Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дайте пари на ЧОВЕКА!

Публикувано от iciltd 
Дайте пари на ЧОВЕКА!
26-03-2012 - 11:59:36
[www.dnes.bg]

БЕЗ КОМЕНТАР!!!

winking smiley
Re: Дайте пари на ЧОВЕКА!
28-03-2012 - 13:16:22
Не знам по каква причина,но ние българите,когато имаме идея,винаги тръгваме по разни министри,министерства,агенции,а капитализмът не работи така.За тази цел си има борса,емитират се акции.Поне това е англо-саксонския модел.Представете си Бил Гейтс,Стив Джобс или Ричард Брансън да се оплакват преди 30г че държавата не им помага.Аз не мога.
Re: Дайте пари на ЧОВЕКА!
28-03-2012 - 15:30:25
Quote
iciltd
[www.dnes.bg]

БЕЗ КОМЕНТАР!!!

winking smiley

Не искаш или не можеш да коментираш ?
Щото с твое разрешение ще избича няколко сметки на ангро. 1 Определям масата на изтласкваната от шамандурата вода М=7тона ( нацелвам я като гледам тавана на стаята ми и знам диаметъра на тоя хардуер =3 метра, както и подробният чертеж публикуван в гореуказаният сайт, очевидно изтекъл от патентното ни ведомство. Допускам височина на вълната 1 м. Следователно работата А извършена от морето е равна на приложената сила по изминатия път ( A=F*L или A=7 000 * 9.81 * 1 )
Допускам за периода Т=5 секунди . Следователно мощноста отдадена от морето е :
P=A/T или P= 70000/5=14 000 W = 14 кW Това са съвсем груби и повърхностни сметки без да се интересуваме от капедето на ел генератор и механиката, която го задвижва) но ако я зададем на 10% ( което e много оптимистечно) P= 1.4 кв но в никакъв случаи 1 мегават

И целия тоя хардуер струва 35 000 лв

Ми това ми се вижда като да искаш за некои панеляк у Люлин 800 еврака на квадрат
Re: Дайте пари на ЧОВЕКА!
28-03-2012 - 15:41:44
И аз мисля че от една страна данните дадени в статията изглеждат доста фантастични, макар че кой знае какво е разбрал журналиста. А от друга страна - какво общо имат министерствата в случая, откъде накъде ще инвестират пари на данъкоплатците в рискови начинания? Ако това има хляб ще се намери инвеститор, макар че аз не виждам кой би се навил щом едни 35 000 лв не може да осигури сам, това не говори добре за това колко изобретателя сам вярва в него.
Re: Дайте пари на ЧОВЕКА!
28-03-2012 - 16:01:08
avatar
Quote
Boby
И аз мисля че от една страна данните дадени в статията изглеждат доста фантастични, макар че кой знае какво е разбрал журналиста. А от друга страна - какво общо имат министерствата в случая, откъде накъде ще инвестират пари на данъкоплатците в рискови начинания? Ако това има хляб ще се намери инвеститор, макар че аз не виждам кой би се навил щом едни 35 000 лв не може да осигури сам, това не говори добре за това колко изобретателя сам вярва в него.

За енергията на океанските вълни и впрягането й в производство на електричество, имаше доста статии през 1997г.
Имаха някакъв проблем, който явно, нашият човек е разрешил.
Ако се вървеше по твоя модел на мислене- да не се минат данъкоплатците,ако техни пари се вложат за нещо, патентовано, което би донесло огромна полза на същите тия данъкоплатци, всички страни биха си седели в калта.
И нямаше да има нито Силиконова долина, нито други научни центрове по света.
Кой ти каза, че няма държавни политики в областта на науката и няма държавни субсидии за развиването й?
Re: Дайте пари на ЧОВЕКА!
28-03-2012 - 17:07:49
Quote
камелия
Quote
Boby
И аз мисля че от една страна данните дадени в статията изглеждат доста фантастични, макар че кой знае какво е разбрал журналиста. А от друга страна - какво общо имат министерствата в случая, откъде накъде ще инвестират пари на данъкоплатците в рискови начинания? Ако това има хляб ще се намери инвеститор, макар че аз не виждам кой би се навил щом едни 35 000 лв не може да осигури сам, това не говори добре за това колко изобретателя сам вярва в него.

За енергията на океанските вълни и впрягането й в производство на електричество, имаше доста статии през 1997г.
Имаха някакъв проблем, който явно, нашият човек е разрешил.
Ако се вървеше по твоя модел на мислене- да не се минат данъкоплатците,ако техни пари се вложат за нещо, патентовано, което би донесло огромна полза на същите тия данъкоплатци, всички страни биха си седели в калта.
И нямаше да има нито Силиконова долина, нито други научни центрове по света.
Кой ти каза, че няма държавни политики в областта на науката и няма държавни субсидии за развиването й?

Силиконовата долина е 100% движена от частни капитали и инвеститори. Субсидиите са за научни разработки, тази не е такава, това е изобретение, което ако наистина има потенциала който се обявява ще си намери инвеститори за нула време. Направо празен чек ще му дадат. Само че такива "изобретения" има хиляди, и много рядко в купата сено има игла.
Re: Дайте пари на ЧОВЕКА!
28-03-2012 - 18:20:13
Quote
Boby

Силиконовата долина е 100% движена от частни капитали и инвеститори. Субсидиите са за научни разработки, тази не е такава, това е изобретение, което ако наистина има потенциала който се обявява ще си намери инвеститори за нула време. Направо празен чек ще му дадат. Само че такива "изобретения" има хиляди, и много рядко в купата сено има игла.
Наблегни на силиконовите цици, остави я силиконовата долина.......не си в час с нещата.
Едно изобретение не е ли научна разработка? Или се е пръкнало ей така от Нищото? Тва да не ти е продажба на селска къща с външен "бюфет"?
Re: Дайте пари на ЧОВЕКА!
28-03-2012 - 18:36:30
Quote
камелия
Quote
Boby
И аз мисля че от една страна данните дадени в статията изглеждат доста фантастични, макар че кой знае какво е разбрал журналиста. А от друга страна - какво общо имат министерствата в случая, откъде накъде ще инвестират пари на данъкоплатците в рискови начинания? Ако това има хляб ще се намери инвеститор, макар че аз не виждам кой би се навил щом едни 35 000 лв не може да осигури сам, това не говори добре за това колко изобретателя сам вярва в него.

За енергията на океанските вълни и впрягането й в производство на електричество, имаше доста статии през 1997г.
Имаха някакъв проблем, който явно, нашият човек е разрешил.
Ако се вървеше по твоя модел на мислене- да не се минат данъкоплатците,ако техни пари се вложат за нещо, патентовано, което би донесло огромна полза на същите тия данъкоплатци, всички страни биха си седели в калта.
И нямаше да има нито Силиконова долина, нито други научни центрове по света.
Кой ти каза, че няма държавни политики в областта на науката и няма държавни субсидии за развиването й?

Викаш нашия човек реши проблемата. Те сега ще ги удариме ония ми ти шушляци от силиконвалито, ще прибираме парсата от патента и ше се плацикаме у морска кал.
Само ако може един контролен въпроззз ( кат контролен изстрел в главата)
Току що си патентовала в USA нещо си ( нека да е химикал някъв срещу вредители- чувал съм че у Люлин има доста ) И някой у щатите вземе че ти наранява патента- бичи си го тоя препарат срещу хлебарки, продава си и не ти плаща. Почвате да се съдите и печелиш делото. Ето и въпроса : Кой по щатския закон покрива съдебните разходи ? Имай в пред вид че са си цифра. Това горе долу ще ти изясни що никой в БГ няма да се бръкне 1 за физическото реазлизиране на тая идея 2 за проучване на патентна чистота 3 за евентуален патент. Ако искаме да печелиме най-добре да продаваме примерно апартаменти у Банско на ингилизите или на братушките по морето или още по-добре на дивите селяни у Софето. Тука риска е нулев и цената на имотя расте брутално с часове – особено у Люлин 
Re: Дайте пари на ЧОВЕКА!
28-03-2012 - 18:38:58
avatar
Quote
Ke4o


Викаш нашия човек реши проблемата. Те сега ще ги удариме ония ми ти шушляци от силиконвалито, ще прибираме парсата от патента и ше се плацикаме у морска кал.
Само ако може един контролен въпроззз ( кат контролен изстрел в главата)
Току що си патентовала в USA нещо си ( нека да е химикал някъв срещу вредители- чувал съм че у Люлин има доста ) И някой у щатите вземе че ти наранява патента- бичи си го тоя препарат срещу хлебарки, продава си и не ти плаща. Почвате да се съдите и печелиш делото. Ето и въпроса : Кой по щатския закон покрива съдебните разходи ? Имай в пред вид че са си цифра. Това горе долу ще ти изясни що никой в БГ няма да се бръкне 1 за физическото реазлизиране на тая идея 2 за проучване на патентна чистота 3 за евентуален патент. Ако искаме да печелиме най-добре да продаваме примерно апартаменти у Банско на ингилизите или на братушките по морето или още по-добре на дивите селяни у Софето. Тука риска е нулев и цената на имотя расте брутално с часове – особено у Люлин 

Нищо не викам, освен че ми писна от тъпотиите ти.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Дайте пари на ЧОВЕКА!
28-03-2012 - 18:42:00
Darkside, за разлика от теб аз нямам навика да се изказвам "мноу компетентно" по въпроси от които нямам представа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход