Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

застрахователите

Публикувано от панелообитателя САХИБ 
застрахователите
04-06-2012 - 14:38:26
avatar
Анкета
Трябва ли да има задължителна застраховка на имотите
Анкетата е приключила. Гласуването е прекратено.
%гласа% гласа.
НЕ 6
 
50%
ДА 2
 
17%
КОЙТО НЕ ПЛАЩА ДА НЯМА ОТГОВОРНОСТ ДЪРЖАВАТА КЪМ НЕГО 4
 
33%
ДА ИМА САМО В ЖИЛИЩЕТО КЪДЕТО ЖИВЕЕ, А В ДРУГИТЕ ДА ПЛАЩАТ НАЕМАТЕЛИТЕ 0
 
0%



Трябва ли да има задължителни застраховки на имотите?
Re: застрахователите
05-06-2012 - 13:50:22
avatar
Брей, досега от хиляди потребители само 7 собственика са се изявили в анкетата!:}
Всичко друго влогар и квартирант /номад/ ли е бе?!eye popping smiley
Re: застрахователите
05-06-2012 - 15:40:20
avatar
Определено съм противник на идеята да има задължителна застраховка на имотите.
Още повече това е продиктувано от два факта от нашенската действителност.

Първо - застрахователните ни компании нямат практическата финансова възможност при едно природно бедствие с наистина разрушителни мащаби да изплатят сключените застраховки, т.е. дори и да си застрахован срещу земетресение, срути ли се сградата - чакай от умрял писмо. Веднага ще обявят фалит и ще откажат каквито и да е плащания. Колко са българските застрахователни компании презастраховащи застраховките си навън?
Май няма такава, а?

Второ - почти всички застрахователи отказват да сключват застраховки срещу земетресение и наводнение. За пример - последните наводнения в страната и на колко от застрашените места те са сключили подобни застраховки.

Трето - застраховката е плащане за защита от риска. Всеки сам е свободен да си прецени, кой риск е най-важен за него.
И съответно да си носи последствията.

Да, помощи за засегнатите от бедствия райони е нормално да има, но също така е нормално те да се изразяват в хуманитарни кампании, както в останалият свят, като водеща в случая трябва да е превантивната политика от страна на държавата, а не да се спекулира с нещастието на хората и да се печели популярност на техен гръб с чужди средства.

ПП Апропо, а това с наемателите "ДА ИМА САМО В ЖИЛИЩЕТО КЪДЕТО ЖИВЕЕ, А В ДРУГИТЕ ДА ПЛАЩАТ НАЕМАТЕЛИТЕ" е меко казано малоумно! Сахибе, пак ми се издигна рязко в очите! :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-05 15:42 от valsodar.
Re: застрахователите
05-06-2012 - 16:58:42
В полицата трябва да има таблеца и да пише, напр.:
точка 9 - за кооперация строена 1940 г. - застрахователят покрива щетите от земетресение с магнитут от 6.7 до 6.9 по скалата на Щпонхоер и ортаци. При по-слабо земетресение щетите са малко и се покриват от самоосигураването, а при по-голямо нямаме пари да плащаме, а и да имаме нямаме навик да го правим!
Re: застрахователите
05-06-2012 - 18:36:39
avatar
Quote
valsodar
Определено съм противник на идеята да има задължителна застраховка на имотите.
Още повече това е продиктувано от два факта от нашенската действителност.
застраховката е плащане за защита от риска.
Всеки сам е свободен да си прецени, кой риск е най-важен за него.
И съответно да си носи последствията.

+ 1
Re: застрахователите
05-06-2012 - 18:36:52
Не може да строиш с трънски майстори да нямаш проект да не спазваш никакви строителни норми и после да ревеш ама никой не иска да ме застрахова ма държавата не ми дава нищо.Гледам ги в Перник озверели за 300 лева.Като скотове ебати простите хора изобщо не ми е жал за тях.Възрастни блъскат се като говеда никаква култура никакво възпитание.
Re: застрахователите
06-06-2012 - 16:40:27
Ако има застраховка, тя да е към държавата, а не към частни застрахователи. Частното застраховане в България е много лошо понятие. Наистина ако стане голямо събитие никоя ЗК няма да е в сила сама да се разплати, второ в България разходите за комисионни и др. ще са много големи и няма да се остави необходимия ресурс или ще се инвестира така, че да се прилапа бързо. Същото се получи с Гражданска Отговорност и всеки претърпял инцидент знае, че платеното е минимално и недостатъчно, че дори и не рядко съдят причинителя да си плати щетите, а човека си е платил застраховката и е трябвало от заделения застрахователен фонд на ЗК да се плати.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход