...


Относно далаверата, досегашният пазар на НИ разчиташе на европейското бъдеще на България. Като държава от ЕС съвсем логично е цените да се "поевропейчат". Без да се взема в предвид, че сме най-бедната страна от ЕС. И сега, когато историята на други членки на ЕС (Чехия, Полша и др.) подсказва какво да се очаква с цените на имотите, а и за капак световната криза дойде като дългоочакван антибиотик за БГ-природата, мечтаните западни купувачи забравиха де е България, продавачите взеха да реват и да дават промоции до Коледа... Но българина не е глупак. Той отлично знае как се изкарва еврото и знае, че имотите ще паднат... Има и друго..., от къде по дяволите в държава с намаляло с поне 2 милиона население се пръкна жилищна криза и голямо търсене, това ей така и не разбрах!?!Каквото беше, беше. Пазарът на т.н. недвижими имоти вече няма да е същия.
Така е станало с пирамидите, бардаците, покер-машинките, бинготата, казината... Сега е ред на имотите...
Не че няма да се строи и да се продава, но далеч по-кротко и на далеееееч по-различни цени...

Но изгорели ще има... Просто не може без тях. Някой трябва да плаща сметката ...

Весела Коледа!!!

clap: clap: clap:



Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2008-12-26 05:31 от милко вълков.
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 05:40:10
За камелия
Ками, аз се забавих с отговора, но други колеги много добре са ти отговорили.
Аз искам само да допълня, че разрушаването на сградите не е проста работа. Разчистването на терените изисква средства и ще стане когато и ако банката реши.
Ако е строено без кредит, инвеститорът трябва да извади готова пара за да разчисти. Загубите му стават двойни. Затова казах, че ако ги продадат на себестойността на изграждане, ще са късметлии.
Има и друг момент. Потенциалните купувачи вече няма да рискуват да закупят собственост в сграда където 50% или 60% е непродадена. Как се управлява и стопанисва такъв обект!!!? Няма да засягам проблема с качеството...

Статията е за черноморието, но проблемът е навсякъде. Като прибавим , че всеки навес и заслон наследен от баба, е обявен за къща за продан... Искам да кажа , че огромното предлагане е не само от новото стритество / в моого случаи е ново защото тухлите са наредени скоро- друго ново няма /. Заформил се е огромен количествен и ценови балон. Излизането в такива случаи е поединично на принципа "бързи, смели , сръчни" Тези , които си спестят качеството и се забавят....

Е получи се по-дълго от обичайното и моля за извинение *bow*
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 10:10:42
Постоянно течащата река на глупоста се е разделила на две в последните постове. Едните без да са ходили по на запад от Драгоман обясняват какво е в чужбина, по точно колко сме по бедни от тях. Другите дават акъл за морето. Всъщност глупоста си е глупост и не се дели на отделни ръкави.

Като осрявняваме китно болконски селце с 11 жители със Кьолн или Бостън е вероятно дазаключим, че там е в много отношения е по -добре. Но сравнявайки България със западни страни трябва да отбележим, че може би някой от тях са по-добре, в някой отношения. Но като цяло, ако вземем един осреднен запад със осреднена България и изключим психологическият дискомфорт/зъл, агресивен и мърморещ народ/, ще установим, че тук е по-добре.

Относно строителството на морето никой, никога не е разчитал на европейското бъдеще на България. Цените започнаха да се задържат и растат бавно от лятото на 1996 г. - 6 месеца преди да влезем. Собственичката на "Шарки клуб" в Сл.бряг, англичанка женена за германец, казваше на клиентите: "Пийте бира по 1 лв. докато още може, че влезе ли България в ЕС ще стане 7 лв".
Европейската перспектива достатъчно вреди на морският туризъм - заради визите с близо 800 хил. намаляха само македонци и сърби от които се издържаха частните квартири и които правиха по добри обороти от германците. Затрудниха се руснаци и украинци и от там паднаха с поне 200 хил, но тези 200 хил. оставят пари, колкото 1 200 000 западняци. Усложни се и процедурата по закупуване на жилища от тях. Тайландци не купуват, но купуват от Казахстан, 5-6 хил. апартамента през последните 2 години.
На никой през ум не му минава да бута нещо, въпреки, че съм карал собственикът на един новопостроен хотел да гобутне за да направим на двата парцела мол. Може да се бута нещо за да се направи по голямо и печелившо. Както и се прави и сего и по целият свят.

В Сл.бряг банките имат думата само като плащат, от дълги години за там не отпускат кредити и никой не е чувал за тях. Та банката може да разрешава само на служителите си.
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 12:15:27
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Постоянно течащата река на глупоста се е разделила
> на две в последните постове. Едните без да са
> ходили по на запад от Драгоман обясняват какво е в
> чужбина, по точно колко сме по бедни от тях.
> Другите дават акъл за морето. Всъщност глупоста си
> е глупост и не се дели на отделни ръкави.
>
> Като осрявняваме китно болконски селце с 11 жители
> със Кьолн или Бостън е вероятно дазаключим, че там
> е в много отношения е по -добре. Но сравнявайки
> България със западни страни трябва да отбележим,
> че може би някой от тях са по-добре, в някой
> отношения. Но като цяло, ако вземем един осреднен
> запад със осреднена България и изключим
> психологическият дискомфорт/зъл, агресивен и
> мърморещ народ/, ще установим, че тук е по-добре.
>


Абе другарю, даже не мога и да ти се ядосам, ти направо ме разсмиваш вече, ти примерно си бил на Запад от Драгоман, мога да предположа, че си посетил и пребивавал в няколко държави, а случайно така да си бил част от тези държави? Част от техният начин на живот, да имаш някое друго гражданство, да си си плащал данъците, осигуровките там???? Да си гласувал там???

Ако не си, то това означава, че си бил само един посетител, временен гостенин, с изключително повърхностни впечатления и прибързани заключения - докато не си влязъл в една система и не си станал част от нея, ти просто няма как да рабереш и усетиш нещата, било то и да си изкарвал пари в съответната държава. Като станеш един гражданин на една "западна" държава, поживееш повечко годинки и си плащаш данъците там, когато си прескочил в "другото стадо", както имаше един израз на този форум, тогава вече обяснявай как е там и как не е. Иначе само си минал и заминал през тези места.

Такива като теб съм ги виждал със стотици - винаги недоволни от държавата където са дошли, търсещи кусури, опитващи се да намерят някакъв повод да си обяснят как в БГ било "по-добре", хора с абсолютна невъзможност да се интегрират в местното общество.

Не пиша това за да си "мерим пишките", просто хора, които не са минали през гореспоменатите неща, да не се опитват да сравняват нещата на изток и на запад от Драгоман.
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 12:38:42
Бил съм. И то достатъчно добре адаптиран в държавата, за да имам фирми, банкови сметки, стопанска дейност. За данъци не съм се скършил, нито смятам, но каквото е успяла да вземе държавата си е взела. Верно, не се хваля като някой как отишли с два бонбона и станали милионери. С отиването си съм живял с собствен апартамент, в сградата на една от най-големите банки в страната, в центъра на града, не съм се гърбил особено. Но за сметка на това съм имал много контакти с други. И знам как са си отваряли пощенските кутии всички. Ако си бил в чужбина, знаеш за какво говоря. И макар, че бях в един от най-богатите градове, не видях много хора по-добре от тук. Като изключим няколко, но не много, фамилии, всички бяха по-зле. Може и да са имали по-големи жилища, да са карали по-хубави коли и да са били с няколко човека прислуга, но какво им е струвало това - те си знаят.

Затова аз мога да ти говоря конкретно, колко са данъците, какво плащаш, колко е токът и водата, колко са заплатите и осигуровките, въобще всичко. И колко се печели там. И да го сравниш с това което печели тук някой с подобен бизнес. И да не ти дойде на акъл, че може да напуснеш България.

А ако не можете да говорите конкретно - спрете заклинанията.
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 12:54:49
avatar
др. Иванов,
на хора като теб се крепи схемата наречена Република България. Иначе е лесно да се плюе от далече.Когато някой от "анализаторите" мине през общинска администрация, пребори областна управа, договори се със 30-40 диви наследника, намаже някоя лапичка във ВиК, електро и екология, и накрая започне да създава нещо реално, то тогава нека коментира цени, пазари и кризи.Иначе да вземат да пишат във форум за зъболекари или атомни физици.

Весели празници и лек махмурлук за всички. *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-26 13:15 от OwnerBG.
Re: Преглед на печата
26-12-2008 - 13:38:38
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Бил съм. И то достатъчно добре адаптиран в
> държавата, за да имам фирми, банкови сметки,
> стопанска дейност. За данъци не съм се скършил,
> нито смятам, но каквото е успяла да вземе
> държавата си е взела. Верно, не се хваля като
> някой как отишли с два бонбона и станали
> милионери. С отиването си съм живял с собствен
> апартамент, в сградата на една от най-големите
> банки в страната, в центъра на града, не съм се
> гърбил особено. Но за сметка на това съм имал
> много контакти с други. И знам как са си отваряли
> пощенските кутии всички. Ако си бил в чужбина,
> знаеш за какво говоря. И макар, че бях в един от
> най-богатите градове, не видях много хора по-добре
> от тук. Като изключим няколко, но не много,
> фамилии, всички бяха по-зле. Може и да са имали
> по-големи жилища, да са карали по-хубави коли и да
> са били с няколко човека прислуга, но какво им е
> струвало това - те си знаят.
>
> Затова аз мога да ти говоря конкретно, колко са
> данъците, какво плащаш, колко е токът и водата,
> колко са заплатите и осигуровките, въобще всичко.
> И колко се печели там. И да го сравниш с това
> което печели тук някой с подобен бизнес. И да не
> ти дойде на акъл, че може да напуснеш България.
Защо не мога да гласувам повече от веднъж за "Форумен боец 2008"!?!


:cry: :loveu: :ami:
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.